KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Oko laser Warszawa czy Lexum Ostrawa?
Autor Wiadomość
Baca


Rok wykrycia SR: 2012
Dołączył: 04 Kwi 2013
Posty: 143
Wysłany: Wto Maj 20, 2014 7:27 pm   

angie napisał/a:
Dziekuje ;) dla mnie tez jest zagadka dlaczego taki specjalista popelnia bledy diagnostyczne...


naprawde jest to dla Was zagadka ?
liczą sie PLNY i nie ma innego wytlumaczenia, no bo chyba okulista, ba nawet specjalista ktory tylko zajmuje sie schorzeniami i choroboami rogówki, i kształci sie całe zycie, cały czas wolny poswiecił słuzbie ludziom, wybrał okulistyke, ciezko zarywał noce poznajac zasady działania ludzkiego organizmu, uczył sie pilnie, kolokwium, egzamin, poprawka, zdane i tak wkólko, do tego staze i praktyki zawodowe, --jak sie poszczesciło to trafił na dobra klinike, kogos kto go poprowadził, pozwolił sie dokształcac, przekazał wiedze został mentorem-- nie pokazał moze nowinek tehnicznych i nie znał sie dobrze na tym co teraz jest na topie<laser, keratoplastyka, etc> ale przekazał temu młodemu lekarzowi:
jak podejśc do pacjenta, jak byc dobrym lekarze i dobrym człowiekiem, jak słuzyc społeczenstwu a nie mamonie,=== jezeli do tego znalazly sie pieniadze na szkolenia i praktyki zagranica i jakies osobiste sukcesy zawodowe polaczone z pasja i ambicjami , checia pomagania, dawania i dzielenia sie tym czego przez lata sie nauczył oraz ciagle pogłebianie wiedzy i uczenie sie--- wtedy to jest dobry lekarz uważam
Gdy posiadana siła wiary w siebie swoje umiejetnosci i mozliwości uszczesliwienia ludzi i widok usmiechu na ich twarzy, łez radosci i szczescia, uczucia wyzsze gdy kieruja takim człowiekiem a nie zimne kalkulacje --- wtedy to jest prawdziwy człowiek lekarz-- nie oderwany absolutie od rzeczywistosci, pieniadze sa mu potrzebne tez jak kazdemu ale on przyjada same bo kiedy lekarz daje pacjentowi to czego odniego oczekuje, ufa mu i pokłada nadzieje na lepsze jutro-- i to sie spelnia jest wstanie ile tylko ma zaplacic takiemu lekarzowi---\\

dobre uczynki wracją do ludzi
Wiec lekarzu prosze Cie myśl o każdym pacjencie jak o swoim dziecku i rób co umiesz, potrafisz i możesz zeby pomoc ale gdy nie umiesz i nie wiesz jak pomoc nie eksperymentuj, tylko powiedz to głośno i wyraznie, przyznaj sie i podpowiedz kto może pomoc ..to nie jest żadna porazka a oznaka Twojej dojrzałości, --
 
 
angie 

Rok wykrycia SR: 2014
Dołączyła: 16 Kwi 2014
Posty: 41
Wysłany: Wto Maj 20, 2014 9:17 pm   

Zgadzam sie w 100% z powyższym postem niestety taka prawda licza sie pieniądze, a ze dr otwiera teraz prywatny szpital to na pewno by sie przydaly...szkoda tylko ze mi by zaszkodził to samo tyczy sie mlodego doktorka P który to juz nawet o kwalifikacje na zabieg sie pofatygował...i dzwonili z terminem zabiegu do mnie cale szczęście ze moje madra okulistka skierowala mnie jeszcze do dr. DOBROWOLSKIEGO który to zna sie na rzeczy. W końcu jest specjalista w tej dziedzinie i prawdziwym lekarzem z powołania!! I sam wlasnie delikatnie powiedział ze chyba chodzili tu o te PLNY!!! Oko laser potwierdziło dignoze Dr. Dobrowolskiego na szczęście stożka nie ma a cross mogl mi zrobić tylko krzywdę...
 
 
kaczor

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 07 Wrz 2013
Posty: 236
Wysłany: Sob Maj 24, 2014 9:51 pm   

Tak sie akurat sklada ze stozek jest bardzo czesto trudny do odroznienia od nieregularnej rogowki.
Kiedys jedne ze znanych swiatowych okulistow przeprowadzil test i wyslal kilkanascie map rogowek z podejrzeniem stozka (potwierdzone pozniej po pewnym czasie) innym specjalistom i nawet najwybitniejsi okulisci mylili sie w 30% przypadkow.

Co do tego czy stozek jest czy nie ma czy tez jest w postaci subklinicznej decydujace jest badanie OBU oczu.
Zdrowe oczy sa zadzwiajaco symetryczne i jakiekolwike roznice w topografii sa juz alarmujace.
Nie chce mi sie w to zaglebiac, ale ja tez tak mialem ze mi powiedziano ze jest stozek pozniej ze nie ma i sie wyluzowalem na pol roku i nagle sie okazalo ze jednak jest (bo progresja zaszla).
Wiec radze sie zbadac za kilka miesiecy zeby nie miec takiego zonkla jak ja.
Oby wszystko bylo ok.
 
 
angie 

Rok wykrycia SR: 2014
Dołączyła: 16 Kwi 2014
Posty: 41
Wysłany: Pon Maj 26, 2014 8:59 pm   

Tylko ze moja topografia jest idealna tylko ta u Jaworskiego zle wyszla z powodu tego ze zakropila mi to jedno lewe oko a ze mam suche oko widać bylo cos a to cos to zaburzony film lzowy potem juz kazda topografia wychodzila mi idealnie i u dr. Dobrowolskiego i w Warszawie w oko laser. Po za tym powiedzieli mi ze stożek przy plusach to Malo prawodobodobne....i ze nie musze sie nawet kontrolować bo nie ma,wskazań w,tym kierunku...ale oczywiscie będę to robic na wszelki wypadek.
 
 
kaczor

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 07 Wrz 2013
Posty: 236
Wysłany: Śro Maj 28, 2014 9:18 pm   

w takim razie gratuluje:)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: