KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Swieżak- proszę o radę
Autor Wiadomość
kulinka 

Rok wykrycia SR: 2012
Dołączyła: 12 Paź 2012
Posty: 15
  Wysłany: Sob Paź 27, 2012 2:21 pm   

bugi napisał/a:


Podobnie jak bazooka, myślę, ze świetnym pomysłem byłaby osobista ankieta na temat SR każdego z użytkowników. Może wyniki dałyby jakieś ciekawe wnioski. Dlaczego taka wada wzroku nas spotkała, czemu się rozwija, jak to leczyć żeby było dobrze, itp.
Tak jak pisałem wyżej, różni lekarze, różne opinie. Tak samo wśród nas.
Może statystycznie do tego podejdziemy? :)


Tez myślę, że to dobry pomysł.
Ostatnio zmieniony przez kulinka Wto Paź 30, 2012 2:49 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
wojgp 

Rok wykrycia SR: 2005
Dołączył: 12 Wrz 2010
Posty: 149
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob Paź 27, 2012 4:50 pm   

kulinka: Abrazja to ściągnięcie nabłonka rogówki. Cross z abrazją jest zatem dużo bardziej inwazyjny dla oka. Sam miałem robionego crossa bez abrazji i jak na razie stożek się zatrzymał.
Co do całkowitego bezpieczeństwa crossa bez abrazji, to nie jest to potwierdzone badaniami. Np. nie wiadomo czy taki zabieg nie wpływa jakoś na siatkówkę itp. w dłuższej perspektywie czasu - dlatego przyjmuje się krople zwężające źrenicę.
Na 100% stożek się nie cofnie dzięki crossowi.
Zabieg nie jest refundowany, ale można go załatwić przy okazji pobytu w szpitalu (info na priv) w ramach NFZ. Do tego zabiegu nie jest potrzebny dr czy prof, jeśli robi się bez abrazji. Ja czekałem pół roku z tego względu, że lekarz był na urlopie. Odpłatnie na pewno można załatwić w krótszym czasie, ale mało kto odpłatnie robi bez abrazji.
 
 
kulinka 

Rok wykrycia SR: 2012
Dołączyła: 12 Paź 2012
Posty: 15
Wysłany: Pon Paź 29, 2012 4:22 pm   

Na dziś dzień wybieram okulary i po nowym roku zrobię ponowna topografie rogówek, zobaczymy czy mój SR rozwija się czy też nie i wtedy mocno się zastanowię nad crossem. A może okres 3-4 miesięcy na kolejną topografie to za mało by stwierdzić czy SR się rozwija?


Dziękuje wszystkim za cenne porady:)
 
 
wojgp 

Rok wykrycia SR: 2005
Dołączył: 12 Wrz 2010
Posty: 149
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Paź 29, 2012 4:26 pm   

Kulinka: w jakim jesteś wieku ? Jeśli poniżej 30, to niestety stożek będzie postępować. O ile dobrze pamietam, to topografie dobrze jest robic co pół roku, ale skonsultuj to jeszcze.
 
 
kulinka 

Rok wykrycia SR: 2012
Dołączyła: 12 Paź 2012
Posty: 15
Wysłany: Pon Paź 29, 2012 7:04 pm   

wojgp napisał/a:
Kulinka: w jakim jesteś wieku ? Jeśli poniżej 30, to niestety stożek będzie postępować. O ile dobrze pamietam, to topografie dobrze jest robic co pół roku, ale skonsultuj to jeszcze.


W 2013 r. rozpocznę 29 rok życia.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: