KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
soczewki skleralne, semi skleralne
Autor Wiadomość
argun 

Rok wykrycia SR: 2000
Dołączył: 10 Lip 2006
Posty: 113
Skąd: Lublin
Wysłany: Nie Sty 07, 2018 10:17 pm   

Dzieki za szybkie info
_________________
admin :P
 
 
alicarter 

Rok wykrycia SR: 2000
Dołączył: 05 Sie 2012
Posty: 48
Skąd: Przemyśl
Wysłany: Pon Sty 15, 2018 1:31 pm   

nasstazja napisał/a:
Witam, chcialabym zaczac nosic soczewki skleralne bo mam cieżki zespół suchego oka i chciałabym się zapytac jaki jest najlepszy specjalista w Polsce? Jestem z Rzeszowa, ale to nie problem dla mnie by dojechac. Pana Nowaka z Poznania polecacie? Macie może namiary jakieś na niego?

Halina Mańczak Saperska 55, Wilda, Poznań- chyba najlepsza w dobieraniu skleralnych ,osobiście nie znam, na pewno ma najlepsze "papiery".
 
 
 
Dynia

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 02 Kwi 2015
Posty: 408
Skąd: Polska
Wysłany: Pon Sty 15, 2018 7:03 pm   

W Poznaniu jest Sławomir Nowak, moim zdaniem najlepszy optometrysta jakiego spotkałam. Najpierw miałam iść też do tej Mańczak ale poczytałam o niej na forum i dużo osób ją odradzało. Do tego miała kosmiczne terminy.
 
 
adam001 

Rok wykrycia SR: 1996
Dołączył: 10 Gru 2014
Posty: 71
Wysłany: Pon Sty 15, 2018 10:09 pm   

Hej a jak oceniacie skleralne/semiskleralne w przepustowości tlenu, nie boicie się przybywania naczyń krwionośnych, bo jesli są b. duże to pewnie ciężko dociera film łzowy , jakie mogą mieć parametry przenikania tlenu D/kt, duża jest różnica wobec twardzieli i hybydowych?
 
 
alicarter 

Rok wykrycia SR: 2000
Dołączył: 05 Sie 2012
Posty: 48
Skąd: Przemyśl
Wysłany: Wto Sty 16, 2018 1:25 pm   

Zwykły twardziej najzdrowszy pod względem tlenoprzepuszczalnośći . Skleralna skleralnej nie równa . Podrzucam linka w tym temacie:https://www.artoptical.com/storage/docs/PaulRoseArticle_Art1.pdf
Ja miałem problemy z wrastaniem naczynek po przygodzie z piggyback . Po 3 latach noszenia semiscleralnej wszytko jest w porządku .
 
 
 
Bartek Kwapisz

Rok wykrycia SR: 2040
Dołączył: 06 Mar 2018
Posty: 1
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: Wto Mar 06, 2018 2:07 pm   

Nie Sławomir Nowak tylko Wojciech Nowak z Poznania. http://perfectoptic.medif...si_specjalisci/
Perfect Eye Optic - Suchy Las ul. Obornicka 85.

Poza tym inni specjaliści od soczewek skleralnych:
Warszawa - Instytut Oka, aleja Niepodległości 18; tylko miniskleralne (mniejsza średnica);
Warszawa - dr Szymanek https://www.okulisci.biz.pl/lekarze/,
Ryszard Ściobior https://liderkontaktologii.pl/.../zaklad-oftalmiczny.../.

Katowice Centrum Soczewek Kontaktowych – Dr Piotr Jaworski
http://www.okulista.pl/strona-lekarze-12.html
ul. Żwirki i Wigury 4

no i wspomniana Pani Mańczak z Poznania https://www.znanylekarz.p...okulista/poznan
 
 
GSR 

Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 02 Lut 2015
Posty: 361
Wysłany: Wto Mar 06, 2018 8:32 pm   

mam pytanie do soczewkowcow, jak sobie śledze fora zagraniczne to wszyscy chwala i wybieraja skleralne, a u nas jakos inna moda mi sie zdaje, pytam, bo nie nosze.
 
 
Wojciech Sz. 

Rok wykrycia SR: 2006
Dołączył: 05 Kwi 2016
Posty: 131
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Wto Mar 06, 2018 11:37 pm   

Przymierzałem jakiś czas temu semi-skleralne, ale nie zdecydowałem się bo w hybrydowych lepsze miałem widzenie, bardziej w HD. Słyszałem ponadto, iż semi-skleralne, podobnie jak zwykłe twardziele "lubią" zaparowywać. Pewnie to kwestia poprawnego doboru, ale wszyscy wiemy jak to u naszych "specjalistów" to bywa.
 
 
margaw12341

Rok wykrycia SR: 2006
Dołączył: 11 Sie 2014
Posty: 38
Wysłany: Nie Maj 13, 2018 3:57 pm   

Wojciech Sz. napisał/a:
Przymierzałem jakiś czas temu semi-skleralne, ale nie zdecydowałem się bo w hybrydowych lepsze miałem widzenie, bardziej w HD. Słyszałem ponadto, iż semi-skleralne, podobnie jak zwykłe twardziele "lubią" zaparowywać. Pewnie to kwestia poprawnego doboru, ale wszyscy wiemy jak to u naszych "specjalistów" to bywa.

A gdzie te semi sklerlane dobierałes? Jaka była cena?
 
 
Wojciech Sz. 

Rok wykrycia SR: 2006
Dołączył: 05 Kwi 2016
Posty: 131
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Nie Maj 13, 2018 4:30 pm   

u Nowaka w Poznaniu na Obornickiej. Ceny nie znam, bo ostatecznie ich nie wybrałem. Wystarczy zadzwonić i dowiedzieć się. Trzeba mieć na uwadze to, iż dr Nowak nie ma podpisanej umowy z NFZ.
 
 
learner9753

Rok wykrycia SR: 2009
Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 9
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: Pią Lip 27, 2018 11:12 am   

Czy orientuje się ktoś jaka jest szansa przy noszeniu soczewek skleralnych, że pojawi się wrastanie naczyń?
 
 
Dynia

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 02 Kwi 2015
Posty: 408
Skąd: Polska
Wysłany: Pią Lip 27, 2018 12:40 pm   

Nie jestem pewna ale wrastanie naczyn to raczej przy miękkich soczewkach.
 
 
ptaszeek

Rok wykrycia SR: 2007
Dołączył: 24 Mar 2010
Posty: 189
Wysłany: Pią Lip 27, 2018 6:19 pm   

learner9753 napisał/a:
Czy orientuje się ktoś jaka jest szansa przy noszeniu soczewek skleralnych, że pojawi się wrastanie naczyń?


wedlug mnie jeszcze wieksza niz w przypadku hybryd bad miekkich.

zauwaz jaka powierzchnie oka zajmuje skrealna, wiec mniej przepuszcza tlen
 
 
 
Dynia

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 02 Kwi 2015
Posty: 408
Skąd: Polska
Wysłany: Sob Lip 28, 2018 11:50 am   

Ważna jest soczewka o jak największej gazoprzepuszczalności i codzienna pielęgnacja soczewki, wtedy nic się nie powinno dziać. Na anglojęzycznych forach ludzie w większości noszą skleralne i nic im nie wrasta. Ja bym nie straszyła bo gościu będzie się bał nosić soczewki co jest chore. Ważne jest żeby widzieć. Kontrole u okulisty i dopiero gdy rzeczywiście coś się zacznie dziać wtedy można się zamartwiać.
 
 
learner9753

Rok wykrycia SR: 2009
Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 9
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: Sob Lip 28, 2018 4:19 pm   

Od wielu lat nie noszę soczewek. Okulary jakoś dawały radę. Jest jednak jakaś granica, że okulary nie dają już rady i trzeba zacząć myśleć o soczewkach. Kwestia wrastania jest dla mnie dość ważna (to nie przelewki). Konsultowałem się jakiś czas temu z lekarzem który sam dobiera soczewki do stożka. Powiedział, że jak soczewka będzie dobrze dobrana to nic nie powinno się dziać. Jednak strach (właśnie) jest...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: