KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Specjaliści godni polecenia
Autor Wiadomość
optotom 

Rok wykrycia SR: 2011
Dołączył: 11 Kwi 2012
Posty: 39
Wysłany: Wto Kwi 22, 2014 12:10 pm   

Miękkie do stożka dostaniesz również u optometrysty w Brzegu Bartosz Tomczak, ma z 2 lub 3 firm, dobierałem na oko z mniejszym stożkiem jakieś 4m-ce temu. Polecam
 
 
harry-potter 

Rok wykrycia SR: 2002
Dołączył: 19 Lis 2013
Posty: 12
Wysłany: Wto Sty 06, 2015 4:39 pm   

KACZOR
Skąd Ty taki mądry jesteś? Chciałem Ci podziękować, za rady z ubiegłego roku i przeprosić za moje opory... Byłem wczoraj w Katowicach i robimy cross linking na razie na jednym oku, na którym jest progres stożka ryboflawiną izotoniczną (czy to to samo, co ryboflawina TE?). Twoje opinie trzymają mnie na duchu, bo inne lektury internetowe napawają mnie grozą (pogorszenie widzenia po zabiegu). Nie wiem jak dług po zabiegu nie będę mógł nosić soczewki hybrydowej? Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję Ci za uparte optowanie za crossem.
_________________
Harry Potter
 
 
bugi 

Rok wykrycia SR: 2011
Dołączył: 26 Mar 2011
Posty: 74
Wysłany: Nie Sty 11, 2015 11:54 am   

harry-potter - jak dotarłeś do prof. Wylęgały. Czy prof. przyjmuje w poradni okulistycznej w Szpitalu Kolejowym w Katowicach? Czy prowadzi też jakiś prywatny gabinet?
_________________
Piłem w Spale, spałem w Pile i to jak na razie tyle...
 
 
MEG

Rok wykrycia SR: 2010
Dołączył: 17 Sie 2010
Posty: 77
Skąd: wielkopolska
Wysłany: Nie Sty 11, 2015 6:58 pm   

Hej, w Katowicach Cię nie umówią do Wylęgały,przejdziesz jedynie przez Jego zespół,a gabinet masz w Bielsko-Białej-prywatny,w wyszukiwarce znajdziesz namiary
 
 
 
synthman80 

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 07 Maj 2014
Posty: 85
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: Pon Sty 12, 2015 2:09 pm   

MEG napisał/a:
Hej, w Katowicach Cię nie mówią do Wylęgały,przejdziesz jedynie przez Jego zespół,a gabinet masz w Bielsko-Białej-prywatny,w wyszukiwarce znajdziesz namiary


Wydaje mi się że dr Wylęgała już nie przyjmuje w Bielsku. Przyjmuje natomiast Pani dr Kaczor. Nie byłem u niej ale słyszałem też dobre opinie.

http://www.znanylekarz.pl...a/bielsko-biala

W opiniach pacjentów jest numer.
 
 
Witek 


Rok wykrycia SR: 2002
Dołączył: 07 Cze 2005
Posty: 24
Skąd: Gdynia
Wysłany: Nie Sty 18, 2015 11:58 pm   

harry-potter napisał/a:
KACZOR
.. Byłem wczoraj w Katowicach i robimy cross linking.


Czyli jednak..., ja chodze po soczewki do p.Ścibiora, bardzo dobrze dobiera soczewki, jest możliwość dobrania soczewek na miejscu, ponieważ posiada kilka par od ręki.

Wracając do tematu który wałkowaliście.. On też nie poleca tego zabiegu z ryboflawiną. Dobieram u niego soczewki od 10lat i na podstawie rozwoju stożka przez ten czas i grubości rogówki powiedział żeby lepiej nie ryzykować. Wspomniał o ludziach młodych, u których stożek pojawia się nagle i szybko postępuje - wtedy przed przeszczepem namawia się delikwenta na coś takiego bo wiadomo ze rogówka i tak trafi pod skalpel.

Twierdzi że dawka promieni UV jest bardzo duża, że nie do końca to jest udokumentowana sprawa, bo nie da się cofnąć czasu i powiedzieć czy pacjent miałby regres czy nie. Z tego co napisałeś wynika ze optometryści na których trafiliśmy raczej odradzają wykonania zabiegu... Na zabieg namawiają okuliści... zwłaszcza ci którzy mają maszne do tego..?
 
 
 
harry-potter 

Rok wykrycia SR: 2002
Dołączył: 19 Lis 2013
Posty: 12
Wysłany: Pon Sty 19, 2015 12:19 am   

Czyli jednak...,
Ano sam nie jestem do końca przekonany, ale skoro stożek postępuje, rogówka jest coraz cieńsza, więc co mam robić... na lewym oku na razie postępu stożka nie ma. Na prawym jest... Mam studenta co miał robionego crossa... był teraz u kontroli (rok po zabiegu) i po badaniu otrzymał wiadomość, że po zabiegu "stożek się mu wypłaszczył"... Jeśli tak młodym ludziom robią crossa, to czego ja mam się bać...
_________________
Harry Potter
 
 
goha73 

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 62
Wysłany: Wto Sty 27, 2015 1:39 pm   

wiesz ja zjeździłam pół Polski same mądre głowy mówiły o robieniu zabiegu nawet Ścibior dość przychylnie mówił na ten temat
wiek - 15 lat
_________________
goha
 
 
Barbraa59 

Rok wykrycia SR: 2012
Dołączyła: 06 Gru 2014
Posty: 2
Wysłany: Śro Lut 11, 2015 1:01 pm   

http://www.rankinglekarzy...97119/okulista/ to dobry lekarz.
 
 
AdiK 

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 18 Kwi 2014
Posty: 39
Skąd: Katowice
Wysłany: Czw Paź 01, 2015 3:10 pm   

Ja polecam klinikie z Sosnowca 20 śmigam tam na corssa http://www.twojeoczy.com/
kilka razy dobierał mi soczewki wszystko świetnie...
 
 
joannakowalik11 

Rok wykrycia SR: 2011
Dołączyła: 05 Lut 2011
Posty: 47
Wysłany: Nie Paź 11, 2015 3:20 pm   racja,Kaczor ma racje.W szpitalu kolejowym maja dziwne proce

kaczor napisał/a:
harry-potter napisał/a:
Oj tam oj tam. No więc zapytałem jeszcze jednego okulistę, tym razem młodego (żeby nie było ze tylko Habelę i Wylęgałę pytałem) - też mi powiedziała, że się nie kwalifikuję na cross linking. W końcu zdaniem wynalazcy tej metody prof. Farhada Hafeziego u mnie nie ma wskazania na crossa. No i kogo jeszcze mam pytać? Anonimowych forumowiczów?

Hafezi nie wynalazl tej metody to raz,dwa pytales o opinie dostales odpowiedz,zrobisz z nia co zechcesz.
CXL w okulistyce wymyslili,przebadali i zastosowali Niemcy z Politechniki w Dreznie Eberhard Spoerl,Wollensack i inni.
reszta tylko skopiowala przy czym Wlosi sporo zrobili w tej dziedzinie przede wszystkim uniwersytet w Sienie.
Pewnie sa jakies przeciwskazania do zabiegu o ktorym mowisz lekarzom a nam nie stad roznica opinii.
Ewentualnie czekaja az ci sie pogorszy

W Szpitalu Kolejowym w K.maja dziwne procedury.Po badaniach każą czekac na progres.Jeśli nastąpi,a oko ich zdaniem kwalifikuje sie do crossa-to robią.My nie czekalismy na progres.Zrobilismy w W-wie,TE....bo grubosc rogowki była juz poniżej 400.Po 4 latach nie ma progresu.O jakich przeciwskazaniach mówili Ci lekarze?
 
 
Dynia

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 02 Kwi 2015
Posty: 408
Skąd: Polska
Wysłany: Nie Paź 11, 2015 3:47 pm   

Mnie tak zwodzili w Warszawie 2 lata, że niby obserwować tylko. Byleby kasa za ciągłe wizyty była. Rogówka miała grubość 475 dwa lata temu, teraz ma 380 a oni dalej nie widzą problemu i każą czekać. Dlatego wku ... się i pojechałam do Czech, a tam stał się cud: po JEDNEJ WIZYCIE natychmiast skierowali mnie na ringi i crossa. WTF?!
 
 
joannakowalik11 

Rok wykrycia SR: 2011
Dołączyła: 05 Lut 2011
Posty: 47
Wysłany: Nie Paź 11, 2015 6:26 pm   

O ile poprawi widocznosc,opcjonalnie,ring ?
 
 
ptaszeek

Rok wykrycia SR: 2007
Dołączył: 24 Mar 2010
Posty: 189
Wysłany: Nie Paź 11, 2015 7:05 pm   

joannakowalik11 napisał/a:
O ile poprawi widocznosc,opcjonalnie,ring ?


to indywidualna kwestia
jednemu da 0
drugiemu da 50%
trzeciemu da 70%
a innemu 100%
 
 
 
Dynia

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 02 Kwi 2015
Posty: 408
Skąd: Polska
Wysłany: Nie Paź 11, 2015 7:07 pm   

To sprawa indywidualna - tak powiedział dr Studenny u 95% przypadków jest poprawa u reszty jest to samo. Napewno nie będzie gorzej. Na forum są wpisy że u niektórych poprawa jest natychmiastowa, inni czekają kilka miesięcy na stabilizację wzroku. Jedni piszą że widzą lepiej o 3 rzędy, inni że widzą wszystko. Zrobię wszystko żeby nie mieć przeszczepu, nie mam kompletnie zaufania do polskich lekarzy. Już nie...

[ Dodano: Nie Paź 11, 2015 8:09 pm ]
Właśnie ptaszeek niech się wypowie ile się jemu poprawiło, ja się wypowiem po zabiegu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: