KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Pasje i hobby
Autor Wiadomość
zyx

Rok wykrycia SR: 2015
Dołączył: 26 Maj 2015
Posty: 38
Wysłany: Śro Paź 12, 2016 5:52 pm   Pasje i hobby

Piszę z zapytaniem jakie pasje/hobby/zainteresowania mają osoby w naszej społeczności. Wiadomo, że z naszym schorzeniem niektóre dziedziny ciężko praktykować, dlatego tym bardziej podzielcie się co Wam sprawia przyjemność mimo wszystko ;)
 
 
Sandman 

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 20 Lis 2013
Posty: 164
Wysłany: Śro Paź 12, 2016 7:09 pm   

Moim hobby są gry komputerowe w czym stożek niestety bardzo przeszkadza, szczególnie teraz w zimowe miesiące kiedy jest nonstop ciemno.. No ale jakoś się nie poddaje i co jakiś czas pogram więcej w jakąś grę.
Drugie zajęcie, które lubię to żeglowanie i tutaj z kolei jest taki problem, że jak świeci słońce to nie mogę założyć okularów przeciwsłonecznych (noszę okulary korekcyjne) co po kilku godzinach jest męczące i na pewno nie za zdrowe.
Trzecie hobby to już takie, które idealnie współgra ze stożkiem czyli granie na gitarze. Tutaj stożek mi naskoczyć bo ćwiczę i gram sobie w półmroku lub nawet zamkniętymi oczami więc wzrok sobie miło odpoczywa, a ja mam bardzo przyjemne zajęcie - także polecam wciągnąć się w jakiś instrument stożkowcom:)
 
 
zyx

Rok wykrycia SR: 2015
Dołączył: 26 Maj 2015
Posty: 38
Wysłany: Wto Lis 08, 2016 2:24 pm   

Sandman napisał/a:
Moim hobby są gry komputerowe w czym stożek niestety bardzo przeszkadza, szczególnie teraz w zimowe miesiące kiedy jest nonstop ciemno.. No ale jakoś się nie poddaje i co jakiś czas pogram więcej w jakąś grę.
Drugie zajęcie, które lubię to żeglowanie i tutaj z kolei jest taki problem, że jak świeci słońce to nie mogę założyć okularów przeciwsłonecznych (noszę okulary korekcyjne) co po kilku godzinach jest męczące i na pewno nie za zdrowe.
Trzecie hobby to już takie, które idealnie współgra ze stożkiem czyli granie na gitarze. Tutaj stożek mi naskoczyć bo ćwiczę i gram sobie w półmroku lub nawet zamkniętymi oczami więc wzrok sobie miło odpoczywa, a ja mam bardzo przyjemne zajęcie - także polecam wciągnąć się w jakiś instrument stożkowcom:)


Opisałbyś jak dajesz sobie radę z żeglowaniem? Czy sam żeglujesz czy z kimś? Dopytuję się, bo przed rozpoznaniem sam chciałem zacząć żeglować, ale później zacząłem odsuwać te plany, właśnie z obaw, że stożek byłby uciążliwy strasznie przy tym.
 
 
Sandman 

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 20 Lis 2013
Posty: 164
Wysłany: Śro Lis 09, 2016 9:01 am   

Heh, no żegluje to się zawsze z załogą przecież, w moim wypadku przeważnie jednoosobową:) Z żeglowaniem jest o tyle dobrze, że najczęściej robi się to w środku dnia i w słońcu więc wtedy kiedy widzimy najlepiej. Ja mam o tyle dobrze, że nie noszę twardych soczewek więc jedyną niedogodnością jest brak możliwości założenia okularów przeciwsłonecznych. Jak ktoś nosi twardziele to jak założy sportowe okulary słoneczne to przy okazji ochronią oczy od wiatru i też myślę, że nie będzie problemów. Porządny wzrok jest tylko potrzebny w momencie szukania miejsca do dopłynięcia więc przydaje się mieć takiego "nawigatora", który ewentualnie coś wypatrzy:)
Oczywiście mówię tutaj o żeglarstwie turystycznym, które jest lekkim i przyjemnym zajęciem, w przeciwieństwie do sportowego, które może dać nieźle popalić i trzeba być w pełni sprawnym.
 
 
Rozada 

Rok wykrycia SR: 2009
Dołączyła: 24 Sty 2017
Posty: 5
Wysłany: Wto Sty 24, 2017 9:29 am   

Moją pasją jest muzyka. Od małej gram na różnych instrumentach, uwielbiam fortepian (w domu mam pianino) :)
 
 
glub 


Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 21 Paź 2006
Posty: 642
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Sty 25, 2017 4:12 pm   

a jakie to piano? krzyżowe czy prostostrunne?
 
 
Wojciech Sz. 

Rok wykrycia SR: 2006
Dołączył: 05 Kwi 2016
Posty: 131
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Śro Sty 25, 2017 10:30 pm   

Sorry za off-topic ale czy możecie wysyłać pw? Zauważyłem, iż kilka wysłanych wiadomości nadal jest w zakładce "do wysłania" a nie w "wysłane" mimo, że wysłałem je kilka dni temu. P.S. Później usunę te wiadomość z tego tematu.
 
 
Dynia

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 02 Kwi 2015
Posty: 408
Skąd: Polska
Wysłany: Śro Sty 25, 2017 11:34 pm   

Przeze mnie rodzina doszła do wniosku, że wszyscy ślepi potrafią śpiewać. Porzuciłam gry na rzecz karaoke. Potrafię tak godzinami wkurzać sąsiadów, ale i tak sąsiadka mi powiedziała że woli mojego Chrisa Browna niż Nirvane mojego męża :) bo jestem zdecydowanie ciszej i melodyjniej.
BTW, ostatnio na forum jakiś spamer wkleja non stop te same kawały i tworzy fikcyjne konta. Czy admin mógłby coś z tym zrobić? Kolo nabija nam statystykę ilości użytkowników i najwyraźniej się nudzi.
 
 
Sandman 

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 20 Lis 2013
Posty: 164
Wysłany: Czw Sty 26, 2017 3:43 pm   

Wojciech Sz. napisał/a:
Sorry za off-topic ale czy możecie wysyłać pw? Zauważyłem, iż kilka wysłanych wiadomości nadal jest w zakładce "do wysłania" a nie w "wysłane" mimo, że wysłałem je kilka dni temu. P.S. Później usunę te wiadomość z tego tematu.


U mnie po wysłaniu wiadomości znikają i pojawiają się dopiero po jakimś dłuższym czasie w wysłanych.
Ogólnie skrypt tego forum jest bardzo przestarzały i pełen dziur. Nie działające funkcje to pół biedy ale dziury bezpieczeństwa narażają je na wykasowanie całe dostępnej bazy z dnia na dzień..
Bot zakładający konta i dodający dowcipy to pikuś ;)
Niestety forum wygląda na porzucone przez administratorów.
 
 
Wojciech Sz. 

Rok wykrycia SR: 2006
Dołączył: 05 Kwi 2016
Posty: 131
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Czw Sty 26, 2017 5:27 pm   

Ostatnio pisałem z Moderatorem forum. Jest w trakcie tworzenia nowej wersji strony.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: