KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: damdam
Pon Sie 13, 2007 10:24 am
Przeszczep
Autor Wiadomość
Panda 

Dołączyła: 11 Sie 2012
Posty: 4
Wysłany: Sob Sie 11, 2012 11:02 pm   

WITAM
KASIU ILE CZEKALAS NA TEN PRZESZCZEP?JA MIALAM PRZESZCZEP WLASNIE TAM W 2006 R,ALE NIESTETY WSZYSTKO SZLAK TRAFIL I TERAZ MAM BYC KWALIFIKOWANA DO PONOWNEGO I CIEKAWA JESTEM ILE SIE TERAZ CZEKA.
 
 
ptaszeek

Rok wykrycia SR: 2007
Dołączył: 24 Mar 2010
Posty: 189
Wysłany: Nie Sie 12, 2012 11:25 am   

Panda napisał/a:
WITAM
KASIU ILE CZEKALAS NA TEN PRZESZCZEP?JA MIALAM PRZESZCZEP WLASNIE TAM W 2006 R,ALE NIESTETY WSZYSTKO SZLAK TRAFIL I TERAZ MAM BYC KWALIFIKOWANA DO PONOWNEGO I CIEKAWA JESTEM ILE SIE TERAZ CZEKA.


czemu szlag trafil co sie stalo ?
 
 
 
Panda 

Dołączyła: 11 Sie 2012
Posty: 4
Wysłany: Nie Sie 12, 2012 12:33 pm   

PO 10 MIESIACACH ZOSTALY ZDJETE SZWY I NIESTETY NASTAPILA PIERWSZA CHOROBA PRZESZCZEPU,POZNIEJ JESZCZE 3,STANY ZAPALNE,POWRASTALY SIE NACZYNIA.
 
 
MEG

Rok wykrycia SR: 2010
Dołączył: 17 Sie 2010
Posty: 77
Skąd: wielkopolska
Wysłany: Nie Sie 12, 2012 12:35 pm   

Hejmodpowiem niepytana, na Sierakowskiego w 2011 roku w lutym otrzymałam nr do przeszczepu 1544, do tej pory nie dzwoniono po mnie...
 
 
 
Panda 

Dołączyła: 11 Sie 2012
Posty: 4
Wysłany: Nie Sie 12, 2012 8:44 pm   

DZIEKI MEG:)JA WE WRZESNIU MAM DOPIERO KONSULTACJE PROF,A DO SAMEJ OPERACJI AZ TAK MI NIE SPIESZNO BO WIEM JAK TO JEST PO,SZCZEGOLNIE W TAKIM BEZNADZIEJNYM PRZYPADKU JAK JA :)
 
 
kubek 

Rok wykrycia SR: 2004
Dołączył: 01 Lut 2006
Posty: 28
Wysłany: Czw Sie 16, 2012 12:06 pm   

Meg, troszkę jeszcze poczekasz. Ja jestem w kolejce od 2008 roku i do tej pory nikt nie dzwonił. Zapisałem się na wizytę kontrolną i pani doktor powiedziała że póki co z rogówką nic się nie dzieje strasznego i odradza mi przeszczep. Zamiast tego znów dobieranie soczewki twardej, której nie mogę nosić więcej niż 3-4 godziny bo mnie szlag trafia. U dr Szymanka własnie dobrałem soczewkę i również mi odradza przeszczep, poprawy wzroku po przeszczepie nie będzie bo nie mam żadnych blizn na rogówce, a tylko mogą być powikłania. Zamiast tego zalecił mi cross linking bezinwazyjny.
 
 
 
nagry6

Rok wykrycia SR: 2011
Dołączył: 11 Mar 2011
Posty: 17
Wysłany: Pią Sie 17, 2012 11:17 am   

Witam.
ja mam miec przeszczep we wrzesniu, tzn najprawdopodobniej bo nie da się tego okreslic :) ale od wrzesnia mam czekac na telefon.
lekarz szykuje sie na przeszczep warstwowy, ale nie wyklucza ze to sie nie uda i w razie czego cała rogówka bedzie czekała na wymiane.

lekarz powiedzial ze jesli chodzi o przeszczep warstwowy to czeka mnie 3 miesiace zwolnienia, jesli ten drugi - pół roku. jak to jest w praktyce ?
 
 
jaros24 

Rok wykrycia SR: 2004
Dołączył: 06 Lip 2010
Posty: 15
Wysłany: Wto Wrz 11, 2012 9:41 pm   

Witajcie.Dawno mnie tu niebyło.W 2010r miałem przeszczep i jak narazie wszystko jest ok,była pełna ostrosć wzroku lecz po zapaleniu oka to sie troche zmieniło,jest jakieś -1,5-2,pod koniec wrzesnia jade na wizyte na Sierakowskiego do Warszawy gdzie mialem operacje,bede mial robiony tomograf oka i albo bedzie dobrana soczewka twarda lub jakis zabieg laserowy w celu korekcji wady.mineły juz dwa lata od operacji i musze uważać na kurz,wiatr gdyż oko pózniej łzawi,zacząłem znowu ćwiczyć na siłowni od pół roku i jest ok jak narazie,nie są to już takie ciężary jak kiedyś ale zawsze coś.pozdrawiam,w razie pytań piszczcie
_________________
Zauwazamy szczescie gdy zaczynamy je tracic...
 
 
 
Grzesiek29

Rok wykrycia SR: 2009
Dołączył: 24 Sie 2012
Posty: 13
Wysłany: Śro Wrz 26, 2012 6:55 pm   

Witam czy jest ktoś w stanie Mi pomoc chodzi Mi o to ze jestem z Gdańska i czekam już ponad 1,5 roku na przeszczep i jak byłem się dowiadywać to powiedziano że są wstrzymane wiec dostałem kolejne skierowanie do szpitala i chciałbym się zarejestrować gdzieś w Warszawie czy ktoś może Mi podać szpital (chodzi o adres) w Warszawie gdzie robią przeszczepy i czy muszę osobiście się zarejestrować czy może zrobić to kuzyn. Bardzo Mi zależy. Pozdrawiam i z góry dziekuje
 
 
kubek 

Rok wykrycia SR: 2004
Dołączył: 01 Lut 2006
Posty: 28
Wysłany: Czw Paź 04, 2012 3:21 pm   

http://www.spkso.waw.pl/
 
 
 
rmrowka 

Rok wykrycia SR: 1997
Dołączył: 03 Maj 2012
Posty: 35
Wysłany: Pią Lis 09, 2012 9:06 pm   

a czy to prawda ,że rogówka po przeszczepie może wypaść..... ?
 
 
Kazik 


Rok wykrycia SR: 2004
Dołączył: 04 Wrz 2008
Posty: 98
Wysłany: Nie Lis 11, 2012 12:02 am   

rmrowka napisał/a:
a czy to prawda ,że rogówka po przeszczepie może wypaść..... ?


Wydaje mi się to niemożliwe - w końcu jest ona przyszyta.
_________________
OL: stożek I-II stopnia; Mini A.S.R.K. + SACL
OP: po przeszczepie warstwowym; Mini A.S.R.K.
 
 
jaros24 

Rok wykrycia SR: 2004
Dołączył: 06 Lip 2010
Posty: 15
Wysłany: Wto Lis 20, 2012 9:22 pm   

Grzesiek 29 w Warszawie przeszczepy robia na ul. Sierakowskiego 13,sam mialem tam robiony przeszczep drazący dwa lata temu.jesli masz jakies pytania to pytaj,odpowiem
_________________
Zauwazamy szczescie gdy zaczynamy je tracic...
 
 
 
Jakubek 

Rok wykrycia SR: 1997
Dołączył: 03 Cze 2012
Posty: 1
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Sty 03, 2013 11:18 pm   

Mam pytanie do osób które miały przeszczep w Lexum w Czechach. Jak po nim widzicie, ile trwa rekonwalescencja i po jakim czasie mogliście wrócić do pracy. To dla mnie bardzo ważne bo czeka mnie przeszczep i mam ogromne wątpliwości gdzie go wykonać żeby dalej jakoś w miarę żyć. Będę bardzo wdzięczny za pomoc - może byc na priv
 
 
all3n89 


Rok wykrycia SR: 2011
Dołączył: 16 Lis 2011
Posty: 19
Wysłany: Pią Sty 18, 2013 10:53 am   

Witajcie, ja mam z kolei takie pytanie.Jeśli przeszczep rogówki miałem w listopadzie 2011r. a miałem zgłosić się za rok lecz niestety z powodów pracy za granicą dopiero wróciłem to istnieje możliwość jakiś powikłań?Nie miałem możliwości wrócić wcześniej i dopiero teraz wybieram się do kliniki.Bardzo proszę o pomoc bo nie chcę zaprzepaścić tego przeszczepu :(
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: