KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Grzybica w oku - przeszczep rogówki
Autor Wiadomość
programis 

Rok wykrycia SR: 2002
Dołączył: 11 Sty 2012
Posty: 5
Wysłany: Śro Sty 11, 2012 1:40 pm   Grzybica w oku - przeszczep rogówki

Mam 25 lat i mam wadę "stożek rogówki". W listopadzie 2010 roku miałem przeszczep rogówki, dobrze widziałem wszystko było dobrze przez 8 miesięcy. W lipcu 2011 roku wpadła mi mucha (meszka ) do oka i dostałem grzybicznego zapalenia wewnątrz gałkowego (grzyby grupy candida), doszło do odrzucenia przeszczepu. Obecnie utrzymuje mi się stan zapalny i duże owrzodzenie rogówki. Obecnie nie mam widzenia na oko spowodowane zmętnieniem rogówki tylko reakcję na światło.
Na karcie informacyjnej ze szpitala napisane mam:
Cytat:
zapalenie wewnątrz gałki ocznej, zapalenie rogówki, ropne zapalenie spojówek, zapalenie błony naczyniowej, stan po ciele obcym organicznym worka spojówkowego, stan po przeszczepie drążącym rogówki, jaskra wikłająca oka prawego. stożek rógwki oka lewego
Mam leki Pima Biciron N (niedostępny w Polsce tylko w Niemczech) oraz krople Brolene (niedostępny w Polsce tylko w Anglii). Leczę się w Klinice Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach

Lekarze nie odpowiadają mi jak długo będzie utrzymywał się taki światłowstręt i pieczenie mimo iż to trwa już pół roku.
Już nie mam pomysłu do jakich specjalistów mam się udać by znaleźli możliwość wyleczenie mnie z tego stanu przynajmniej do komfortowej sytuacji, bo o widzeniu na to oko już nie wspominam.
Ostatnio zmieniony przez programis Czw Sty 12, 2012 5:41 pm, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
MEG

Rok wykrycia SR: 2010
Dołączył: 17 Sie 2010
Posty: 77
Skąd: wielkopolska
Wysłany: Śro Sty 11, 2012 8:00 pm   

Poza Katowicami jendym miejscem jakie przerobiłam jest Oko laser we Warszaiwe u prof Szaflika,,,
 
 
 
michal 

Rok wykrycia SR: 1995
Dołączył: 31 Maj 2007
Posty: 165
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Śro Sty 11, 2012 9:59 pm   

Wylęgała Katowice szpital kolejowy
_________________
Moje wypowiedzi na forum są opisami własnych doświadczeń z SR.
Biorąc pod uwagę różnorodność rozwoju SR nie można ich bezpośrednio odnosić do siebie.
 
 
programis 

Rok wykrycia SR: 2002
Dołączył: 11 Sty 2012
Posty: 5
Wysłany: Śro Lut 08, 2012 1:17 pm   

udało mi się dodzwonić i zapisać do Wylęgały do Bielska Białej na 20 marca
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: