KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Dziedziczenie stozka
Autor Wiadomość
kamgru
[Usunięty]

Wysłany: Czw Lut 05, 2015 10:08 pm   

bazooka, widocznie nie jest ci przykro skoro tak piszesz. Mój avatar przedstawia postać z mojego ulubionego serialu i nie musi ci się podobać gdyż faktycznie Adam specjalnie urodziwy nie był:) Natomiast ja wyglądam nieco inaczej.

Wracając do tematu, gdybyś czytał uważnie i ze zrozumieniem, to co pisałem wcześniej, to wiedziałbyś, że moje stanowisko nie jest jednoznaczne, gdyż takie być nie może, zważywszy na obecny stan wiedzy w tym zakresie. Natomiast stanowisko kolegi w obronie którego stajesz, jest jednoznaczne co w świetle dotychczasowej wiedzy o tej chorobie nie znajduje jeszcze potwierdzenia. Widać lepiej jest pomijać wiedzę, po co sięgać samemu do książek, czasopism skoro można zawsze powołać się na zdanie pojedynczego autorytetu. Oczywiście nikt wam nie zabroni skoro nie macie wystarczająco dużo czasu - ja zresztą też nie mam go na tyle.

Piszesz, że na forum jest dużo osób piszących jak ja - zupełnie nie wiem o kim mówisz. Mianujesz się moderatorem mówiąc mi "starczy".

Ty jako jednostkowy przypadek nie jesteś żadnym przykładem na to, że soczewki hamują progresję. Na fakt, że stożek ci się nie rozwija może mieć wpływ tysiące czynników, o których nie masz pojęcia - ale widocznie musisz mieć jakieś swoje wyjaśnienie by poczuć się lepiej ja nie mam nic przeciwko, jednak nie sprzedawaj go wszystkim - bo nie każdy lubi dogmaty.

Jeszcze tylko podkreślę - ja nie mam złej woli. Nie mam potrzeby prowadzenia sporu i robienia sobie wrogów. Jednak razi mnie jeżeli ktoś szafuje jednoznacznymi stwierdzeniami - które jeżeli ktoś ma odrobinę chęci i poszuka nawet w sieci - są niepotwierdzone!

Sam skłaniam się ku temu, że oczywiście czynnik genetyczny może być kluczowy ale proszę - niemal wszędzie są informacje, że na chwilę obecną nie jest to potwierdzone.

Na koniec by nie przeciągać - nie proszę o źródła ze złośliwości - po prostu jeżeli kolega twierdzi, że tak jest na 100% to niech da naukowy konkret. Wtedy nisko się ukłonię.
 
 
bazooka 


Rok wykrycia SR: 2005
Dołączył: 11 Wrz 2009
Posty: 155
Skąd: Rumia / Gdynia
Wysłany: Czw Lut 05, 2015 11:02 pm   

kamgru napisał/a:
to wiedziałbyś, że moje stanowisko nie jest jednoznaczne, gdyż takie być nie może, zważywszy na obecny stan wiedzy w tym zakresie. Natomiast stanowisko kolegi w obronie którego stajesz, jest jednoznaczne co w świetle dotychczasowej wiedzy o tej chorobie nie znajduje jeszcze potwierdzenia.

Lubię filozoficzne podejście do tematu, sam to stosuję - mogę to pociągnąć odwracając kota ogonem - ale wiesz co: nie chce mi się :)
kamgru napisał/a:
Piszesz, że na forum jest dużo osób piszących jak ja - zupełnie nie wiem o kim mówisz. Mianujesz się moderatorem mówiąc mi "starczy".

Robisz dokładnie to samo co niby ja - odpowiedz sobie więc sam... :-D Nie wiesz o kim "piszę" :?: O ludziach, którzy jak to określiłeś "szafują" - mimo że nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie z tytułu tego wątku...
Gdzie Twoje: wydaje mi się, uważam - tego brak w Twojej wypowiedzi, mimo że o to apelujesz - również przeczytaj co sam piszesz - dlatego też piszę: "starczy".
kamgru napisał/a:
Ty jako jednostkowy przypadek

Nie jestem jednostkowym przypadkiem... To "Wy" mnie, nas tak traktujecie, bo nie chcecie się pogodzić z tym, że tak może być - wolicie wyszukiwać teorie, wyniki badań naukowych, które temu przeczą... nie wiem, może z zazdrości?! To nawet bym zrozumiał :) Na co mi te wyniki badań jakiś bodajże Anglików skoro nie mają potwierdzenia w 100%? Możesz zakładać inne czynniki w moim przypadku, wiele jednak w tej naszej chorobie zależy od wiary - przejrzyj forum, poczytaj ludzi, może zrozumiesz mnie kiedyś.
kamgru napisał/a:
ja nie mam złej woli
kamgru napisał/a:
nie proszę o źródła ze złośliwości

Niestety, brzmi to zupełnie inaczej...
I nie bronię kolegi jako jakiegoś autorytetu, tylko wtrąciłem się ze względu na Twój niekonsekwentny ton wypowiedzi - wymagając od innych musimy być nieskazitelnie czyści - Ty jednak tak nie brzmisz.
Nie mam nic więcej do dodania w temacie. PAS
_________________
...noszę soczewki twarde:
OL - stożek stadium III - widzenie bez soczewek: 20%, w soczewkach: 95%
OP - stożek stadium II - widzenie bez soczewek: 40%, w soczewkach: 95% [9.09.14 => poprawa o 0,5 dioptrii - można wymienić soczewkę na słabszą!]
 
 
puszkin

Rok wykrycia SR: 1854
Dołączył: 13 Lis 2014
Posty: 1
Wysłany: Pią Lut 06, 2015 1:43 pm   

masakra..
 
 
marrnas 

Rok wykrycia SR: 2011
Dołączył: 06 Lut 2015
Posty: 2
Wysłany: Pią Lut 06, 2015 2:23 pm   

ważne żeby czuć siędobrze
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: