KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Czas oczekiwania na przeszczep rogówki
Autor Wiadomość
RAFire 

Rok wykrycia SR: 1998
Dołączył: 14 Lis 2013
Posty: 25
Wysłany: Śro Kwi 23, 2014 12:51 pm   Czas oczekiwania na przeszczep rogówki

Witam,

Bardzo proszę was o informację ile czekaliście na przeszczep rogówki od momentu zapisania na listę oczekujących (szczególnie chodzi mi o osoby które miały operację w Sosnowcu).
 
 
anecka90

Rok wykrycia SR: 2008
Dołączył: 23 Kwi 2014
Posty: 1
Wysłany: Śro Kwi 23, 2014 7:59 pm   

Jestem w podobnej sytuacji jak Ty i oczekuję na przeszczep.. Doktor Dobrowolski u którego się leczę i mam mieć zabieg w Sosnowcu powiedział mi ,że okres oczekiwania w moim przypadku to 2-3 miesiące, mija już 4 miesiąc i cisza...
 
 
Baca


Rok wykrycia SR: 2012
Dołączył: 04 Kwi 2013
Posty: 143
Wysłany: Czw Kwi 24, 2014 12:59 am   

oczywiscie z całym szacunkie dla lekarza i miejsca gdzie sie leczyysz..
ale 2-3 miesiące to raczej chyba niemozliwe chyba ze masz ponizej 16 lat
z tego co wiem to są na forum które czekaja po 2-3 lata i wciaż czekają..

proponuje poczytac, choc wg mnie ni jak ma sie to do życia
http://www.poltransplant....a2.html#Rogowka
 
 
Bychol 

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 23 Mar 2014
Posty: 43
Wysłany: Czw Kwi 24, 2014 4:39 pm   

2-3 miesiące, nie wiem co to za lekarz wymyślił, najszybciej dostają osoby poniżej 21r życia potem poniżej 30r życia, i ci powyżej 30r życia mają najgorzej bo czekają często ponad 3 lata, nie wiem jaka by była długośc czekania jak ktoś miał by 16 lat ale itak sądze że trzeba by było ok roku czekać na dawce
 
 
kanonier14 

Rok wykrycia SR: 2008
Dołączył: 30 Kwi 2013
Posty: 40
Wysłany: Śro Kwi 30, 2014 1:02 pm   

Ja miałem pilny przeszczep w wieku 17 lat i czekałem niecałe 3 miesiące ;)
 
 
Baca


Rok wykrycia SR: 2012
Dołączył: 04 Kwi 2013
Posty: 143
Wysłany: Śro Kwi 30, 2014 7:07 pm   

własnie :) pilny
a ile lat temu to było?
przewertowałem przeszukałem przedzwoniłem wszystkie szpitale i kliniki rok temu dokladnie
nie ma opcji bo najpierw musi wymrzeć to pokolenie komunistów, ubeków , cholernych łapówkarzy i ludzi darmozjadów, może jak polacy zostana uświadomieni ze mozna być dawcą i ze jest taka opcja, a może jak jeszcze ze 2miliony młodych ludzi wyjedzie gdzie bo cośim sie nie podoba to może zastanowia sie ..tymczasem najwazniejsze zeby ZUS placic .
 
 
ptaszeek

Rok wykrycia SR: 2007
Dołączył: 24 Mar 2010
Posty: 189
Wysłany: Śro Kwi 30, 2014 7:56 pm   

Baca napisał/a:
własnie :) pilny
a ile lat temu to było?
przewertowałem przeszukałem przedzwoniłem wszystkie szpitale i kliniki rok temu dokladnie
nie ma opcji bo najpierw musi wymrzeć to pokolenie komunistów, ubeków , cholernych łapówkarzy i ludzi darmozjadów, może jak polacy zostana uświadomieni ze mozna być dawcą i ze jest taka opcja, a może jak jeszcze ze 2miliony młodych ludzi wyjedzie gdzie bo cośim sie nie podoba to może zastanowia sie ..tymczasem najwazniejsze zeby ZUS placic .


bardzo dobrze Baca, co tam ze ZUS placic, za to NFZ z tej skladki, stozkowcow traktuje jak dinozaurow, pomimo wielu nowoczesnych metod na swiecie, zmniejszajacych kosztow, refunduja tylko przeszczep i to jeszcze sami mozemy poczytac jak to wyglada...

coz taka to zielona wyspa i najbardziej pedzace panstwo do przodu, czego ten pijar nie potrafi ludziom wmowic...

lecz tak bedzie doputy polacy beda wybierac te same twarze, bo od ponad 20 lat wlaczajac telewizor, widze tych samych ludzi, tylko na roznych stanowiskach i partiach, juz nawet nie mam chceci na nich patrzec...
 
 
 
frond 

Rok wykrycia SR: 1999
Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 49
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Maj 01, 2014 10:16 am   

Baca, widzę, że dobrze kombinujesz, że obecna sytuacja z przeszczepami łączy się z tym, kto rządzi Polską, czy raczej żeruje na niej - nie łudź się, że jak wymrze "pokolenie komunistów, ubeków, etc" to sie coś zmieni na lepsze - ci ubecy mają dzieci, które są dobrze poustawiane i dalej żerują na Polsce i pilnują "interesu".
 
 
Baca


Rok wykrycia SR: 2012
Dołączył: 04 Kwi 2013
Posty: 143
Wysłany: Pią Maj 02, 2014 1:03 am   

sorry za OT ale musiałem ..taka wisienka na torcie
http://www.youtube.com/watch?v=WdEzw_-I0o4
 
 
kanonier14 

Rok wykrycia SR: 2008
Dołączył: 30 Kwi 2013
Posty: 40
Wysłany: Pią Maj 02, 2014 4:56 pm   

@Baca
przeszczep miałem rok temu w maju ;]
 
 
Baca


Rok wykrycia SR: 2012
Dołączył: 04 Kwi 2013
Posty: 143
Wysłany: Pią Maj 02, 2014 6:41 pm   

ale co kaman?
Jateż miałem rok temu w maju .
jeżeli o to Ci chodzi ze się czepiam o polską służbe zdrowia, rządzących itp.. to już nie mam na to wpływu. Ale widzę co sie dzieje i sam odczułem na własnej skórze jak działa słuzba zdrowia . I uważam ze problem jest ogromny zaczynajac od lekarza domowego, szpitala , specjalisty itp..
 
 
jenderk 

Rok wykrycia SR: 2007
Dołączył: 20 Wrz 2008
Posty: 24
Wysłany: Śro Gru 31, 2014 12:13 pm   

Czesc, podepne sie pod temat. Wie ktos moze jak dowiedziec sie mniej wiecej terminu przeszczepu? Nie chodzi mi o przyspieszanie sprawy ale czysta informacje kiedy mniej wiecej moze sie to odbyc, ktory w kolejce itp. Na pierwszy przeszczep w trybie pilnym mialem czekac rok, a zrobili po 9 miesiacach. Drugi wiem ze na pewno nie pilny ale strasznie mi dezorganizuje zycie ta niewiedza bo mial byc po 2 latach a jest juz z 2 i pol i cisza, a prace kiedys trzeba zmienic i glupio na okresie probnym zaliczyc L4 na 3 miesiace.
PS. szczesliwego nowego roku :)
 
 
 
MEG

Rok wykrycia SR: 2010
Dołączył: 17 Sie 2010
Posty: 77
Skąd: wielkopolska
Wysłany: Śro Gru 31, 2014 1:36 pm   

Szczęśliwego Nowego Roku,ps.nie wiem jak jest z pacjentami pilnymi, ale we Warszawie na Sierakowskiego telefon otrzymałam po 3,5 roku
 
 
 
sarnin 

Rok wykrycia SR: 1993
Dołączyła: 24 Cze 2015
Posty: 9
Wysłany: Śro Cze 24, 2015 9:03 pm   

witam oczekuję na przeszczep rogówki w Sosnowcu czekam na razie dwa miesiące jak sądzicie mam szanse na rogówkę i przeszczep w tym roku Mam mieć przeszczep drążący
 
 
Jawor210 

Rok wykrycia SR: 2014
Dołączył: 23 Maj 2015
Posty: 30
Wysłany: Śro Cze 24, 2015 9:54 pm   

Byś musiała napisać ciut więciej. Ja że jestem osobą niepełnoletnią po zapisaniu na liste oczekujących na przeszczep miałem go po 3 tyg, ale dzownili do mnie już po tyg, że mają rogówkę. Lecz wolałem poczekać i dostałem w bardzo dobrym stanie i w dodatku 9letnią, Jak podsłuchałem w Gdańsku już nie mają nikogo na liście pilnych, więc już mogą operować pozotałych. Natomiast jak jest w Sosnowcu nie mam bladego pojęcia. Najpierw oni muszą zając się pilnymi. Lista pilnych o ile pamietam składa się z 5 przypadków. Osoby poniżej 18 roku, oparzenia, jeśli się odrzuci wczesniejszy przeszczep podobno szybko się dostaje nową rogówkę, ale tego nie jestem pewien. Reszty niestety nie pamiętam:/ I teraz wracając do Cb, jeśli czekasz już 2 miesiące to raczej nie jesteś na liście pilnych. Niektórzy czekają nawet rok, albo i nawet dłużej. Byś musiała poczytać na forum. Miejmy nadzieje, ze uda się w tym roku :) Będę trzymac kciuki :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: