KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Specjaliści godni polecenia
Autor Wiadomość
ptaszeek

Rok wykrycia SR: 2007
Dołączył: 24 Mar 2010
Posty: 189
Wysłany: Nie Paź 11, 2015 7:13 pm   

[quote="Dynia"
[ Dodano: Nie Paź 11, 2015 8:09 pm ]
Właśnie ptaszeek niech się wypowie ile się jemu poprawiło, ja się wypowiem po zabiegu.[/quote]

ja jestem po kolejnym zabiegu, wiec powiem wszystko na koniec...
ale ja to ciezki przypadek, gorszy niz Dynia, moja grubosc rogowki byla juz 325
 
 
 
Monsieur

Rok wykrycia SR: 2010
Dołączył: 09 Lis 2015
Posty: 1
Wysłany: Pon Lis 09, 2015 9:53 am   

:smile: ,może nie zaleca bo nie jest lekarzem i nie może sam u siebie tego wykonywać?
generalnie cross to podstawa i nie slłuchaj optyków co zalecają a co nie

Witek napisał/a:
harry-potter napisał/a:
KACZOR
.. Byłem wczoraj w Katowicach i robimy cross linking.


Czyli jednak..., ja chodze po soczewki do p.Ścibiora, bardzo dobrze dobiera soczewki, jest możliwość dobrania soczewek na miejscu, ponieważ posiada kilka par od ręki.

Wracając do tematu który wałkowaliście.. On też nie poleca tego zabiegu z ryboflawiną. Dobieram u niego soczewki od 10lat i na podstawie rozwoju stożka przez ten czas i grubości rogówki powiedział żeby lepiej nie ryzykować. Wspomniał o ludziach młodych, u których stożek pojawia się nagle i szybko postępuje - wtedy przed przeszczepem namawia się delikwenta na coś takiego bo wiadomo ze rogówka i tak trafi pod skalpel.

Twierdzi że dawka promieni UV jest bardzo duża, że nie do końca to jest udokumentowana sprawa, bo nie da się cofnąć czasu i powiedzieć czy pacjent miałby regres czy nie. Z tego co napisałeś wynika ze optometryści na których trafiliśmy raczej odradzają wykonania zabiegu... Na zabieg namawiają okuliści... zwłaszcza ci którzy mają maszne do tego..?
 
 
ptaszeek

Rok wykrycia SR: 2007
Dołączył: 24 Mar 2010
Posty: 189
Wysłany: Pon Lis 09, 2015 10:10 am   

że nie do końca to jest udokumentowana sprawa, bo nie da się cofnąć czasu i powiedzieć czy pacjent miałby regres czy nie.

Kto Tobie takich bzdur naopowiadal.
Crosslinking wykonywany jest od 10 lat i jest to potwierdzone naukowo ze w 99% przypadkach zatrzymuje progresje choroby.

Poczytaj badania kliniczne.

Pytanie tylko - na jak długo ?
Bo co 10 lat dochodzi do wymiany wlokien kolagenowych.
 
 
 
AdamSiedlce 

Rok wykrycia SR: 2015
Dołączył: 05 Sty 2015
Posty: 67
Skąd: Siedlce
Wysłany: Pon Lis 09, 2015 1:00 pm   

Kto Tobie takich bzdur naopowiadal.
Crosslinking wykonywany jest od 10 lat i jest to potwierdzone naukowo ze w 99% przypadkach zatrzymuje progresje choroby.

Napisz gdzie można znaleźć te potwierdzenia naukowe. Chyba ze na stronach klinik co wykonują ten zabieg. Cross ma też skutki uboczne.
_________________
Zanim zgine chce czuć ze żyje
 
 
ptaszeek

Rok wykrycia SR: 2007
Dołączył: 24 Mar 2010
Posty: 189
Wysłany: Pon Lis 09, 2015 1:10 pm   

AdamSiedlce napisał/a:
Kto Tobie takich bzdur naopowiadal.
Crosslinking wykonywany jest od 10 lat i jest to potwierdzone naukowo ze w 99% przypadkach zatrzymuje progresje choroby.

Napisz gdzie można znaleźć te potwierdzenia naukowe. Chyba ze na stronach klinik co wykonują ten zabieg. Cross ma też skutki uboczne.


Kolego jak juz zauwazyles pewnie po moich wczesniejszych wypowiedziach lubie rozmawiac na argumenty rzeczowe, a odpowiedzi ktore udzielam sa poparte dowodami i rzeczywistoscia.
Nie rozmawiamy teraz o skutkach ubocznych bo one jak przy kazdym zabiegu moga sie pojawic, gdyz jest to ingerencja.

Rozmawiamy o tym czy dziala czy nie.

Sekunda poswieconego czasu i masz:

http://www.ncbi.nlm.nih.g...les/PMC3775082/
http://www.medscape.com/viewarticle/758215_6

Poczytaj, a potem pisz.
Crosslinking dziala, tylko nie wiemy na dzien dzisiejszy jak dlugo.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: