KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Szef pewnej znanej kliniki ma problemy
Autor Wiadomość
el_guapo 

Rok wykrycia SR: 2010
Dołączył: 28 Paź 2010
Posty: 22
Wysłany: Wto Sie 21, 2012 9:06 am   Szef pewnej znanej kliniki ma problemy

Za wprost.pl

Cytat:

Prof. Szaflik przeszczepiał rogówki bez zgody Arłukowicza?
2012-08-21 09:27
CBA skierowało do Prokuratury Generalnej zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa w jednej z prywatnych klinik okulistycznych. Chodzi o placówkę odwołanego ze stanowiska konsultanta krajowego w dziedzinie okulistyki prof. Jerzego Szaflika.

- Zawiadomienie dotyczy przestępstw określonych w ustawie o pobieraniu, przechowywaniu i przeszczepianiu komórek, tkanek i narządów. Ma związek z przekazanymi nam w ubiegłym tygodniu przez Ministerstwo Zdrowia informacjami dotyczącymi nieprawidłowości - powiedział rzecznik CBA Jacek Dobrzyński. Z informacji zamieszczonej na stronie www.cba.gov.pl wynika, że o skierowaniu zawiadomienia do prokuratury zdecydował zastępca szefa CBA Janusz Czerwiński po analizie i weryfikacji zebranych materiałów.
Skocz do tekstu
REKLAMA

Z nieoficjalnych źródeł zbliżonych do sprawy wiadomo, że chodzi m.in. o to, że w klinice wykonywano zabiegi przeszczepu rogówki bez zgody ministra zdrowia. Pacjenci profesora, którym rogówkę przeszczepiano, nie byli też wpisywani do rejestru osób oczekujących na przeszczep - klinika miała taki obowiązek.

Prof. Szaflik został odwołany ze stanowisk konsultanta krajowego w dziedzinie okulistyki oraz szefa Banku Tkanek Oka w Warszawie w ubiegłym tygodniu. Profesor jest m.in. pomysłodawcą i inicjatorem budowy Samodzielnego Publicznego Klinicznego Szpitala Okulistycznego w Warszawie. Szpital został utworzony na podstawie zarządzenia Ministra Zdrowia i Opieki Społecznej z 1998 r., a Szaflik pełni funkcję dyrektora placówki.

Rzeczniczka resortu zdrowia Agnieszka Gołąbek pytana o powody odwołania, mówiła, że chodzi o "niejasności proceduralne w zakresie przeszczepu rogówki w Polsce". Zawiadomienie w tej sprawie do CBA złożył minister zdrowia Bartosz Arłukowicz.


Tagi: Szaflik, przeszczep, oko-laser
_________________
pozdrawiam
eL
 
 
michall 

Rok wykrycia SR: 2011
Dołączył: 17 Sie 2011
Posty: 104
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Sie 21, 2012 11:49 am   

i tu...

http://www.tvn24.pl/przes...e,272083,s.html
_________________
cross linking pod koniec 2011.
 
 
kubek 

Rok wykrycia SR: 2004
Dołączył: 01 Lut 2006
Posty: 28
Wysłany: Wto Sie 21, 2012 12:42 pm   

To już wiem czemu ja na przeszczep czekam 4,5 roku. Ktoś w kolejce stawał non stop przede mną.
 
 
 
michall 

Rok wykrycia SR: 2011
Dołączył: 17 Sie 2011
Posty: 104
Skąd: Warszawa
  Wysłany: Wto Sie 21, 2012 12:43 pm   

a ja mialem u niego w klinice crossa
_________________
cross linking pod koniec 2011.
 
 
kubek 

Rok wykrycia SR: 2004
Dołączył: 01 Lut 2006
Posty: 28
Wysłany: Wto Sie 21, 2012 12:48 pm   

i wybuliłeś jak za zboże. Wczoraj Wojtek napisał że w Katowicach ten zabieg jest całkowicie refinansowany z NFZ. Mnie ciekawi czy w szpitalu w Wawie na sierakowskiego też robią crossa ??
 
 
 
michall 

Rok wykrycia SR: 2011
Dołączył: 17 Sie 2011
Posty: 104
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Sie 21, 2012 12:55 pm   

mialem to szczescie ze za operacje zaplacil ubezpieczyciel ale sam impreza dosyc droga...
_________________
cross linking pod koniec 2011.
 
 
kubek 

Rok wykrycia SR: 2004
Dołączył: 01 Lut 2006
Posty: 28
Wysłany: Wto Sie 21, 2012 1:02 pm   

No ja niestety tego szczęścia nie mam. Mi pani dr na sierakowskiego odradziła przeszczep i powiedziała żebym poszukał lepiej jakiejś innej metody naprawy stożka, np cross linking. Ani słowa że u nich w szpitalu to wykonują, więc sądzę że nie. W wawie crossa bezinwazyjnego to tylko prywatnie u dr Szaflika albo dr Szymanka. Zostają w takim razie Katowice.
 
 
 
el_guapo 

Rok wykrycia SR: 2010
Dołączył: 28 Paź 2010
Posty: 22
Wysłany: Wto Sie 21, 2012 2:48 pm   

kubek napisał/a:
i wybuliłeś jak za zboże. Wczoraj Wojtek napisał że w Katowicach ten zabieg jest całkowicie refinansowany z NFZ. Mnie ciekawi czy w szpitalu w Wawie na sierakowskiego też robią crossa ??


Zgodnie z moją wiedzą - NIE, nie robią.
Jest to informacja co prawda z maja 2011, ale...po co robić swojej prywatnej klinice konkurencję i starać się o takie refinansowanie w NFZ w ramach prowadzonej przez siebie publicznej kliniki.
_________________
pozdrawiam
eL
 
 
wojgp 

Rok wykrycia SR: 2005
Dołączył: 12 Wrz 2010
Posty: 149
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Sie 21, 2012 11:47 pm   

O ile sie nie myle to na 1szej klatce na http://www.tvn24.pl/przes...e,272083,s.html widac dr Dobrowolskiego z Sosnowca (patrzacy przez mikroskop).
 
 
deejay 


Rok wykrycia SR: 1999
Dołączył: 17 Maj 2006
Posty: 71
Skąd: Oleszyce
Wysłany: Pon Wrz 03, 2012 5:13 pm   

ja byłem 10 lat temu u profesorka prywatnie ze 3 razy ( w tym raz tylko p to żeby napisał karteczke że jestem nagłym przypadniem do pzreszczepu) do dnia dzisiejszego nie zadzwonili do przeszczepu. powiem krótko kawał Złodzieja z niego i dobzre że sie wreszcie za niego zabrali
_________________
@--,--'--
 
 
 
kubek 

Rok wykrycia SR: 2004
Dołączył: 01 Lut 2006
Posty: 28
Wysłany: Wto Wrz 11, 2012 1:21 pm   

to ja Wam powiem lepszy numer. Mam jeszcze ze sobą świstek że jestem zakwalifikowany do przeszczepu. Data świstka : 28.01.2008. Właśnie przyszło do mnie pismo z jakiegoś instytutu transplantologii że jestem zapisany w kolejce (może po tej aferze). Data od kiedy jestem zapisany : styczeń 2012.
 
 
 
frond 

Rok wykrycia SR: 1999
Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 49
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Wrz 11, 2012 8:25 pm   

kubek, ja bym na twoim miejscu przesłał kopię "tego świstka z 28.0.1.2008" do tego "instytutu transplantologii" z prośbą o wyjaśnienie, dlaczego zostałeś wpisany do kolejki w styczniu 2012r., skoro zostałeś zakwalifikowany 28.01.2008.
 
 
kubek 

Rok wykrycia SR: 2004
Dołączył: 01 Lut 2006
Posty: 28
Wysłany: Śro Wrz 12, 2012 9:14 am   

a o tym nie pomyślałem :) . Wyślę im, zobaczymy co odpowiedzą :)
 
 
 
gorhan 


Rok wykrycia SR: 2004
Dołączył: 20 Cze 2009
Posty: 39
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: Śro Wrz 12, 2012 11:15 am   

wyślij kopię, nie pozbywaj się oryginału
_________________
A Bóg wszelkiej łaski, Ten, który powołał was do wiecznej swojej chwały w Chrystusie, gdy trochę pocierpicie, sam was udoskonali, utwierdzi, umocni i ugruntuje.
1P 5,10
 
 
el_guapo 

Rok wykrycia SR: 2010
Dołączył: 28 Paź 2010
Posty: 22
Wysłany: Wto Wrz 25, 2012 11:03 am   Re: Szef pewnej znanej kliniki ma problemy

[quote="el_guapo"]Za wprost.pl

Cytat:

Prof. Szaflik przeszczepiał rogówki bez zgody Arłukowicza?
2012-08-21 09:27
CBA skierowało do Prokuratury Generalnej zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa w jednej z prywatnych klinik okulistycznych. Chodzi o placówkę odwołanego ze stanowiska konsultanta krajowego w dziedzinie okulistyki prof. Jerzego Szaflika.
Tagi: Szaflik, przeszczep, oko-laser


Dalsze informacje - CBA wszczęło śledztwo:

http://wiadomosci.radioze...-prof.-Szaflika
_________________
pozdrawiam
eL
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: