KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Infekcja soczewki / oka
Autor Wiadomość
kubinho1032 

Rok wykrycia SR: 2006
Dołączył: 01 Gru 2011
Posty: 1
Wysłany: Czw Gru 01, 2011 10:11 pm   Infekcja soczewki / oka

Witam mam wielki problem z jednym okiem.
Do rzeczy : soczewki noszę około 3 lat i od niedawna (4 miesiące) mam problem z prawym okiem. Soczewki kupuję 3 miesięczne, ale po około 2 tygodniach nagle po założeniu prawej soczewki zaczynam czuć wielki ból w oku. Kiedy założę drugą soczewkę na to oko to wszystko jest w porządku.
W przeciągu 3 miesięcy kupiłem około 3-4 par nowych soczewek i zawsze to samo. Po około 2 tygodniach bol w prawym oku.
Okulista powiedzial mi ze to moze być spowodowane złą krzywizną soczewki i dał mi inne soczewki (lepsze bo stwierdził, że te co teraz miałem to szajs) i wszystko było dobrze do tygodnia...
Pewnego dnia soczewka ( prawa) upadła mi na zlew (był on pusty, czysty) i po paru dniach znowu zaczynam czuć bol.
O co chodzi?
Czy to może być jakas infekcja soczewki spowodowana upadkiem do zlewu?
A może to infekcja oka?
 
 
bazooka 


Rok wykrycia SR: 2005
Dołączył: 11 Wrz 2009
Posty: 155
Skąd: Rumia / Gdynia
Wysłany: Pią Gru 02, 2011 6:53 am   

Z Twojego wywodu wynika, że nosisz soczewki miękkie...bo 3 miesięczne...
Stożek rogówki z 2006 i miękkie soczewki - no nie jestem lekarzem, ale coś mi nie pasuje...
Kiedy ostatnio robiłeś badanie krzywizny stożka - może nastąpił progress na tym oku i miękka soczewka się już nie nadaje :?:
_________________
...noszę soczewki twarde:
OL - stożek stadium III - widzenie bez soczewek: 20%, w soczewkach: 95%
OP - stożek stadium II - widzenie bez soczewek: 40%, w soczewkach: 95% [9.09.14 => poprawa o 0,5 dioptrii - można wymienić soczewkę na słabszą!]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: