KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
INTACS w leczeniu stożka
Autor Wiadomość
lucid 

Rok wykrycia SR: 2014
Dołączył: 12 Sty 2014
Posty: 13
Wysłany: Śro Lut 12, 2014 7:01 pm   INTACS w leczeniu stożka

Witam serdecznie,

na lewym oku mam stożek, III stadium, widzę 2 rzędy na tablicy, grubość rogówki 390mm.
Lekarz doradził mi wszczepienie pierścieni INTACS dzięki czemu uniknę przeszczepu.

Na forum z kolei przeczytałem że pierścienie nie zatrzymują stożka, ma ktoś wiedze na temat skuteczności pierścieni w leczeniu stożka i może dać linki do badań?
 
 
averdas 

Rok wykrycia SR: 2011
Dołączył: 25 Kwi 2013
Posty: 72
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Lut 12, 2014 7:32 pm   

Witaj

Nie wiem kto ci powiedział, że unikniesz przeszczepu ale INTACSY nie sa metodą leczenia która ma na celu powstrzymanie progresji stożka. Mnie tez w III stadium proponowano intacsy lecz stozek postępował i z tym tez musisz sie liczyc ze jak postąpi to ci mogą nie pomoc. I tylko pozostanie przeszczep

Jedyne metody leczenia stożka to Crosslinking ktory powstrzymoje progresje. INTACS sie jedynie sprawdzaja gdzie nie widac od bardzo dawna zadnych znakow progresji lub jestes po crossie z odpowiednia gruboscia rogowki co u wiekszosci po Epi Off sie nie nadaje.
_________________
jestem tu podobno po to żeby żyć
nie pchałem sie na świat lecz kazali mi tutaj być
dali mi imie i numer przypisali
i tak przez życie iśc mi kazali
chcieli tak bardzo ukierunkować mnie
lecz mam ambicje i nie zmienie sie
 
 
kaczor

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 07 Wrz 2013
Posty: 236
Wysłany: Śro Lut 12, 2014 7:48 pm   

Intacsy moga znaczaco zmneijszyc astygmatyzm i poprawic widzenie, to czy stozek sie zatrzyma jest wypadkowa wielu czynnikow, niektore badania wskazuja ze intacsy zatrzymuja progresje, ale nie ma informacji czy to sa ludzie ktorzy mieli progresje wczesniej czy tacy u ktorych jzu wczesniej sie zatrzymala

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22589292

wynikow badan jest sporo, w pubmedzie poszukaj.

Wada intacsow jest cena, mozliwe powiklania,zaburzenia widzenia w nocy, brzydki efekt kosmetyczny.
U ciebei spokojnie mozna zrobic cxl+intacsy ale gdzie jak i u kogo to jzu inna bajka.
 
 
lucid 

Rok wykrycia SR: 2014
Dołączył: 12 Sty 2014
Posty: 13
Wysłany: Czw Lut 13, 2014 1:06 pm   

averdas,
masz racje i tak naprawdę nawet przy crossie pozostaje ryzyko że stożek będzie postępował. Jeżeli dobrze rozumiem Twoją wypowiedz, to w Twoim przypadku mimo wczepionych intacs'ów stożek postępuje?


kaczor,
dzięki za link! Wyniki badania są zachęcające, szczególnie poniższe zdanie:

"In the sub-group analysis, 92.9% (52/56) of eyes with documented preoperative progression demonstrated no progression"

Jeżeli dobrze tłumaczę i rozumiem to 52 oczów miało udokumentowaną progresje stożka przed zabiegiem, a po zabiegu u 92,9% stożek się zatrzymał.
Szkoda, że tylko 5 letni okres śledzenia i trochę mała grupa.

Cxl+intacsy to zapewne byłoby optymalne rozwiązanie, ale no właśnie, cena...

Zastanawiam się nad 2 opcjami:
1) Intacsy + korekcja okularowa
2) cxl + soczewki
 
 
averdas 

Rok wykrycia SR: 2011
Dołączył: 25 Kwi 2013
Posty: 72
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lut 13, 2014 3:50 pm   

lucid napisał/a:
averdas,
masz racje i tak naprawdę nawet przy crossie pozostaje ryzyko że stożek będzie postępował. Jeżeli dobrze rozumiem Twoją wypowiedz, to w Twoim przypadku mimo wczepionych intacs'ów stożek postępuje?


kaczor,
dzięki za link! Wyniki badania są zachęcające, szczególnie poniższe zdanie:

"In the sub-group analysis, 92.9% (52/56) of eyes with documented preoperative progression demonstrated no progression"

Jeżeli dobrze tłumaczę i rozumiem to 52 oczów miało udokumentowaną progresje stożka przed zabiegiem, a po zabiegu u 92,9% stożek się zatrzymał.
Szkoda, że tylko 5 letni okres śledzenia i trochę mała grupa.

Cxl+intacsy to zapewne byłoby optymalne rozwiązanie, ale no właśnie, cena...

Zastanawiam się nad 2 opcjami:
1) Intacsy + korekcja okularowa
2) cxl + soczewki


Akurat ja intacsow nie mam i nie chcial bym miec bo to za droga sprawa.
No jak wiadomo moze byc progresja itp. U mnie po Cxl z epi off narazie sie rogowka uklada wiec jutro smigam dobrac soczewki na lewe oko bo astygmatyzm mnie dobija w nocy.

Do cb nalezy decyzja i od portfela, ale gdybym mial wybierać to wybral bym to drugie.
Do soczewek da sie przyzwyczaic.


Co do tych badan to jest bardzo mala grupa ludzi ;/ wiec ciezko wywnioskowac cos z tego jak by bylo kilka tys. z wynikami to juz cos mozna powiedziec
_________________
jestem tu podobno po to żeby żyć
nie pchałem sie na świat lecz kazali mi tutaj być
dali mi imie i numer przypisali
i tak przez życie iśc mi kazali
chcieli tak bardzo ukierunkować mnie
lecz mam ambicje i nie zmienie sie
 
 
zycki 

Rok wykrycia SR: 2009
Dołączył: 08 Wrz 2015
Posty: 4
Skąd: Sanok
Wysłany: Wto Wrz 08, 2015 2:01 pm   intacs

Witam. Mam stożek rogówki w obu oczach. Prawym okiem widziałem jedynie dwa rządki. W marcu miałem zabieg wszczepienia Intacsu. Dzisiaj widzę 7-8 rzędów. Mówiono mi że intacs wcale nie musi poprawić widzenia, a jesli już to maksymalnie o 3 rzędy - okazuje się inaczej. Polecam jak najbardziej ten zabieg. Różnica w widzeniu pojawia się po ok. 3 miesiącach a po zabiegu nie ma żadnych dolegliwości.
 
 
Vasco

Rok wykrycia SR: 2005
Dołączył: 06 Paź 2015
Posty: 10
Wysłany: Pon Paź 12, 2015 7:58 am   

co za bełkot...
jakie badania udowadniają że Intacts zatrzymują stożek?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: