KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
soczewki skleralne, semi skleralne
Autor Wiadomość
alicarter 

Rok wykrycia SR: 2000
Dołączył: 05 Sie 2012
Posty: 48
Skąd: Przemyśl
Wysłany: Wto Kwi 01, 2014 5:04 pm   soczewki skleralne, semi skleralne

Witam. Czy ktoś miał okazje nosić soczewki sztywne o wiekszej srednicy?
Podobno można je dobrać u dr Mańczak w Poznaniu i u Szymanka w Warszawie (rose k2 xl).
Chodzi mi głownie o opinie na temat komfortu ich noszenia.
 
 
 
szabix 

Rok wykrycia SR: 1900
Dołączył: 21 Maj 2014
Posty: 2
Wysłany: Śro Maj 21, 2014 11:09 am   

Cześć
Ja mam skleralne dobierane u dr Mańczak.
Komfort w porównaniu do zwykłych soczewek jak i "piggyback" jest niesamowity. Nigdy więcej nie wrócę do małych soczewek.
 
 
alicarter 

Rok wykrycia SR: 2000
Dołączył: 05 Sie 2012
Posty: 48
Skąd: Przemyśl
Wysłany: Pon Maj 26, 2014 1:31 pm   

To ważne co piszesz. Właśnie szukałem alternatywy dla "piggyback ", bo nie jest to idealne rozwiązanie... Napisz jeszcze jak jest z jakością widzenia i jak to kosztowo wygląda . Ile zapłaciłeś za dobór, a ile za soczewkę?
 
 
 
Margo 


Rok wykrycia SR: 2011
Dołączyła: 27 Maj 2011
Posty: 60
Wysłany: Wto Maj 27, 2014 8:59 pm   

Co to znaczy "piggyback' pierwsze słyszę. Proszę o wyjaśnienie.

Czy to jest nakładanie na miękkie soczewki "0" twardych szkieł?
 
 
alicarter 

Rok wykrycia SR: 2000
Dołączył: 05 Sie 2012
Posty: 48
Skąd: Przemyśl
Wysłany: Śro Maj 28, 2014 1:10 pm   

Dokładnie. Miękka robi za soczewkę nosząca dla twardej. Nie najgorsze rozwiązanie dla słabo tolerujących soczewki twarde , a którym soczewki hybrydowe nie dają dobrej ostrości wzroku.
 
 
 
Margo 


Rok wykrycia SR: 2011
Dołączyła: 27 Maj 2011
Posty: 60
Wysłany: Śro Maj 28, 2014 10:21 pm   

Dzięki!
 
 
szabix 

Rok wykrycia SR: 1900
Dołączył: 21 Maj 2014
Posty: 2
Wysłany: Sob Maj 31, 2014 5:45 pm   

alicarter napisał/a:
To ważne co piszesz. Właśnie szukałem alternatywy dla "piggyback ", bo nie jest to idealne rozwiązanie... Napisz jeszcze jak jest z jakością widzenia i jak to kosztowo wygląda . Ile zapłaciłeś za dobór, a ile za soczewkę?

Piggyback u mnie nie sprawdził się zupełnie. Nie będę opisywał szczegółów, ale dość szybko zacząłem szukać innego rozwiązania.
Zainteresowałem się soczewkami hybrydowymi (chyba tak się nazywają). Tak trafiłem do dr Mańczak. Po badaniu kontrolnym poleciła mi właśnie soczewki skleralne ze względu na bardzo zaawansowany stożek.
Widzenie jest bardzo dobre. Niestety nie podam Ci danych porównawczych, po prostu zacząłem widzieć!
Para soczewek to koszt 2600zł/2 lata (o ile dobrze pamiętam). Jedyny ich minus, to duża średnica. Trzeba poćwiczyć zakładanie, przydaje się powiększające lusterko z podświetleniem. Czasami po dotknięciu rzęsy można zaciągnąć jakiś pyłek. Zdejmowanie soczewki przyssawką jest bezproblemowe.

Pozdrawiam
 
 
alicarter 

Rok wykrycia SR: 2000
Dołączył: 05 Sie 2012
Posty: 48
Skąd: Przemyśl
Wysłany: Nie Cze 01, 2014 2:07 pm   

Dzięki za informację. Jak będę miał wolne 1300 zł to wybieram się do Poznania...
pzdr
 
 
 
endriu 

Rok wykrycia SR: 2006
Dołączył: 05 Wrz 2007
Posty: 59
Wysłany: Śro Gru 31, 2014 12:16 am   

witam
moze ktos z uzytkownikow szkiel skleralnych napisac jak sie te cuda sprawuja w normalnym zyciu,w tej chwili mam hybrydy i sa w miare fajne(dobrze sie je nosi ale gorzej widzi niz w twardzielach,jedno oko mam juz do przeszczepu wiec stozek duzy,one sa dobre do malych stozkow)troche finansowo mnie przerosly(szkla plus wizyty ponad dwa kola plus dojazdy prawie trojka papieru i to wedlug producenta na pol roku),skleralne wychodza okolo trojki ale na dwa lata wiadomo ze noszenie mozna wydluzyc,i teraz moje pytanie czy warto zamowic skleralne
 
 
nikolas2008 

Rok wykrycia SR: 1995
Dołączył: 19 Sty 2009
Posty: 117
Wysłany: Pon Sty 05, 2015 11:23 pm   

Witam
ja rowniez mam kilka pytan odnosnie soczewek skleralnych a mianowicie ile czasu w ciagu dnia w nich chodzisz,jak jest ze swiatlowstretem,czy w dotyku bardziej przypomina twarda czy tez miekka soczewke?i czy bardzo uwazasz na wiatr,kurz tzn starasz sie zeby nic nie wpadlo do oka,pozdrawiam
 
 
alicarter 

Rok wykrycia SR: 2000
Dołączył: 05 Sie 2012
Posty: 48
Skąd: Przemyśl
Wysłany: Śro Lut 25, 2015 10:32 am   

Witam .
Umówiłem się na dobór soczewki semi-skleralnej na 23 marca. Wtedy będę mógł powiedzieć coś więcej . Na razie mogę napisać, że to soczewki twarde o dużej średnicy (co najmniej 2x większe niż zwykłe RGP)spierające się na twardówce, niemające bezpośredniego kontaktu z rogówką ( soczewka przed założeniem wypełniana jest roztworem soli fizjologicznej i to właśnie ona wyrównuje wszelkie deformacje rogówki ). Jeśli chodzi o kurz to ewentualnie może się on dostać tylko w trakcie zakładania soczewki , wtedy trzeba ją zdjąć i założyć jeszcze raz . Jedynym minusem wydaje się jest ograniczony dostęp tlenu do rogówki, bo nie może on dostać się bocznicą jak przy zwykłych RGP, dlatego warto zainwestować w możliwie najbardziej gazoprzepuszczalny materiał . Ja tak zrobię, bo mam już problem z wrastaniem naczynek , jako powikłanie wskutek niedotlenienia po piggyback, a rogówkę mam po porzeszczepie .
Jak juz dobiorę to napiszę więcej o komforcie , wizji , czasie noszenia itp. Jeśli ktoś chce poczytać więcej już dzisiaj to podsyłam linka z opisem i komentarzami
https://keratoconusinfo.wordpress.com/scleral/#comment-9718
 
 
 
roody80 

Rok wykrycia SR: 1999
Dołączył: 02 Mar 2015
Posty: 3
Skąd: łódzkie
Wysłany: Pon Mar 02, 2015 5:15 pm   

Witam,
mógłbym prosić o namiary do gabinetu dr Mańczak, i mam pytanie jaki jest przybliżony czas oczekiwania na wizytę jakie koszty i ewentualnie jak długo czeka się na takie soczewki.
Pozdrwiam
 
 
Murano2010 

Rok wykrycia SR: 1990
Dołączył: 02 Mar 2015
Posty: 1
Skąd: Pomorskie
Wysłany: Pon Mar 02, 2015 5:56 pm   

roody80 napisał/a:
Witam,
mógłbym prosić o namiary do gabinetu dr Mańczak, i mam pytanie jaki jest przybliżony czas oczekiwania na wizytę jakie koszty i ewentualnie jak długo czeka się na takie soczewki.
Pozdrwiam

Halina Mańczak
Poznań, Saperska 55
tel: 618331643

Soczewki spoko, też testowałem inne i te skleralne okazały się najlepsze. Jedyny problem jaki miałem u siebie to mgła, która pojawiała się po ok. 2-3 godzinach i trzeba było przemywać. W końcu i tak zdecydowałem się na przeszczep, obecnie oczekujący.
 
 
roody80 

Rok wykrycia SR: 1999
Dołączył: 02 Mar 2015
Posty: 3
Skąd: łódzkie
Wysłany: Wto Mar 03, 2015 4:01 pm   

Dzięki za info Murano 2010, ja od 2004 jestem po przeszczepie w Katowicach u dr Wylęgały, mój stożek był już taki cienki że groził pęknięciem, obecny efekt to 12diopti, dlatego szukam alternatywy ponieważ nosiłem przed przeszczepem twardziela, to była męczarnia. W kolejowym kierowali mnie do Kaczor do BB na dobór szkieł, ale po wcześniejszych doświadczeniach odpuściłem. Teraz drugie oko zaczyna szwankować więc nie mam wyboru. Kolejny przeszczep - ciężki temat, tamten zmienił moje życie, dosłownie.
 
 
margaw12341

Rok wykrycia SR: 2006
Dołączył: 11 Sie 2014
Posty: 38
Wysłany: Wto Mar 03, 2015 5:21 pm   

@roody80 ale ten przeszczep zmienił twoje życie na dobre czy na lepsze?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: