KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
inwalidztwo???
Autor Wiadomość
MEDIUMW 

Rok wykrycia SR: 1999
Dołączył: 24 Lut 2007
Posty: 20
Skąd: radom
Wysłany: Sob Lut 24, 2007 7:25 pm   inwalidztwo???

Witam
jestem nowy na forum i mam pytanie czy ktoś stawał przed komisjią d/s orzekania inwalidztwa??? jakągrupęktoś uzyskał???

u mnie stożek wyryto (potwierdzono) w 2002 roku, od tej pory też zaczołem kożystać z twardych soczewek.

na komisje stanełem z początkiem lutego i przyznano mi "lekki" stopień inwalidztwa na stałe,
a co u was???

pozdrawiam
 
 
 
Max 


Rok wykrycia SR: 2004
Dołączył: 06 Cze 2005
Posty: 333
Wysłany: Sob Lut 24, 2007 11:50 pm   

Cześć
To jest komisja do spraw orzekania o niepełnosprawności (tak dokładnie się to nazywa) ja stawałem i dostałem 2 lata temu na 1 rok stopień umiarkowny.
_________________
Człowiek, który porusza się w tłumie, nie dojdzie dalej niż inni. Ten, który chodzi samotnie, może znaleźć się tam gdzie jeszcze nikogo nie było.
 
 
 
Ewa Michalska 

Rok wykrycia SR: 1985
Dołączyła: 08 Cze 2005
Posty: 25
Skąd: Końskie
Wysłany: Nie Lut 25, 2007 12:59 pm   

Ja tez stawalam na takiej komisji i przyznano mi na stale w stopniu umiarkowanym.
_________________
Ewa Michalska-Końskie
"Człowiek jest Wielki nie przez to ,co posiada, lecz przez to ,kim jest;
nie przez to , co ma,
lecz przez to, czym dzieli się z innymi"
 
 
 
kbam

Rok wykrycia SR: 2006
Dołączył: 08 Sty 2007
Posty: 23
Wysłany: Nie Lut 25, 2007 3:19 pm   

czy takie orzeczenie o umiarkowanej niepelnosprawnosci daje jakies profity pracownikowi i pracodawcy?
 
 
damdam 
składak


Rok wykrycia SR: 1999
Dołączył: 10 Lut 2006
Posty: 143
Skąd: 50°91' N, 15°73' E
Wysłany: Nie Lut 25, 2007 3:22 pm   

ja zapytam szerzej...

Jakie wiążą się z tym (orzeczenie o inwalidztwie) korzyści / zagrożenia?
_________________
pozdrowionka Damian
 
 
 
Max 


Rok wykrycia SR: 2004
Dołączył: 06 Cze 2005
Posty: 333
Wysłany: Nie Lut 25, 2007 5:19 pm   

To ja może powiem jakie są teoretycznie korzyści (ale w moi przpadku to była tylko teoria) - jesteśmy barziej "atrakcyjni" na rynku pracy - bo przedsiębiorcy zatrudniając nas z takim orzeczeniem maja profity w postaci dofinanowań, ja niestety miałem pecha i będą na dwóch rozmowach kwalifikacyjnych w sprawie pracy usłyszałęm tekst: "Wie Pan nam potrzebne są osoby z orzeczeniem o niepełnospraności a nie osoby niepełnosprawne" więc mnie ściągnęło do parteru i nawet nie chce mi się stawać na kolejną komosije by znowu dostać orzeczenie na rok, które w moim przypadku nic nie dało a wręcz przeciwnie wkurzyło gdy masz świadomość, że coś co ma pomagać nam pomaga innym bo wywnioskowałem z porzednich rozmów o pracę, że takowe orzeczenia moga mieć osoby, którym nic nie dolega :cry:
_________________
Człowiek, który porusza się w tłumie, nie dojdzie dalej niż inni. Ten, który chodzi samotnie, może znaleźć się tam gdzie jeszcze nikogo nie było.
 
 
 
MEDIUMW 

Rok wykrycia SR: 1999
Dołączył: 24 Lut 2007
Posty: 20
Skąd: radom
Wysłany: Nie Lut 25, 2007 5:42 pm   

Witam
Pracodawca zatrudniający osobę z orzeczoną grupą mogą wystąpić do PEFRON-u o dofinansowanie (częściowy zwrot ZUS, i refundacja pensji od 50% do nawet 110%)
osoba niepełnosprawna zakładająca firme może mieć ulgi w ZUSIE (ten temat dopiero zaczełem sprawdzać).
Oczywiścjie są programy PEFRONU na zakup sprzętu komputeroweko dla osób z grupą "znaczną"i "umiarkowaną"
Do osób które dostały stopień umiarkowany , jak wam wypadają badania bez soczewek (ciekaw jestem na jakiej podstawie komisja orzeka o stopniu)
moje wyniki:
<R> S -4,50 C -6,25 A 21
<L> S -6,25 C -6,00 A 163
BADANIA JAKIęś Pół GODZUNY PO ZDJęCIU SOCZEWEK.

pozdrawiam

g.ch.
_________________
pozdrawiam


g.ch.
 
 
 
Max 


Rok wykrycia SR: 2004
Dołączył: 06 Cze 2005
Posty: 333
Wysłany: Nie Lut 25, 2007 5:44 pm   

Aż z czystej ciekowości poproszę o wydruk badania refrakcji jak będe na wizycie w klinice ale wiem jedno,że bez soczewek nie widzę tablicy do sprawdzania wzroku więc widzę marnie.
_________________
Człowiek, który porusza się w tłumie, nie dojdzie dalej niż inni. Ten, który chodzi samotnie, może znaleźć się tam gdzie jeszcze nikogo nie było.
 
 
 
MEDIUMW 

Rok wykrycia SR: 1999
Dołączył: 24 Lut 2007
Posty: 20
Skąd: radom
Wysłany: Nie Lut 25, 2007 5:45 pm   

witam
do maksa:
po otrzymaniu grupy o "lekkim" stopniu, zadzwoniłem do 3 zakładów pracy chronionej (w tej chwili to już żadna różnica) i dostałem 2 oferty pracy, wcześniej nawet nie chcieli rozmawiać.
firmy zatrudniające min26 osób mają obowiązek zatrudniać osoby niepełnosprawne inaczej płacą kary do kasy państwa.
_________________
pozdrawiam


g.ch.
 
 
 
Max 


Rok wykrycia SR: 2004
Dołączył: 06 Cze 2005
Posty: 333
Wysłany: Nie Lut 25, 2007 5:49 pm   

Widocznie ja miałem pecha lub tak trafiłem, nie mówie, ze to nie pomaga ale ja mam złe doświadczenia może to się teraz zmieniło ja miełm te przypadki jakieś 2-3 lata temu na samym początku "przygody" ze stożkiem rogówki
_________________
Człowiek, który porusza się w tłumie, nie dojdzie dalej niż inni. Ten, który chodzi samotnie, może znaleźć się tam gdzie jeszcze nikogo nie było.
 
 
 
ania_kielce 


Rok wykrycia SR: 2004
Dołączyła: 07 Cze 2005
Posty: 517
Skąd: K I E L C E
Wysłany: Pon Lut 26, 2007 7:38 am   

MEDIUMW napisał/a:
firmy zatrudniające min26 osób mają obowiązek zatrudniać osoby niepełnosprawne inaczej płacą kary do kasy państwa.


to nie są kary!
płacą na fundusz rozwoju rehabilitacji osób niepełnosprawnych do PFRONu
_________________
 
 
irek-28- 

Rok wykrycia SR: 1992
Dołączył: 13 Cze 2006
Posty: 62
Wysłany: Śro Lut 28, 2007 2:32 pm   

Ja otrzymałem umiarkowany stopień niepełnosprawności na pięć lat. Jeśli chodzi o prace w zakładzie pracy chronionej to nie polecam mam przykre doświadczenia z tego typu firmami napiszę tak przekręt i tyle.
 
 
Ciecho 


Rok wykrycia SR: 2003
Dołączył: 08 Cze 2005
Posty: 7
Skąd: Lublin
Wysłany: Pią Mar 23, 2007 1:00 pm   

Mam male pytanko do ludzi, którzy dostali stopień niepełnosprawności... jak wygląda komisja, jakie pytania zadają a w końcu jaki jest stopień niedowidzenia u was spowodowanego stożkiem, i czy na oba czy na jedno oko co jeszcze ;D ... napiszcie mi co sie może przydać na tej komisji, dziekoweczka z gory :) )) Los Pozdros

[ Dodano: Sro Mar 28, 2007 12:20 pm ]
kupa :P nic mi nie przyznali <co?>
 
 
 
andriu 

Rok wykrycia SR: 2007
Dołączył: 23 Sie 2007
Posty: 366
Skąd: Dolnośląskie
Wysłany: Pon Sie 27, 2007 4:09 pm   

Witam, mam dwa pytania: 1. proszę o podpowiedz jakie kroki należyu podjąć w celu uzyskania grupy inwalidzkiej,
2. Czy należy się tytułu posiadania SR jakieś odszkodowanie?
 
 
DEDAL 

Rok wykrycia SR: 2004
Dołączył: 18 Kwi 2007
Posty: 191
Wysłany: Pon Sie 27, 2007 6:32 pm   

krok pierwszy przy powiecie w twojej miejscowosci jest instytucja jak powiatowe centrum do spraw orzekania o niepełnosprawnosci wez z tamtad druki ktore nalezy wypełnic wszystko ci powiedza składasz papiery i czekasz na komisje.co do odszkodowania to wiesz nie w polsce :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: