KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Xross linking w laguna medica Gdynia
Autor Wiadomość
rafal875

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 12 Wrz 2013
Posty: 66
Wysłany: Pią Sty 24, 2014 1:50 pm   

Mi z 495 zjechali prk do 435. Zastanawiasz się nad takim rozwiązaniem zamiast okularów?
 
 
kaczor

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 07 Wrz 2013
Posty: 236
Wysłany: Sob Sty 25, 2014 7:06 pm   

rafal875 napisał/a:
Mi z 495 zjechali prk do 435. Zastanawiasz się nad takim rozwiązaniem zamiast okularów?


ja mam dziwnei bo ja widze na przyklad prawie cala tablice tym okiem jesli swiatlo jest dobre ale znaczaco mi sie pogarsza w mroku.
wiec chyba nie zaryzykuje kolejnych komplikacji i tak mam sporo czasu poczekam z rok spokojnie

[ Dodano: Sob Lut 01, 2014 11:25 am ]
Maly update, w swietle dziennym lewym okiem widze cala tablice (zarowno literowa jak i duzo trudniejscza z niepelnymi kolkami) prawym cala z literami i bez jednego rzedu z kolkami.
Wieczorem w slabym swietle neistety znacznie gorzej, prawym lewym 20/20 prawym z 20/40 albo i gorzej.Stozek poza dziennym polem widzenia, smiesznie jest wieczorem patrze obojgiem oczu i w lewym nie ma rozciagniecia obrazu ,zamkne prawe zrenica sie powieksza i obraz plynnie sie rozciaga.
Coz pozostaje sie cieszyc ze nadal dobrze widze bez korekcji, co ciekawsze moja dziewczyna po LASIKu ma 0 a ja tablice chorym okiemw ciagu dnia czytam lepiej niz ona.Liczy sie sprawnosc calego oka widocznie nie tylko samej rogowki

[ Dodano: Pon Lut 17, 2014 8:37 pm ]
Bez ogrodek mowiac jest ch.. owo jesli chodzi o oko po epi on, prawdopodobnie cxl nie podziala albo podzialal slabo, astygmatyzm mi wzrosl (na razie mowie to na podstawie tego jak widze).
Pytanie co jest przyczyna czy fluktuacje ksztaltu rogowki po cxl czy jednak progresja, jak sie okaze ze progresja to wale drugi raz epi on na to oko (na epi off nie moge sobie pozwolic ze wzgledow zyciowych za dluga rekonwalescencja)
 
 
rafal875

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 12 Wrz 2013
Posty: 66
Wysłany: Czw Lut 20, 2014 5:04 pm   

Kiedy będziesz miał badania ?
 
 
kaczor

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 07 Wrz 2013
Posty: 236
Wysłany: Pią Lut 21, 2014 12:25 am   

6 marca zrobie komplet, dodatkowo poprosze o mapy roznicowe dla grubosci i wzniesien (ta ich maszynka do oct ma taka opcja fajna sprawa).

[ Dodano: Pią Mar 07, 2014 3:28 pm ]
U mnie wszystko ok :)
W oku lewym 3 miesiace po zabiegu brak progresji, Kmax bez zmian, wzrosla troche grubosc rogowki minimalna(z 532 na 537 wiec w granicach bledu). Zmniejszyly sie troche wybrzuszenia z tylu i przodu, neistety spowodowalo to tez lekka zmiane refrakcji stad pogorszenie widzenia (subiektywne). Z tablicy czytam 125% i okulista mowi ze panikuje. Jaki jest sens korygowania widzenia 20/15, nie bede przeciez nosil soczewki przez efekt ducha, wiec tak musi zostac.

W oku prawym 5 miesiecy po zabiegu duza poprawa!
Wartosci K max i ogolnie keratometria jest bliska tej sprzed zabiegu.Znacznie poprawily sie rozne parametry takie jak wzniesienia, indeks nieregularnosci etc. Niezaleznie od tego astygmatyzm nadal spory, niby przy szkle okularowym widzialem 100% ale 1,75 cylinder podziekuje na razie tym bardzije ze oko sie poprawia i nie ma sensu go "rozleniwiac" korekcja.
Grubosc rogowki troche spadla ale po epi off to normalne.
Nadal utrzymuje sie dosc silne halo i minimalne juz przymglenie.

Jakbym mial wybierac to bym pewnie na oba oczy jednak zrobil epi on bo rekonwalescencja po epi off straaaaaaasznie sie dluzy, mozna zapomniec jak sie widzialo przed zabiegiem.

[ Dodano: Pią Mar 07, 2014 3:32 pm ]
W sumie minal rok od wykrycia stozka i powiem wam ze to ch... choroba przez takie dziwne i gdzies w tle ale jednak poczucie zagrozenia.
Jest progresja. niema?Podzialalo, nie podzialalo?

No i taka przestroga ze nawet przy szybkiej diagnozie i w miare szybkim zrobieniu zabiegow, pol roku czekania kosztowalo mnie utrate widzenia z "bardzo dobrego" na juz tylko "dobre".

Wiec nie bagatelizowac, nie czekac na przeszczep tylko dzialac (szczegolnie w poczatkowych stadiach)
 
 
Sandman 

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 20 Lis 2013
Posty: 164
Wysłany: Pon Mar 17, 2014 6:22 pm   

Witaj kaczor. Prześledziłem Twój przypadek choroby na forum i jestem chyba w podobnej sytuacji. Stożek u mnie uaktywnił się nagle w lewym oku w wieku 28 lat. Wcześnie miałem tylko nieznaczne pogorszenie wzroku bez problemu korygowalne zwykłym okularami -0,5. W listopadzie zaczęło mnie boleć oko i w ciągu 2-3 tygodni na lewym oku "wyrósł" mi stożek 1-2 stopnia. Rozmycie źródeł światła w dół i trochę w prawo pogłębiało się dosłownie z dnia na dzień.. Wycieczka po lekarzach, topografia, diagnoza i skierowanie do doktora Jaworskiego w Katowicach trwały z miesiąc i w tym czasie stożek się zatrzymał. Dr Jaworski powiedział, że z crossem musimy poczekać na widoczną progresję i dobrał soczewki, których nie noszę bo źle w nich widzę i ich nie toleruję.
3 miesiące spokoju i znowu pojawił się u mnie znajomy ból oka.. Wzrok się pogorszył i pojawiło się małe rozmycie obrazu tym razem do góry.. Wylądowałem pilnie u lekarza ale topografia nie wykazała jakiejś progresji stożka (jeżeli już to minimalną, mieszczącą się w granicy błędu pomiaru). Mimo to, zdecydowałem się zrobić cross linking z abrazją metodą EBK, który mam zaplanowany na 25go marca. Samego zabiegu i widzenia tuż po nim kompletnie się nie boję ale jak to wygląda u Ciebie po tych kilku miesiącach? Wróciło do stanu z przed zabiegu czy jednak nadal jest trochę gorzej? Jakby mi zostało to co teraz mam to bym to spokojnie przeżył ale myśl, że wzrok mi zupełnie siądzie jest mocno niepokojąca..

Prawe oko na razie ma "tylko" astygmatyzm regularny, który mam wrażenie, że też trochę wzrasta (topografia tego nie wykazuje), a bez korekcji czytam nim gorzej niż tym ze stożkiem heh..
 
 
kaczor

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 07 Wrz 2013
Posty: 236
Wysłany: Wto Mar 18, 2014 4:46 pm   

w prawym oku nadal jest troche gorzej chyba niz przed zabiegiem, po takim czasie wspomnienia sie rozmywaja.
w sumie jesli chodzi o refrakcje to cylinder gorszy o 0,25 juz tylko ale jednak to troche wiecej.
Niestey (albo stety) wiele zalezy od lokalizacji stozka, grobosci nablonka nad stozkiem i obok etc.
To co przydarzylo sie mnie niekoniecznie musi przydarzyc sie Tobie ,sa osoby ktore maja znafczna poprawe widzenia juz po trzech miesiacach (wzgledem tego co bylo), sa takie jak ja gdzie poprawa jest stala ale powolna.
Niestety musisz zalozyc sobie rok na rekonwalescencje a to kawal czasu, zawsze mozesz tez epi on zrobic

[ Dodano: Pią Sty 30, 2015 12:12 am ]
16 miesiecy po zabiegu na oko prawe CXL klasyczny i 13 na oko lewe EPI ON.
OKo prawe ciagle sie splaszcza, stozek jest mneijszy niz na pierwszej wizycie diagnostycznej (nie pamietam jak wtedy widzialem na prawe oko raczej podobnie, chyba troche lepiej).
OKo lewe bez zmian niewielki astygmatyzm widzenie 20/20.

Podsumowujac w moim przypadku cxl zarowno jedna jak i druga metoda podzialal.
Widzenie troche mi sie pogorszylo mozna powiedziec ze o jeden rzad z 1,2 na 1 w oku lewym i z 1 na 0,8 prawym, ale trudno tutaj tez wykluczyc starzenie sie oka (36 latek minelo) i zanik skurczu akomodacji.
 
 
bugi 

Rok wykrycia SR: 2011
Dołączył: 26 Mar 2011
Posty: 74
Wysłany: Czw Paź 22, 2015 9:12 pm   

kaczor, czy coś się zmieniło od czasu Twojego ostatniego wpisu? stożek się zatrzymał?
jaki cxl w końcu lepszy? klasyczny czy nie :)
_________________
Piłem w Spale, spałem w Pile i to jak na razie tyle...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: