KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
dnia 14.11.13 mialem przeszczep
Autor Wiadomość
aurer 

Rok wykrycia SR: 2011
Dołączył: 15 Lis 2013
Posty: 28
  Wysłany: Pią Lis 15, 2013 7:20 pm   dnia 14.11.13 mialem przeszczep

witam was. jesli macie jakies pytania odnosnie przeszczepu drazacego chetnie odpowiem.
 
 
ptaszeek

Rok wykrycia SR: 2007
Dołączył: 24 Mar 2010
Posty: 189
Wysłany: Pią Lis 15, 2013 10:07 pm   Re: dnia 14.11.13 mialem przeszczep

aurer napisał/a:
witam was. jesli macie jakies pytania odnosnie przeszczepu drazacego chetnie odpowiem.


hej,

gdzie miales przeszczep?
jak sie czujesz? jak widzisz po?

nie tolerowales soczewek czy co bylo przyczyna?

jak widziales przed przesczepem ?
 
 
 
aurer 

Rok wykrycia SR: 2011
Dołączył: 15 Lis 2013
Posty: 28
Wysłany: Sob Lis 16, 2013 9:47 am   

przeszczep mialem w warszawie na ul sierakowskiego. przed przeszczepem na to oko niewidzialem zadnej z liter na tablicy do czytania wszystko rozmazane no i efekt ducha. a na dobe po przeszczepie przecztalem juz 5/ 30.zadnego bolu czy uczucia szwow na oku..nie czuje a przeszczep byl drazacy w znieczuleniu ogolnym.
 
 
averdas 

Rok wykrycia SR: 2011
Dołączył: 25 Kwi 2013
Posty: 72
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Lis 16, 2013 9:05 pm   

to podobnie jak ja. Bez soczewek juz nic nie czytam prawym okiem, a z to tylko 1 rzad. Ksiazki niestety nie da rady przeczytac :neutral: . Btw powiedz mi ile czekales na pszeszczep itp. Jestem ciekaw bo bede mial wizyte po nowym roku na sierakowskiego. Dziwne ze chca mi zrobic warstwowke skoro mam ponad III stopien sr
_________________
jestem tu podobno po to żeby żyć
nie pchałem sie na świat lecz kazali mi tutaj być
dali mi imie i numer przypisali
i tak przez życie iśc mi kazali
chcieli tak bardzo ukierunkować mnie
lecz mam ambicje i nie zmienie sie
 
 
aurer 

Rok wykrycia SR: 2011
Dołączył: 15 Lis 2013
Posty: 28
Wysłany: Pon Lis 18, 2013 9:40 pm   

Na liste wpisali mnie dokładnie w styczniu 2011...Ale jestem mega zaskoczony..naogladalem sie zdjec oka po przeszczepie w google i mysłałem ze bedzie ostro zmeczone obrzekniete itp..nic z tych rzeczy.wyglada jakbys zatarł oko..chcialem ty wrzucic jedne na dobe po przeszczepie ale jest za duze chcecie zobaczyc?
 
 
ptaszeek

Rok wykrycia SR: 2007
Dołączył: 24 Mar 2010
Posty: 189
Wysłany: Pon Lis 18, 2013 9:42 pm   

aurer napisał/a:
Na liste wpisali mnie dokładnie w styczniu 2011...Ale jestem mega zaskoczony..naogladalem sie zdjec oka po przeszczepie w google i mysłałem ze bedzie ostro zmeczone obrzekniete itp..nic z tych rzeczy.wyglada jakbys zatarł oko..chcialem ty wrzucic jedne na dobe po przeszczepie ale jest za duze chcecie zobaczyc?


chce...

jak widzisz na komputer teraz przez te oko?
czy szybko sie meczy ?
 
 
 
aurer 

Rok wykrycia SR: 2011
Dołączył: 15 Lis 2013
Posty: 28
Wysłany: Pon Lis 18, 2013 9:43 pm   

Averdas to i tak byles lepszy niz ja..bo ja nieczytalem nic nawet z soczewka na tym oku..;)
żeby nie te marne obiadki to smialo moge dac tej klinice 10/10; )

[ Dodano: Pon Lis 18, 2013 9:46 pm ]
Mogłbm patrzec normalnie bo nie mam zadnego swiatlowstretu ale nie chce tak szalec z tego podniecenia..;)Bo jednak oko musi sie przyzwyczaic do swiatla po wkoncu do dzs chodzilem z taka jakby gaza na oku..zeby zaden smiec nie wlecial no i ten zel na oczko ,ktory tez nie ulatwia otwierania bo troche klei powieki.
Foto zaraz wrzuce..i dam tu link.

[ Dodano: Pon Lis 18, 2013 9:58 pm ]
http://www.tinypic.pl/256igzohcggb Doba po przezczepie drazacym.
 
 
rmrowka 

Rok wykrycia SR: 1997
Dołączył: 03 Maj 2012
Posty: 35
Wysłany: Pon Gru 02, 2013 7:46 pm   

niezle. pogratulowac odwagi !
 
 
Kazik 


Rok wykrycia SR: 2004
Dołączył: 04 Wrz 2008
Posty: 98
Wysłany: Pon Gru 02, 2013 7:50 pm   

I jak tam oko po dwóch tygodniach? Jeśli masz taki lśniący okrąg wokół przeszczepu to nic się nie martw - za niedługi czas minie i w oku nie będzie nic widać bez przyjrzenia się. :)
_________________
OL: stożek I-II stopnia; Mini A.S.R.K. + SACL
OP: po przeszczepie warstwowym; Mini A.S.R.K.
 
 
Baca


Rok wykrycia SR: 2012
Dołączył: 04 Kwi 2013
Posty: 143
Wysłany: Śro Gru 04, 2013 12:38 pm   

wchłonie sie ładnie:--dobrze Kazik prawisz. A kolego zycze przejrzystośći widoczności i powrotu do zdrowia.
 
 
aurer 

Rok wykrycia SR: 2011
Dołączył: 15 Lis 2013
Posty: 28
Wysłany: Czw Gru 05, 2013 5:50 pm   

No mam coś takiego..w centrum oka.Ale na zdjeciu tego nie widać tylko w lustrze..co to jest?.A co do oka to jestem juz po pierwszej kontroli i wszystko wg okulistki jest super.Mam o tyle dobrze,ze nie czuje szwów jak mrugam no po prostu nic..jakby nie było operacji.Zrobiłem wam zdjęcie jak wygląda oko na 13 dni po operacji.
http://zapodaj.net/8e7d47c210d61.bmp.html
 
 
dakoli 

Rok wykrycia SR: 2006
Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 4
Wysłany: Nie Gru 29, 2013 6:47 pm   

hejka ja mam kilka pytań;
jak długo przebywałeś w szpitalu po przeszczepie?
co jaki czas są wyznaczone wizyty kontrolne?
czy po przeszczepie nosiłeś jakieś soczewki?
i jakie są zalecenia pooperacyjne czego unikać itp itd i na ile dostałeś L4?
pozdrawiam
D.K :wink:
 
 
amelinumm

Rok wykrycia SR: 1997
Dołączył: 12 Cze 2013
Posty: 9
Wysłany: Nie Gru 29, 2013 9:50 pm   

wiem ze pytanie nie do mnie ale mogę odpowiedzieć:
przebywa się w szpitalu minimum 4 dni przewaznie do 7
1 wityta po tygoniu następne co miesiąc póżniej co 3 i co 6
zależy czy podrażnione jest oko z reguły unika sie soczewki opatrunkowej
oszczędzać sie na maxa to cytat pani DR przynajmniej 6 tygodni spokoju
L4 to zależy od wielu czynników jaka praca jakie środowisko pracy jaki rodzaj przeszczepu jak szybko organizm przychodzi do siebie minimum 1 miesiąc L4
 
 
aurer 

Rok wykrycia SR: 2011
Dołączył: 15 Lis 2013
Posty: 28
Wysłany: Sob Sty 04, 2014 7:49 pm   

Powiem tak kolega wyzej opisal ci wszystko zgodnie z prawda.
Ja od siebie moge dodac,ze dopiero teraz lekko zaczynam odczuwac szwy..L4 nikt mi niezaproponowal..chociaz mam taka prace ze nie potrzebuje;).Wiec raczej trzeba sie upomniec przy wypisie.Jesli masz jeszcze jakies pytania wal smialo.;))
Rafał
 
 
PaulinaCK

Rok wykrycia SR: 2012
Dołączył: 17 Cze 2013
Posty: 6
Wysłany: Pon Sty 20, 2014 3:04 pm   

Witam :)
Właśnie bardzo mnie ciekawiło jak wygląda obecnie ten zabieg na Sierakowskiego... Sama mam skierowanie do przeszczepu, byłam w listopadzie na konsultacji anestezjologicznej, ale doszłam tylko do "pierwszego etapu" tzn. czytanie itp., lekarki po badaniu stwierdziły, że bardzo dobrze widzę tym okiem w soczewce (to prawda - 80% widzenia w soczewce, bez - z tablicy nie dam rady przeczytać nawet pierwszej litery, prawie ślepota, masakra :/), rogówka jest cienka ale przeźroczysta, bez blizn itd, więc mogę jeszcze się wstrzymać. Jak to usłyszałam, to mało nie spadłam z krzesła ze szczęścia, oczywiście potwierdziłam, że chciałabym przełożyć przeszczep do momentu, aż będzie on na prawdę konieczną ostatecznością. Podpisałam, że na razie odmawiam i mam się zgłosić jak coś będzie nie tak. Chodzę regularnie na wizyty do dr Szymanka, nawet częściej niż trzeba, więc stożek mam pod kontrolą, ale ten przeszczep tak mnie PRZERAŻA, że jak o nim myślę, to mi słabo. Na dodatek sam ten szpital... Mam z nim związane nie za miłe wrażenia... Boże, co tam się dzieje... Te lekarki w większości jakby miały do ludzi za złe, że przez nich muszą do pracy przychodzić i się męczyć. Jak patrzę jak traktują tych biednych starszych ludzi to, aż czasem serce się ściska z żalu. Nie mówię, że wszyscy, bo zdarzyły się miłe osoby, ale sama doświadczyłam, że Pani dr, do której chodziłam prywatnie była megazaangażowana i pomocna, a w szpitalu ta sama Pani miała mnie gdzieś... Wiem, że przeszczep mnie nie ominie i prędzej czy później będę musiała go przejść, ale tak się go panicznie boję, że modlę się, żeby było to najwcześniej za 20 lat ;) Dodatkowo ten szpital tak na mnie działa, że mi się trzęsą nogi jak tam wchodzę. Jeśli "aurer" miałeś cierpliwość przeczytać to do końca ;) , to proszę, opisz mniej więcej jak wyglądał twój przeszczep itd. Pozdrawiam serdecznie :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: