KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Gdańsk OPTAL
Autor Wiadomość
kamgru
[Usunięty]

Wysłany: Wto Lis 04, 2014 3:23 pm   Gdańsk OPTAL

Chcę sobie dobrać soczewkę Synergeyes na moje lewe oko. Czy ktoś u nich był ostatnio? Koszt wizyty 230 zł plus soczewka powiedzieli w granicach 800 zł Refundacja jak coś na własną rękę. Pytam gdyż wszędzie na forum piszecie o cenie za soczewkę w granicach 690 zł. Nie wiem czy podali mi tak mniej więcej telefonicznie 800 zł czy po prostu mają wyższe ceny. Jakie są wasze opinie na ich temat. Czas oczekiwania na soczewkę około 30 dni... to dosyć długo rozumiem, że to standard?
Rozumiem, że większość z was nosi je dłużej niż 6 miesięcy?
Pozdrawiam

[ Dodano: Pon Lis 17, 2014 9:03 pm ]
Obsługa bardzo miła ale po 3 godzinach walki ostatecznie nie udało się mi dobrać soczewki hybrydowej, ani twardej (w tym torycznej). Przy 2 stopniu stożka brak progresji po zabiegu crosslinking w 2008 r. Jestem zawiedziony. Na tym oku jest duży cylinder wg badań z Katowic cyl 6.04 AA 85%, AST 3.1 D jakieś RH 7,46 mm RV 6.99 mm AXS 9.5. Nie umiem tego interpretować. Po założeniu kilku soczewek widzenie jeszcze gorsze niż bez. Generalnie czytam tym okiem bez korekcji kilka linijek. Czy to możliwe aby nie udało się dobrać? Odpuścić czy kombinować dalej? Gabinet wydawał się naprawdę ok więc może to takie oko. Dwojenie mam lekkie ale jest irytujące. Dziwi mnie to bo wiele osób pisze, że bez soczewki nie widzi prawie nic a z soczewką 100%. Ja bez widzę ale do dobrego widzenia daleko. Nie wiem czy to kwestia rodzaju stożka?
 
 
Witek 


Rok wykrycia SR: 2002
Dołączył: 07 Cze 2005
Posty: 24
Skąd: Gdynia
Wysłany: Pon Sty 19, 2015 12:22 am   

Czekam dalsze na opinie o tej firmie... chciałbym spróbować dobrać sobie tam kolejne soczewki.
 
 
 
gatek

Rok wykrycia SR: 2015
Dołączył: 28 Sty 2016
Posty: 20
Wysłany: Nie Lut 07, 2016 11:13 pm   

coś nowego wiadomo ?
 
 
langum 

Rok wykrycia SR: 2011
Dołączył: 30 Mar 2016
Posty: 4
Skąd: Gdynia
Wysłany: Wto Maj 10, 2016 9:18 am   OPTAL

Dobierałem dwukrotnie tam soczewki i mogę z całą pewnością polecić.
 
 
Witek 


Rok wykrycia SR: 2002
Dołączył: 07 Cze 2005
Posty: 24
Skąd: Gdynia
Wysłany: Wto Maj 10, 2016 9:37 am   

Technicznie jak to wygląda? Dobór, czekanie, ewentualne wymiany, Realizacja refundacji z NFZ?
 
 
 
langum 

Rok wykrycia SR: 2011
Dołączył: 30 Mar 2016
Posty: 4
Skąd: Gdynia
Wysłany: Wto Maj 10, 2016 9:59 am   OPTAL

Dokładnie tak.
Dobór - czekanie na soczewkę (około tygodnia). 30 min siedzenia w gabinecie z założoną soczewką.
U mnie było tak, że przy doborze pojawił się dylemat czy wybrać słabszą czy mocniejszą. Lekarz doradził, żeby wybrać słabszą. Po 2 tygodniach noszenia uznałem, że chyba jednak lepsza będzie mocniejsza. Nie było żadnego problemu z wymianą i rzeczywiście mocniejsza okazała się lepsza.
Jeżeli chodzi o dofinansowanie to można dostarczyć w późniejszym terminie (pod warunkiem zostawienia depozytu w postaci gotówki).
 
 
gatek

Rok wykrycia SR: 2015
Dołączył: 28 Sty 2016
Posty: 20
Wysłany: Nie Paź 15, 2017 12:39 pm   

Blikpol Sopot też robi na NFZ i nie ma problemów z wymianą w moim przypadku dobrali zdecydowanie lepiej, cała obsługa jest płynniejsza.

Każde oko to przypadek indywidualny, każdy zakład ma inne soczewki, ja przy każdej wymianie robię u kogo innego i zawsze efekt jest inny.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: