KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
trwalosc soczewek hybrydowych / dobor w gdansku
Autor Wiadomość
cezary83 

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 13 Paź 2013
Posty: 17
Skąd: elbląg
Wysłany: Nie Paź 13, 2013 10:37 pm   trwalosc soczewek hybrydowych / dobor w gdansku

mam pytanie, a mianowicie jaka jest trwalosc soczewek hybrydowych? wszedzie gdzie dzwonie zeby umowic sie na dobor dostaje info o polrocznej trwalosci. gdzies czytalem, ze ktos smigal w takich nawet trzy lata i nic sie nie dzialo. powiedzcie jak jest z ich trwaloscia, bo tylko to mnie od nich odstrasza (aaa i jeszcze jedno, ze jak dzwonilem po salonach optycznych z zapytaniem czy prowadza rowniez hybrydy to czesto jako odpowiedz slyszalem "juz nie"). jestem umowiony na wizyte u dr szymanka z warszawy, ale ze wzgledu na odleglosc mysle nad gdanskiem np optal. czy ktos dobieral tam soczewki i czy moze byly to hybrydy?
 
 
glub 


Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 21 Paź 2006
Posty: 642
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Paź 14, 2013 12:18 pm   

Szymanek ma hybrydy??? pierwsze slyszę..

na oficjalnej liście dobierających Hybrydy w warszawie widziałem tylko dr Koziaka.

btw mowi że pól roku to na pewno ale jak się będzie o nie dbało czyli regularne codwutygodniowe odbiałczanie tabletkami enzymatycznymi to powinny rok wytrzymać.
 
 
cezary83 

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 13 Paź 2013
Posty: 17
Skąd: elbląg
Wysłany: Pon Paź 14, 2013 1:37 pm   

no wlasnie jak dzwonilem do szymanka to powiedziano mi, ze juz nie prowadza hybryd, ale za to maja jakies, ktore nazywaja sie chyba semi skleralne czy cos takiego. z reszta szymanka sobie darowalem i umowilem sie do optala w gdansku. mam nadzieje, ze nie bede zalowal i ze odrobina szczescia bedzie mi towarzyszyla przy doborze soczewek
 
 
glub 


Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 21 Paź 2006
Posty: 642
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Paź 14, 2013 1:54 pm   

http://www.synergeyes.com...id=96&Itemid=18 tu masz listę gdzie są Hybrydy
 
 
kaczor

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 07 Wrz 2013
Posty: 236
Wysłany: Pon Paź 14, 2013 3:37 pm   

cezary83 napisał/a:
no wlasnie jak dzwonilem do szymanka to powiedziano mi, ze juz nie prowadza hybryd, ale za to maja jakies, ktore nazywaja sie chyba semi skleralne czy cos takiego. z reszta szymanka sobie darowalem i umowilem sie do optala w gdansku. mam nadzieje, ze nie bede zalowal i ze odrobina szczescia bedzie mi towarzyszyla przy doborze soczewek

semiskleralne soczewki sa dobre, ale to sa chyba duze koszty wielokrotnie wyzsze niz w przypadku twardzieli
 
 
cezary83 

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 13 Paź 2013
Posty: 17
Skąd: elbląg
Wysłany: Pon Paź 14, 2013 6:15 pm   

kaczor napisał/a:
cezary83 napisał/a:
no wlasnie jak dzwonilem do szymanka to powiedziano mi, ze juz nie prowadza hybryd, ale za to maja jakies, ktore nazywaja sie chyba semi skleralne czy cos takiego. z reszta szymanka sobie darowalem i umowilem sie do optala w gdansku. mam nadzieje, ze nie bede zalowal i ze odrobina szczescia bedzie mi towarzyszyla przy doborze soczewek

semiskleralne soczewki sa dobre, ale to sa chyba duze koszty wielokrotnie wyzsze niz w przypadku twardzieli


1300 za soczewke

[ Dodano: Pon Paź 14, 2013 7:17 pm ]
glub napisał/a:
http://www.synergeyes.com.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=96&Itemid=18 tu masz listę gdzie są Hybrydy


a to dziwne, bo tam gdzie sie umowilem tj w optalu rowniez dobieraja hybrydy
 
 
glub 


Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 21 Paź 2006
Posty: 642
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Paź 15, 2013 7:51 am   

to może prywatny import?
 
 
optotom 

Rok wykrycia SR: 2011
Dołączył: 11 Kwi 2012
Posty: 39
Wysłany: Wto Paź 15, 2013 9:00 am   

może nie dobierają Synergeyes tylko coś innego...
 
 
cezary83 

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 13 Paź 2013
Posty: 17
Skąd: elbląg
Wysłany: Sob Paź 19, 2013 1:15 pm   

w poniedzialek jade do optala na dobor soczewek. na co zwrocic uwage podczas ich doboru. czytalem, ze niektorzy maja problem z widzeniem w nocy przez zle dobrane soczewki. teraz tez (bez soczewek) widze zle, a wrecz fatalnie i nie wyobrazam sobie zebym widzial jeszcze gorzej po zaaplikowaniu soczewek. duzo jezdze autem po zmroku i w nocy, a wiec nie chcialbym sie rozczarowac. pytam was jako tych bardziej doswiadczonych NA CO MAM ZWROCIC UWAGE PODCZAS DOBORU SOCZEWEK zebym byl chociaz srednio z nich
 
 
bazooka 


Rok wykrycia SR: 2005
Dołączył: 11 Wrz 2009
Posty: 155
Skąd: Rumia / Gdynia
Wysłany: Sob Paź 19, 2013 2:39 pm   

cezary83, bardzo mnie interesuje Twój dobór w OPTALu, to zaledwie pareset metrów od mojej Dr. Daj znać o wszystkim, jak przebiegało, ceny, ludzie, czas - wszystko...

Co do soczewek hybrydowych nic Ci nie poradzę, ale moim zdaniem jeśli mają taki gabinet, sprzęt itp to profesjonalizm doboru soczewek nie może być zachwiany, a ewentualne reklamacje przyjęte.
Nie wiem jak wygląda i czy czymś się różni dobór soczewek hybrydowych od twardzieli, ale nie wyobrażam sobie byś nie został odesłany na odczekanie paru minut aż każde soczewki przymierzane się nie ułożą na oku, a wtedy przede wszystkim sam oceniasz komfort oraz jakoś widzenia - czyli lepiej by Ci było jechać gdy zapada zmrok byś mógł to sam sprawdzić :)
_________________
...noszę soczewki twarde:
OL - stożek stadium III - widzenie bez soczewek: 20%, w soczewkach: 95%
OP - stożek stadium II - widzenie bez soczewek: 40%, w soczewkach: 95% [9.09.14 => poprawa o 0,5 dioptrii - można wymienić soczewkę na słabszą!]
 
 
joannakowalik11 

Rok wykrycia SR: 2011
Dołączyła: 05 Lut 2011
Posty: 47
Wysłany: Nie Paź 20, 2013 4:15 pm   

PYTANIE do właścicieli soczewek hybrydowych....czy macie czasem takie dni,że ta soczewka ...wysycha,przylega za bardzo do oka,nie można jej zdjąc....a zakraplanie nawilżającymi kroplami nie pomaga.Soczewka używana jest już ok 7 miesięcy.
 
 
ptaszeek

Rok wykrycia SR: 2007
Dołączył: 24 Mar 2010
Posty: 189
Wysłany: Nie Paź 20, 2013 7:01 pm   

joannakowalik11 napisał/a:
PYTANIE do właścicieli soczewek hybrydowych....czy macie czasem takie dni,że ta soczewka ...wysycha,przylega za bardzo do oka,nie można jej zdjąc....a zakraplanie nawilżającymi kroplami nie pomaga.Soczewka używana jest już ok 7 miesięcy.


Bardzo rzadko, najczesciej to sie dzialo przy ClearKone jak dlugo sie nosilo, to byl problem ze sciagnieciem.

Teraz za to wymienilem na Ultrahealt i mam taki problem iz po zalozeniu widze krystalicznie jasno i wogole fajnie, jedak za godzine widze juz za mgla... coraz mocniej to sie poglebia..

soczewke mozna wtedy bardzo lekko sciagnac, po sciagnieicu nie widze za mgla widze fajnie, ponowne zalozenie znow ekstra..

jak by czesc miekka nie trzymala sie oka i dostawalo sie powietrze.

macie pomysl na to?
 
 
 
glub 


Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 21 Paź 2006
Posty: 642
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Paź 21, 2013 1:33 pm   

a może za malo płynu kropisz przy zakladaniu?

moja soczewka teraz zaczeła opadać i jest niecentralnie- a co ciekawe lepiej widze w tej konfiguracji niż jak ją przesunę centralnie
 
 
ptaszeek

Rok wykrycia SR: 2007
Dołączył: 24 Mar 2010
Posty: 189
Wysłany: Pon Paź 21, 2013 1:38 pm   

glub napisał/a:
a może za malo płynu kropisz przy zakladaniu?

moja soczewka teraz zaczeła opadać i jest niecentralnie- a co ciekawe lepiej widze w tej konfiguracji niż jak ją przesunę centralnie


przy zakladaniu cala soczewke wypelniam sola fizjologiczna
kropli dodaje 1-2 kropli TheAloz.

bez kropli czy z dzieje sie to samo.

jakiego plynu uzywasz?
 
 
 
glub 


Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 21 Paź 2006
Posty: 642
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Paź 21, 2013 2:25 pm   

zwykłego MeniCare MeniSoft do miękkich soczewek.

btw odbialczasz je tabletkami enzymatycznymi?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: