KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Rozwój stożka
Autor Wiadomość
RAFire 

Rok wykrycia SR: 1998
Dołączył: 14 Lis 2013
Posty: 25
Wysłany: Nie Lis 17, 2013 4:45 pm   Rozwój stożka

Witam,

Mam pytanie. Czy informacje o tym, że stożek w pewenym przedziale wiekowym rzeczywiscie się zatrzymuje?

Od 15 lat mam stożek z tym, ze na prawym oku zaawansowany. Na lewym do tej pory nie przeszkadzał w normalnym funkcjinowaniu a widzenie było ok. Od kilku miesięcy obraz corazbardzie się rozmywa a widzenie staje się niostre.

Jest szansa że zatezyma się na takim poziomie (wiek 29 lat) czy raczej tylko się pogorszy. Jakie są wasze doświadczenia.?
 
 
cezary83 

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 13 Paź 2013
Posty: 17
Skąd: elbląg
Wysłany: Nie Lis 17, 2013 7:12 pm   

no ja kolego mam 30 lat (prawie 31) i tak szczerze mowiac wlasnie teraz najbardziej zaczal doskwierac mi stozek. wczesniej lekarze mowili, ze to astygmatyzm natomist od niedawna mam wykryty stozek i nosze twardziele. czy bedzie sie pogorszalo... tego nie wiem, mam tylko wielka nadzieje, ze nie!
 
 
kaczor

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 07 Wrz 2013
Posty: 236
Wysłany: Nie Lis 17, 2013 8:27 pm   Re: Rozwój stożka

RAFire napisał/a:
Witam,

Mam pytanie. Czy informacje o tym, że stożek w pewenym przedziale wiekowym rzeczywiscie się zatrzymuje?

Od 15 lat mam stożek z tym, ze na prawym oku zaawansowany. Na lewym do tej pory nie przeszkadzał w normalnym funkcjinowaniu a widzenie było ok. Od kilku miesięcy obraz corazbardzie się rozmywa a widzenie staje się niostre.

Jest szansa że zatezyma się na takim poziomie (wiek 29 lat) czy raczej tylko się pogorszy. Jakie są wasze doświadczenia.?

proponuje poczytac forum, wszystko masz napisane, jesli masz progresje to niewazne w jaki9m jestes wieku nawet kolo 40 moze sie zaczac, szansa jest mniejsza ale nie zerowa.
Czasami stozek moze sie tez zatrzymac na dowolnym poziomie, ale 29 lat to nie jest wiek w ktorym mozna liczyc na zahamowanie progresji ze wzgledu na wiek.
U mnie stozek wykryto rok temu kiedy mialem 34 lata i wczesneij nie mialem zadnych problemow ze wzrokiem,wazne zeby sie nie oszukiwac i jesli jets progresja trzeba dzialac.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: