KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Tomografia a stożek rogówki + czy to jest SR?
Autor Wiadomość
Laik 


Rok wykrycia SR: 2014
Dołączył: 13 Sty 2014
Posty: 66
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Pon Sty 13, 2014 9:03 pm   Tomografia a stożek rogówki + czy to jest SR?

Wyjaśnione
 
 
Baca


Rok wykrycia SR: 2012
Dołączył: 04 Kwi 2013
Posty: 143
Wysłany: Wto Sty 14, 2014 12:54 am   

Laik napisał/a:
Daje mi sfery, cylindry, widzę 4 linijki, dokłada co raz mocniejsze i się pyta, czy lepiej, no baa, na pewno lepiej... Nie, nie jest lepiej, widzę tak samo, dziwne?
Okulista coś powoli dziwny wyraz twarzy robi, dobiera dalej szkła, co raz mocniejsze, nic... Tablice widzę tak samo, tylko jakby mniejszy efekt mgły/ducha.
Wniosek jeden, szybka topografia rogówki, najpóźniej do wakacji.

No wiec nie jestem specjalista lekarzem ale wiem że po pierwsze musisz znależć specjaliste lekarza, człowieka który nie daje ci kolejnych okularów, badań itp..kasuje i kasuje ale lekarza ktory powie Ci prosto co jest grane..zawsze mnie osobiście wkurza jak lekarze robia głupia mine i zachowuja sie jakby człowiek ktorego akurat badaja był jedynym takim znanym przypadkiem na świecie---a gdzie doświadczenie..
Jężeli boisz sie że to stożek znajdz takiego specjaliste . Nie bede Ci polecał nikogo ale...napewno czasem trzeba popodróżować żeby znależć specjaliste mnie powiedział pierwsze pożądnie o stozku dr.Marcin Smorawski z Warszawy pogrzebaj w neci.

Mnie tez dobierali 2h okulary az w końcu sam mowilem ze widze dobrze..pod wplywem stresu wzrok sie wtedy rownież pogarsza,,,,\

Nie rozpoznajesz twarzy??? jakbym słyszał siebie rok temu...
A moze pisanie przy kompie? mrużenie? naciąganie powieki pomaga wyostrzyc wzrok?
bladość kolorów? widzenie diametralnie gorsze wieczorami?
wzrok na zmiane lepszy ..gorszy?
w słoneczne dni lepiej?
nie znam klinik ani lekrzy w Twoim regionie ale nie pozwol sie naciagać na okulary ktore za pol roku nie beda już nic pomagac.

[ Dodano: Wto Sty 14, 2014 12:57 am ]
poczytałem strone tej klinki i wydje sie że robia wszystkie badania jakie potrzebujesz...
ale czasem na stronie jedno a w realu drugi..
zycze powodzenia
 
 
Laik 


Rok wykrycia SR: 2014
Dołączył: 13 Sty 2014
Posty: 66
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Wto Sty 14, 2014 9:02 am   

W nocy jest tragicznie, artefakty strasznie mnie oślepiają, mocne pierścienie wokół źródeł światła, efekty ducha przy święcących napisach.
Tak, ze wzrokiem jest raz lepiej, raz gorzej - niestety, ostatnimi dniami tylko gorzej.

Jestem od świąt nastawiony na to, że to może być stożek, w końcu nawet z rana posiadam efekty ducha i halo.
Najbardziej mi chodziło o to, czy ta tomografia jest czegoś warta :)

Przedstawię jak mniej więcej widzę wieczorem, wiem - mistrzem painta nie jestem, ale liczy się przekaz :lol:

http://pokazywarka.pl/forumek/

Ciężko mi wytłumaczyć i narysować, jak to wygląda. Mocne źródła światła jak lampy, mają pierścienie wokół siebie, takie w kolorze oddawanego światła i z lekką niebieską poświatą, do tego jakby efekty ducha, widzę żarówkę na górze, po lewej, po prawej, rozmazane...

Jak zerkam na blok, który jest z 300metrów dalej, widzę światło oddawane u kogoś przez żyrandol, małą żarówkę, widzę ją i rozmazane 3 odbicia, góra, lewo, prawo.
_________________
OL - III(III-IV) - CXL + MOD PRK(23.04.2014)
OP - III - CXL + MOD PRK(23.04.2014)

Nie zaglądam na forum, ale odpisuję na PM-ki jak coś.
 
 
kaczor

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 07 Wrz 2013
Posty: 236
Wysłany: Wto Sty 14, 2014 10:27 pm   

Laik napisał/a:
W nocy jest tragicznie, artefakty strasznie mnie oślepiają, mocne pierścienie wokół źródeł światła, efekty ducha przy święcących napisach.
Tak, ze wzrokiem jest raz lepiej, raz gorzej - niestety, ostatnimi dniami tylko gorzej.

Jestem od świąt nastawiony na to, że to może być stożek, w końcu nawet z rana posiadam efekty ducha i halo.
Najbardziej mi chodziło o to, czy ta tomografia jest czegoś warta :)

Przedstawię jak mniej więcej widzę wieczorem, wiem - mistrzem painta nie jestem, ale liczy się przekaz :lol:

http://pokazywarka.pl/forumek/

Ciężko mi wytłumaczyć i narysować, jak to wygląda. Mocne źródła światła jak lampy, mają pierścienie wokół siebie, takie w kolorze oddawanego światła i z lekką niebieską poświatą, do tego jakby efekty ducha, widzę żarówkę na górze, po lewej, po prawej, rozmazane...

Jak zerkam na blok, który jest z 300metrów dalej, widzę światło oddawane u kogoś przez żyrandol, małą żarówkę, widzę ją i rozmazane 3 odbicia, góra, lewo, prawo.

[ Dodano: Wto Sty 14, 2014 4:43 pm ]
Już nie będę informował, ponieważ zaszła ważna zmiana.
Gdy wytłumaczyłem mamie, że to nie może być tomografia, tylko topografia rogówki, zadzwoniła do nich i się okazało, że się jednak pomylili, więc znalazłem już inne miejsce w Olsztynie. W ten piątek, topografia rogówki


Na bank z opisu masz astygmatyzm, ale czy to stozek to dopiero doswiadczony okulista moze sprawdzic. Nie kazdy astygmatyzm jest wywolany przez stozek.
 
 
Laik 


Rok wykrycia SR: 2014
Dołączył: 13 Sty 2014
Posty: 66
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Pią Sty 17, 2014 7:09 pm   

Witam w gronie stożkowców.
Lewe oko 3, ale takie między 3 a 4.
Prawe oko 3.
Nie powiem, nie spodziewałem się aż tak strasznego wyniku, załamałem się max, gdy mi to powiedział.
Aby mnie pocieszyć, mówił, że to i tak nie jest bardzo źle i nagle zaczął mówić o przeszczepie, że nie ma odrzutów, dobre wyniki itp. jakby sugerował, iż przeszczep jest bardzo możliwy...
Podobno maszyna za pierwszym razem w lewym oku sugerowała 4 i coś informowała, jakbym był po jakiejś operacji oka.
Dla mojej mamy, lekarz jednak trochę poważniej to powiedział. Spytał, czy finanse nie grają roli - odpowiedziała, że tak, nie grają. Wytłumaczył, że tu nie ma czasu ryzykować z soczewkami, trzeba jak najszybciej CXL i pierścienie, ponieważ moje lewe oko jest w stanie tragicznym.
Polecił dr. Szymańskiego z Warszawy.
Matka się posłuchała, w poniedziałek będzie dzwonić i spróbuje mi załatwić na oczy CXL + inctans.
Co do inctansów, sam nie wiem, a CXL'a bym automatycznie wybrał.
 
 
rafal875

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 12 Wrz 2013
Posty: 66
Wysłany: Sob Sty 18, 2014 12:26 am   

Będzie wszystko dobrze zobaczysz !
 
 
Laik 


Rok wykrycia SR: 2014
Dołączył: 13 Sty 2014
Posty: 66
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Sob Sty 18, 2014 11:26 am   

O to się nie martwię :wink:
Po usłyszeniu diagnozy, byłem gdzieś przez godzinę załamany, dalej już było spoko.
_________________
OL - III(III-IV) - CXL + MOD PRK(23.04.2014)
OP - III - CXL + MOD PRK(23.04.2014)

Nie zaglądam na forum, ale odpisuję na PM-ki jak coś.
 
 
kaczor

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 07 Wrz 2013
Posty: 236
Wysłany: Nie Sty 19, 2014 12:48 pm   

Intacsy moga znaczaco poprawic astygmatyzm, ale jesli widzialbys dobrze w twardych soczewkach to lepiej chyba cxl najpierw a pozniej po pol roku soczewki i moze uda sie oczy uratowac przed przeszczepem.

Swoja droga nei moge sie nadziwic okulistom co wykluczaja stozek "na oko", rentgen ma jakis w mozgu czy co?

Szkoda ze wada taka zaawansowana, u Ciebie CXl moze poprawic widzenie nawet o kilka rzedow, warto powalczyc a przeszczep jako ostatecznosc!
 
 
Laik 


Rok wykrycia SR: 2014
Dołączył: 13 Sty 2014
Posty: 66
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Nie Sty 19, 2014 1:52 pm   

Co najlepsze, gdybym sam nie wspomniał o stożku - kto wie, może poszedłbym za rok na kontrolę i by się okazało, że rogówki do przeszczepu.

Cóż, kolejna ważna lekcja, trzeba się sobą interesować, bo z niektórymi lekarzami to skończysz niezbyt dobrze.

Lewe oko obecnie jest najważniejsze, mama mi próbuje załatwić wizytę i operacje w Wawie u Dr. Szymanka czy Szymańskiego, całkowicie zapomniałem nazwisko :roll:
Jak nie Wawa, to Czechy.
Ojciec też swoją drogą patrzy po Niemczech, jeśli niezbyt szybko mama to załatwi.

Edit:
Przy okazji zapytam, jak oceniacie Dr. Szymanka? Opłaca się? Czy kierować się Czechy/ jakiś inny gabinet w Wawie/Gdańsku(jestem z woj. Warmińsko - Mazurskie).
 
 
kaczor

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 07 Wrz 2013
Posty: 236
Wysłany: Nie Sty 19, 2014 1:52 pm   

Jak ja poszedlem po raz pierwszy do lekarza to lekarka mnie wysmiala bo mialem plano w lewym i lekki astygmatyzm w prawym (naprawde minimlany) i widzialem jak orzel, gdybym posluchal tej starej p.. to stracilbym cenny czas, ale ja jestem uparty i poszedlem do dobrej kliniki gdzie od razu mialem dobra diagnoze dzieki czemu stozek w prawym oku wykryto u mnie w stadium 1 a w lewym w stadium 0.
W USA pewnie by mozna pozwac za to bo opoznienie leczenia powoduje znaczacy ubutek na zdrowiu (z kalectwem wlacznie) ale u nas raczej nie przejdzie.

[ Dodano: Nie Sty 19, 2014 3:26 pm ]
W Gdyni polecam doktora Sykstusa Holekse z laguna Medical, robilem u niego zarowno epi off na prawe jak i epi on na lewo oko.Koszt 2tys za oko, do miesiaca wizyty kontrolne bezplatne najwyzszej klasy sprzet (miedzy innymi OCT firmy Zeiss), mila obsluga.
W wawie masz oko laser i idebska.
Odradzam Niemcy bo CXl to prosty zabieg a skasuja Cie 2,3 razy wiecej no i w razie komplikacji lub pytan bylby problem.
W lagunie termin mozna miec i tydzien po kwalifikacji, w Wawie zalezy od kliniki i oblozenia.
twoje oczy Twoje wybory
 
 
rafal875

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 12 Wrz 2013
Posty: 66
Wysłany: Nie Sty 19, 2014 4:29 pm   

Z Twoim stożkiem wybrałbym Czechy. Przynajmniej będziesz miał pewność że trafisz na fachowców
 
 
Laik 


Rok wykrycia SR: 2014
Dołączył: 13 Sty 2014
Posty: 66
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Pon Sty 20, 2014 6:56 pm   

Chyba będą Czechy - Gemini, czy jakoś tak.
CXL + ringi. :)
_________________
OL - III(III-IV) - CXL + MOD PRK(23.04.2014)
OP - III - CXL + MOD PRK(23.04.2014)

Nie zaglądam na forum, ale odpisuję na PM-ki jak coś.
 
 
kaczor

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 07 Wrz 2013
Posty: 236
Wysłany: Pon Sty 20, 2014 9:11 pm   

I bedziesz po zabiegu wracal samolotem/samochodem z Czech do Olsztyna?
A jak sie cos stanie lub trzeba bedzie konsultacji to znowu pojedziesz do Czech?

Jesli bedziesz robic oboje oczu w jakichs odstepach czasowych to oznacza to lacznie 9 wizyt w Czechach w przeciagu pol roku (pierwsza kwalifikacyjna, pozniej zabieg, kontrola po tygodniu, po miesiacu, po 3 i po 6)
zakladam ze drugie oko po 3 miesiacach.
Raz mozna pojechac, ale 9 razy? Zalozmy ze zrobisz oboje oczu (czego nie polecam, bo bedziesz praktycznie slepy przez kilkanascie tygodni, to nie jest LASIK).To daje i tak 6 wyjazdow.
Masakra dla mnie, ale moze jakbys lecial samolotem to nie bedzie tak zle
 
 
Laik 


Rok wykrycia SR: 2014
Dołączył: 13 Sty 2014
Posty: 66
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Pon Sty 20, 2014 9:17 pm   

Matka poinformowała mnie dziś, że dzwoniła do Wawy i znalazła gdzieś na guglach tą klinikę z Czech, zadzwoniła i dowiedziała się super och ach informacji. Wiedząc, że jestem przyjezdnym, zrobili by tak, że badania od razu dzień przed operacją, kontrola 3 dni po operacji, a następna za pół roku. Podobno mogą mi wysłać informacje na temat jakiś ich klinik w Polsce i owych klinikach mogę robić kontrole i drogą mailową wysyłać im wyniki.
Trochę nie chcę mi się w to wszystko wierzyć, ale tak czy siak można spróbować...

Po części boję się w Polsce robić, wiedząc, że Czechy są bardziej "doświadczone".
Co nie zmienia faktu, Ojciec dalej nalega, by to jednak w Warszawie, dokładnie w Lexum zrobić.
_________________
OL - III(III-IV) - CXL + MOD PRK(23.04.2014)
OP - III - CXL + MOD PRK(23.04.2014)

Nie zaglądam na forum, ale odpisuję na PM-ki jak coś.
 
 
kaczor

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 07 Wrz 2013
Posty: 236
Wysłany: Wto Sty 21, 2014 9:21 am   

Nie wiem czy Czechy sa bardzoej doswiadczone w tak prostym zabiegu jak cross linking, pewnie w oko laser sama izdebska zrobila wiecej zabiegow niz niejeden czeski lekarz. Ilu moze byc chorych w 10mln kraju? 5 tys?
Jesli masz miec CXL z usunieciem nablonka to kontrola po tygodniu jest konieczna, a co jak bedzie opoznienie w odrastaniu nablonka?
No i kontrola 3 dni a nastepna po pol roku imo mija sie z celem.
Ale to twoje oczy i twoj wybor warto poglowkowac zeby nie zrobic sobie kuku
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: