KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
witam prosze o pomoc
Autor Wiadomość
angie 

Rok wykrycia SR: 2014
Dołączyła: 16 Kwi 2014
Posty: 41
Wysłany: Pią Kwi 18, 2014 6:58 pm   

Nie dostalam map....
 
 
Bychol 

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 23 Mar 2014
Posty: 43
Wysłany: Pią Kwi 18, 2014 7:01 pm   

Mapy weź koniecznie, i je gdzieś przechowuj, jak będziesz zmieniała lekarza to skąd on będzie wiedział jak postępuje u ciebie choroba ??.
 
 
angie 

Rok wykrycia SR: 2014
Dołączyła: 16 Kwi 2014
Posty: 41
Wysłany: Pią Kwi 18, 2014 7:46 pm   

Dlatego pierw musze mieć pewność ze to,stożek a potem zdecydowac sie na jednego lekarza bo jak na razie zdania są podzielone.
 
 
Bychol 

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 23 Mar 2014
Posty: 43
Wysłany: Pią Kwi 18, 2014 8:20 pm   

Ale mapy i opisy możesz zbierać odzielnie, przecież za te badania płacisz, każdą topografie zatrzymuj, widaomo też że zdażają się błedy przy pomiarach także jak narazie zachowaj mapy za pół roku idzi do lekarza na następną topografie i weź z sobą obecną topografie dzięki temu lekaż może stwierdzić czy to stożek i jak szybko postępuje
 
 
angie 

Rok wykrycia SR: 2014
Dołączyła: 16 Kwi 2014
Posty: 41
Wysłany: Pią Kwi 18, 2014 9:19 pm   

Pójdę wcześniej. Nie wytrzymam pól roku ja umieram ze strachu.
a powiedzcie cos o tym crossie to pomaga?
 
 
kaczor

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 07 Wrz 2013
Posty: 236
Wysłany: Pią Kwi 18, 2014 9:31 pm   

tak pomaga, nie nie jest to bulka z maslem i dochodzenei do siebie jest uciazliwe.
Wskazaniem do CXl nie jest sam stozek ale progresja, ktora musi bcy wykazana w jakims tam okresie czasu, proponuje co 3 miesiace robic NA TYM SAMYM urzadzeniu topografie,pachymetrie i keratometrie i szybko wyjdzie czy to stozek i jesli tak czy jest stabilny czy nie.
Przy stabilnym stozku brak wskazan do CXL, chociaz warto sobie zdawac sprawe ze suche oko czesto towarzyszy stozkowi.
Prosty algorytm postepowania, placisz lekarzom za to zeby Cie o tym poinformowali.
 
 
angie 

Rok wykrycia SR: 2014
Dołączyła: 16 Kwi 2014
Posty: 41
Wysłany: Czw Kwi 24, 2014 12:58 pm   

Umowilam sie do Warszawy na wizytę 19 maja mam nadzieję ze tam sie wszystkiego dowiem i będę wiedziala co robic dalej no i ze do tego czasu mi sie nie pogorszy bo to jednak jeszcze prawie miesiąc...:(
 
 
Bychol 

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 23 Mar 2014
Posty: 43
Wysłany: Czw Kwi 24, 2014 5:35 pm   

Czasem się nie martw, przez miesiąc stożek ci nie urośnie z I stopnia do II, musisz też wiedzieć że jak ma się stożek to choroba się czasem nasila, np. u mnie wiosną się pogorszyło a potem znów poprawa, a w twoim przypadku naprawdę nie ma się czym przejmować, nie wiesz czy masz stożek albo jak masz to I stopień i masz naprawdę duże pole możliwości leczenia jak byś miała stożek, począwszy od CXL który zatrzyma ci rozwój choroby na tak wczesnym etapie i możesz się cieszyć że z własnym wzrokiem możesz funkcjonować, niektórzy takiego szczęścia nie mają, np. muszą mieć soczewki twardę które utrudniają bądź co bądź życie, niektórzy nuszą czekać tylko i wyłącznie na przeszczep itd. także jak byś nawet miała stożek rogówki to itak jesteś w komfortowej sytuacji bo masz go wykryte w wczesnym stadium.... także się nie przejmuj
 
 
angie 

Rok wykrycia SR: 2014
Dołączyła: 16 Kwi 2014
Posty: 41
Wysłany: Czw Kwi 24, 2014 8:17 pm   

No o ile ten cross to zatrzyma i nie będzie powillan:(;/
 
 
kaczor

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 07 Wrz 2013
Posty: 236
Wysłany: Czw Kwi 24, 2014 11:06 pm   

Na poczatku jest dramat pozniej ci sie znudzi ta choroba :twisted:
 
 
Bychol 

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 23 Mar 2014
Posty: 43
Wysłany: Pią Kwi 25, 2014 12:25 am   

Nie strasz :D , ja miałem 15 kwietnia i nie narzekam :D tylko nie mogę się już doczekać 2 zabiegu :D , a co do zatrzymania stożka rogówki przez CXL to możesz być pewna że zatrzyma nie mia innej opcji, stożek jak już masz to we wczesnym I stopień i to tak wczesny że innej możliwości nie ma, ty masz taki też komfort że lekarz napewno zaproponuje ci cxl on czyli bez ściągania nabłonka bo napewno w takim stadium nie ma potrzeby robienia cxl off, czyli rekonwalescencje przejdziesz dosyć szybko, i nie będziesz musiał przechodzić przez ból po zabiegu tylko światłowstręt max tydzień i żyjesz znów normalnie
 
 
rafal875

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 12 Wrz 2013
Posty: 66
Wysłany: Pią Kwi 25, 2014 1:21 pm   

Bychol - z tym cxl on/off nie dokońca jest tak jak mówisz. Wiele lekarzy zaleca tylko iwyłacznie cxl off (jesli grubosc rogowki no to pozwala)
Polecam przeczytanie tematu "Xross linking w laguna medica Gdynia". Kolega kaczor przy I stadium stożka wykonał zarówno cxl on jak i off.
 
 
Sandman 

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 20 Lis 2013
Posty: 164
Wysłany: Pią Kwi 25, 2014 1:33 pm   

Aktualnie pojawił się silny front lekarzy, którzy twierdzą (i dowodzą), że prawidłowo wykonany epi-on jest równie skuteczny jak off.
Jeżeli byłaby to prawda to byłby przełom bo prawda jest taka, że trwałe pogorszenie po epi-off jest bardzo prawdopodobne nawet bez żadnych komplikacji (wnioskuję po doświadczeniach użytkowników tego forum).
U mnie mija równo miesiąc po zabiegu i widzę nieporównywalnie gorzej niż przed zabiegiem. Wątpię żeby było to spowodowane tylko przez odrośnięty nabłonek bo zmiana jest zbyt duża, wg. lekarza prowadzącego winny jest cały czas utrzymujący się obrzęk, który powinien(...) ustąpić po max pół roku.
Jeżeli takie powikłanie nie występuje przy epi-on to nawet byłbym skłonny na jego rzecz zaryzykować mniejszą skuteczność..
 
 
kaczor

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 07 Wrz 2013
Posty: 236
Wysłany: Pią Kwi 25, 2014 11:58 pm   

Tak ten front lekarzy to glownei amerykanie ktorzy chca to opatentowac jako swoja metode.
Nie przedstawiaja zadnych przekonujacych wynikow na razie usystematyzowanych.
Ja mialem i epi off i epi on wiec mam jakies porownanie, dziala jedno i drugie ale im ktos mlodszy tym wieksza szansa ze samo epi on nie podziala.
"dowod" po cxl przy stozku to follow up kilkuletni na razie takie sa tylko dla epi off (na przyklad w Sienie sporo ponad tysiac pacjentow)
 
 
Bychol 

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 23 Mar 2014
Posty: 43
Wysłany: Sob Kwi 26, 2014 11:57 am   

rafal875 napisał/a:
Bychol - z tym cxl on/off nie dokońca jest tak jak mówisz. Wiele lekarzy zaleca tylko iwyłacznie cxl off (jesli grubosc rogowki no to pozwala)
Polecam przeczytanie tematu "Xross linking w laguna medica Gdynia". Kolega kaczor przy I stadium stożka wykonał zarówno cxl on jak i off.


Czytałem temat kaczora już dawno bo sam robiłem w laguna medical cxl z zdjęciem nabłonka, i powiem tak mi tam okres rekonwalescencji nie przeszkadza, ja chcę efektów a to mi daje napewno cxl off, chyba każdy powinien wiedzieć że stożek to nie tylko choroba oczu ale też choroba która siada na psychike i każdy radzi sobie z tym inaczej, ja już od ponad 7 miesięcy wiem że mam stożek i prawdę mówiąc cieszę się że u mnie go wkońcu wykryto, tak to chodzenie od lekarza do lekarza i to dopasowywanie różnych szkieł i tak dalej, ja nawet przeżyje to że rekonwalescencja mogła by potrwać rok (mam 22 lata), chcę mieć poprostu z głowy ten cały stożek....
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: