KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Stożek początki
Autor Wiadomość
Bychol 

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 23 Mar 2014
Posty: 43
Wysłany: Nie Mar 23, 2014 2:11 pm   Stożek początki

A więc kilka informacji obecnie w tym roku kończę 22lata
stożek wykryty w zeszłym roku, poprzez to że naciskałem lekarza i cierpliwie odpowiadałem że żadne okulary ani soczewki mi nie pomagają, no więc skierowanie na topografie rogówki i bam jest wykryty stożek, po rozmowie z kilkoma lekarzami o sposobach leczenia obecnie zdecydowałem się na crossa tu pytanie o polecenie dobrej kliniki wykonujących ten zabieg na pomorzu najlepiej rejony trójmiasta, odległość od kliniki ma dla mnie znaczenie chciał bym mieć w razie powikłań ją jak najbliżej, z 2 strony chciałbym też żeby była jak najlepsza, ale po kilku konsultacjach lekarskich wiem że cross jest mało skomplikowanym zabiegiem ale zawsze mogą wystąpić powikłania, kolejna sprawa jeśli się uda cross czy polecacie soczewki hybrydowe czy zwykłe, wcześniej miałem soczewki miękkie i powiem że w miare dobrze mi się je nosiło, 2 sprawa to że kompletnie nic nie dawały, a jak mnie lekarz poinformował soczewki twarde mogą mi przeszkadzać bardziej i są mniejsze, łatwiej je zgubić, dlatego poczytałem o soczewkach hybrydowych które by mi bardziej odpowiadały, kolejna sprawa to refundacja przez NFZ wiem że zabiegi takie jak cross czy wszczepienie pierścieni nie są refundowane, jedyna refundacja to przy soczewkach częściowa ok 700zł, i całkowite pokrycie kosztów jak bym się zakwalifikował na przeszczep, także pytanie do was czy to prawda, nie powiem że koszty nie grają roli bo jak się dowiedziałem ile kosztuje zabieg wszczepienia ringów ok 6000-7000zł na jedno oko to oniemiałem, a potem kolejny szok ringi są na 7lat, obecnie po konsultacjach z kilkoma lekarzami zaplanowałem to tak najpierw cross z podniesieniem nabłonka, wiem że większe ryzyko ale wraz z większym ryzykiem też efekty są lepsze, potwierdza to sporo specjalistów, potem soczewki twarde lub hybrydowe, i w wieku 25-30 lat chciałbym mieć wszczepione ringi jeśli choroba oczywiście nie będzie postępowała, czyli jeśli się potoczy wedle moich myśli, kilku lekarzy zaproponowało mi także że jeśli choroba się nie zatrzyma po crosie i soczewkach, to tylko czekać na przeszczep a żeby się zakwalifikować trzeba mieć poważniejszą wadę..., dołączam zdjęcia z topografi rogówki prawego i lewego oka, ogólnie ten stożek aż tak mi nie ciąży, fakt na komputerze nieraz ciężko czytać, twarzy z 20m ciężko mi rozpoznać przez rozmywanie się, auto prowadzę normalnie także nie czyje się jakoś specjalnie upośledzony że tak powiem :D



Topografia
 
 
kaczor

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 07 Wrz 2013
Posty: 236
Wysłany: Nie Mar 23, 2014 7:22 pm   

Laguna Medica w Gdyni doktor Sykstus Holeksa. U mnie przeprowadzil dwa zabiegi jedne z usuwaniem nablonka drugi bez, dobry kontakt i troska o pacjenta.
Co do map to dales trzy razy oko prawe, stozek dosc zawansowany w prawym w lewym triche lepiej ale generalnie jak bedzie progresja to moze byc lipa.
No i jestem ciekawy jak ci sie w nocy prowadzi,bo cos mi sie nie chce wierzyc ze super;)
 
 
Bychol 

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 23 Mar 2014
Posty: 43
Wysłany: Pon Mar 24, 2014 11:51 am   

Co do prowadzenia auta w nocy to źle nie jest ale dobrze też tego nazwać nie można.

Zna ktoś jeszcze jakieś kliniki w rejonie trójmiasta ???
 
 
glub 


Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 21 Paź 2006
Posty: 642
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Mar 24, 2014 1:33 pm   

Bychol napisał/a:
Co do prowadzenia auta w nocy to źle nie jest ale dobrze też tego nazwać nie można.


ciekawym czy okulary przezroczyste z polaryzacją coś by pomogły w dziedzinie refleksów i flar...
 
 
Baca


Rok wykrycia SR: 2012
Dołączył: 04 Kwi 2013
Posty: 143
Wysłany: Pią Mar 28, 2014 2:10 am   

ładnie sobie to wszystko zaplanowałes :) mam nadzieje i zycze zeby plany sie spelniły Tobie.
 
 
Maria70 

Rok wykrycia SR: 1995
Dołączyła: 26 Lis 2007
Posty: 41
Skąd: OPOLE
Wysłany: Sob Mar 29, 2014 10:37 pm   

Witam . ja prócz szkieł kontaktowych twardych noszę bardzo często okulary zerówki z polaryzacją bo w pracy przeszkadzają mi lampy jarzeniowe oraz w nocy do prowadzenia samochodu muszę przyznać , że jest lepiej z nimi ale nie jest idealnie .Pozdrawiam
 
 
Bychol 

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 23 Mar 2014
Posty: 43
Wysłany: Wto Kwi 01, 2014 7:02 am   

Mi to już w głowie się przewraca od czytania o stożku, ehh zobaczymy jak to u mnie wyjdzie, ostatnio zauważyłem że nie potrafie twarzy z 20m rozpoznać, także jest u mnie coraz gorzej :(
 
 
Laik 


Rok wykrycia SR: 2014
Dołączył: 13 Sty 2014
Posty: 66
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Wto Kwi 01, 2014 7:39 pm   

to wciąż nie najgorszy wynik, serio :roll:

ja wieczorem, gdy jestem w centrum miasta, to nic nie widzę oprócz 10cm pierścieni w okół światła, nawet może większe, bo chodnik mi aż zakrywają, a twarzy to tylko jak max 5 kroków dalej ode mnie :lol:
Poza centrum trochę lepiej
_________________
OL - III(III-IV) - CXL + MOD PRK(23.04.2014)
OP - III - CXL + MOD PRK(23.04.2014)

Nie zaglądam na forum, ale odpisuję na PM-ki jak coś.
 
 
Baca


Rok wykrycia SR: 2012
Dołączył: 04 Kwi 2013
Posty: 143
Wysłany: Czw Kwi 03, 2014 11:37 pm   

TO WSZYSTKO JEST W DALSZYM CIAGU MAŁO..
ja nie rozpoznawałem twarzy ludzi z 2 metrów :)rok temu
 
 
Bychol 

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 23 Mar 2014
Posty: 43
Wysłany: Pią Kwi 04, 2014 10:07 am   

Choć to mnie pociesza że inni mają gorzej odemnie :D , ja mam poprostu wrażenie że nieraz u mnie to się nasila w niektórych dniach, np. wstaje w niedziele popołudniu i po podciągnięciu rolety myślałem że mi oczy wypali, ale mniejsza będę miał croossa 15 kwietnia w gdyni, mam 2 stadium stożka bez blizn, i po miesiącu tj. ok 15 maja będę miał crosa na 2 oko

[ Dodano: Śro Kwi 16, 2014 8:59 pm ]
No i wczoraj miałem krosa, noc nie przespana dzisiaj dziwnie się czuje ale jest ogólnie ok, teraz się zastanawiam nad krosem na 2 oko, ale chyba bez zdjęcia nabłonka, ktoś może powiedzieć ile trwa rekonwalescencja po zabiegu z zdjęciem nabłonka i bez ??, chciałbym za miesiąc już iść na zabieg z lewym okiem ale nie weim czy prawe oko będzie na tyle zrdowe że pozwoli mi już funkcjonować
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: