KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Czekam na telefon jak na wyrok :(
Autor Wiadomość
matt98

Rok wykrycia SR: 2011
Dołączył: 03 Sie 2012
Posty: 1
  Wysłany: Sob Sie 04, 2012 11:54 am   Czekam na telefon jak na wyrok :(

Cześć. Mam 16 lat i rogówka w prawym oku kwalifikuje się do przeszczepu :( . Wadę w lewym oku poddałem cross linkingowi w Laser OKO w Warszawie. Zabieg się udał i jest wszystko OK!!. Polecam tą klinikę. Ale do rzeczy. Czekam na telefon ze szpitala w Warszawie kiedy będę miał dawce.Mam kilka pytań odnośnie przeszczepu. Jak długo zostaje się w szpitalu, jakie są odczucia po operacji? Jak waszym zdaniem to wszystko wygląda, ta cała procedura? Pytam bardziej tych którzy mieli już przeszczep ale jeśli ktoś jest rozeznany to też proszę o odpowiedź.
 
 
drwal44 

Rok wykrycia SR: 1997
Dołączył: 07 Gru 2011
Posty: 8
Skąd: Liverpool
Wysłany: Sob Sie 04, 2012 3:21 pm   

nawet w ten sam do domu,lub na drugi dzien.oko troche boli na poczatku i jest swiatlostret ,ale po paru dniacj jest ok.przeszczep warstwowy ma mniejsze ryzyko odrzutu.
 
 
deejay 


Rok wykrycia SR: 1999
Dołączył: 17 Maj 2006
Posty: 71
Skąd: Oleszyce
Wysłany: Śro Sie 08, 2012 8:23 pm   

nie ma się czego bać, po wszystkim bedziesz zadowolony:)
y
_________________
@--,--'--
 
 
 
user20 

Rok wykrycia SR: 2008
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 11
Wysłany: Śro Sie 08, 2012 8:29 pm   

ja mialem w sosnowcu i lezalem tydzien i wydaje mi sie ze lepiej przelezec to w szpitalu niz zdychac w domu masakryczny bol przez pare dni po, ale przejdzie a jak sie ma nadzieje ze bedzie lepiej a bedzie to juz tak nie boli :)
 
 
Panda 

Dołączyła: 11 Sie 2012
Posty: 4
Wysłany: Sob Sie 11, 2012 10:37 pm   

BYLAM OPEROWANA W 2006 W WAWIE I LEZALAM W SZPITALU PO PRZESZCZEPIE TYDZIEN CZASU,BOL DO PRZEZYCIA.
 
 
wojgp 

Rok wykrycia SR: 2005
Dołączył: 12 Wrz 2010
Posty: 149
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Sie 20, 2012 9:11 pm   

Przeszczep miałem robiony w 2007 r. w Szpitalu Kolejowym w Katowicach. Operował mnie dr Dobrowolski i dr Wylęgała. Od tego czasu szpital ten zaopatrzył się w nowszy sprzęt. W zasadzie celem operacji jest niedopuszczenie do pęknięcia rogówki, na skutek zmniejszania się jej grubości. Chodzi również o uzyskanie możliwie jak najmniejszego astygmatyzmu i niedopuszczenie do odrzutu nowej rogówki. Dlatego po zabiegu przez pewien czas bierze się lek sterydowy w tabletkach oraz specjalne krople + krople nawilżające. Sam zabieg przeprowadzany jest przy znieczuleniu ogólnym. W zasadzie praktycznie od razu uzyskałem takie widzenie, jakie potem utrzymywało się przed dłuższy okres czasu i nie uległo juz poprawie. Niektórzy tuż po operacji widzą kiepsko, z czasem lepiej, a potem bywa że poprawia się po zrzuceniu szwów (nawet po 1,5-2 latach od zabiegu).
Czas pobytu w szpitalu uzależniony jest od szybkości regeneracji nabłonka rogówki (7-8 dni). Gdy ten już się odbuduje pacjent jest wypisywany do domu, po czym zgłasza się na kolejne zabiegi.
Sam zabieg w moim przyp. przebiegł bez problemów, a po nim nawet nie czułem bólu. Przez 2 tyg od zabiegu oko powinno być zaklejone opatrunkiem. Przez ok pół roku po operacji nie powinno się dźwigać cięzkich rzeczy (ryzyko pęknięcia szwów).
 
 
kubek 

Rok wykrycia SR: 2004
Dołączył: 01 Lut 2006
Posty: 28
Wysłany: Pon Sie 20, 2012 11:02 pm   

póki co to uzbrój się w cierpliwość. Ja na przeszczep czekałem 4,5 roku, po czym pani stwierdziła przez telefon, że skoro do tej pory nikt nie zadzwonił, to muszę umówić się na kolejną wizytę. Na wizycie dowiedziałem się że mimo tego ze jestem zakwalifikowany do przeszczepu, to lepiej żebym go nie robił, bo mój stożek nie jest aż w takim złym stanie i zamiast tego żebym zdecydował się na jakiś inny zabieg np cross linking i dalej próbował dobrać soczewkę. Przeszczep zdecydowanie odradziła, chyba że znów nie będę tolerował soczewki i będę się upierał że chcę go wykonać.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: