KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
cross linking nfz
Autor Wiadomość
margaw12341

Rok wykrycia SR: 2006
Dołączył: 11 Sie 2014
Posty: 38
  Wysłany: Nie Lis 09, 2014 10:01 am   cross linking nfz

Witam! Czy zabieg cross linking jest refundowany z NFZ?
Lekarz który mi dobiera soczewki powiedział ze chyba tak,ale na NFZ sciagaja nabłonek co jest bolesne.
Proszę o odpowiedz.
Tydzien temu dobrano mi soczewke na drugie oko( okolo 2 stopnia zaawansowania) i mysle nad croos-linkingiem,tylko nie wiem czy on działa,jeden lekarz powiedzial ze on działą tylko opoznia postęp,inni lekarze(np.orzecznik niepn.) ze warto robic(mysle ze ci lekarze maja wiedze o tym zabiegu tylko teoretyczna).Czytam to forum i tez jestem w kropce bo czytam komentarez ze nawet ten zabieg pogorszył im wzrok isam nie wiem co robic.Prywatnie zabieg to dla mnie za duzy koszt.DORADZCIE MI COSC
 
 
Sandman 

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 20 Lis 2013
Posty: 164
Wysłany: Nie Lis 09, 2014 11:26 am   

NFZ nie refunduje crosslinkingu.
Zdania na temat skuteczności są różne chociaż większość zaleca jego wykonanie. Jeżeli chodzi o widzenie to mi zdecydowanie zaszkodził, a z oceną progresji to trzeba jeszcze poczekać..
 
 
kaczor

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 07 Wrz 2013
Posty: 236
Wysłany: Śro Lis 12, 2014 12:14 pm   

EPi on raczej nei zmienia widzenia, epi off efekt jest losowy ze wzgledu na to ze kazdy ma inna nieregularnosc rogowki, jednym sie troche poprawi innym troche pogorszy ale koncowy wynik gdzies po 12 miesiacach.
U mnie po epi on widzenie takie samo po epi off takie samo jak przed zabiegiem ale przez dlugi czas bylo gorsze.
W jednym i drugim oku juz progresji nie ma i nadal widze bez zadnej korekcji wiect o tez jakas wartosc bo czekanie raczej oczu nie wyleczy
 
 
Bychol 

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 23 Mar 2014
Posty: 43
Wysłany: Czw Sty 01, 2015 2:59 pm   

cross jak najbardziej pomaga, ale też są możliwości powikłań, najlepiej jest z epi off czyli z ściągnięciem nabłonka, zabieg nie jest wcale taki bolesny, po zabiegu najgorsze są 2 dni ale idzie przeżyć tym bardziej że jedziemy na sterydach które są podane na koniec zabiegu, ogólnie miło wspominam zabieg i nawet pchałem się na 2 zaraz po miesiącu od 1 zabiegu :D także nie takie straszny ten zabieg, z swojej strony mogę polecić klinikę laguna medical w Gdyni a dokładniej doktora Sykstus Holeksa który u mnie przeprowadzał krosa w kwietniu zeszłego roku, z tym że cena crosa w laguna jest drosza niż gdzie indziej 2000zł pierwszy cross +150 kwalifikacja na zabieg ogólnie koszty crossa zamykają się w 2300zł
i cross nie jest refundowany niestety, w niemczech to można iść kilka razy na ten zabieg i jest refundowany ale to jest polska
 
 
AdamSiedlce 

Rok wykrycia SR: 2015
Dołączył: 05 Sty 2015
Posty: 67
Skąd: Siedlce
Wysłany: Pon Sty 05, 2015 12:52 pm   

A czy ktoś mi doradzi czy lepiej zrobić dwa oczy od razu czy lepiej z przerwami
_________________
Zanim zgine chce czuć ze żyje
 
 
goha73 

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 62
Wysłany: Pon Sty 05, 2015 1:30 pm   

a o Katowicach nie myślałeś ?o Szpitalu Kolejowym? tam robia ale terminy długie
_________________
goha
 
 
Sandman 

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 20 Lis 2013
Posty: 164
Wysłany: Pon Sty 05, 2015 9:43 pm   

Lepiej robić z przerwami. Ja straciłem po zabiegu widzenie w oku na kilka dni (przez obrzęk) - nie wyobrażam sobie mieć czegoś takiego na raz w obu oczach. I tak było to wystarczająco wyczerpujące psychicznie. W dodatku nigdy nie wiesz jak na zabieg zareagują akurat Twoje oczy i czy obędzie się bez powikłań. Ja go dobrze nie zniosłem i rekonwalescencja była długa, z dużymi wahaniami widzenia i powracającym bólem.
 
 
Laik 


Rok wykrycia SR: 2014
Dołączył: 13 Sty 2014
Posty: 66
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Wto Sty 06, 2015 9:26 am   

AdamSiedlce napisał/a:
A czy ktoś mi doradzi czy lepiej zrobić dwa oczy od razu czy lepiej z przerwami

Zalezy od poziomu i stanu rogowek, ja przechodzilem na dwoje od razu
_________________
OL - III(III-IV) - CXL + MOD PRK(23.04.2014)
OP - III - CXL + MOD PRK(23.04.2014)

Nie zaglądam na forum, ale odpisuję na PM-ki jak coś.
 
 
AdamSiedlce 

Rok wykrycia SR: 2015
Dołączył: 05 Sty 2015
Posty: 67
Skąd: Siedlce
Wysłany: Wto Sty 06, 2015 10:42 am   

A możesz mi napisać gdzie robiłeś zabieg
_________________
Zanim zgine chce czuć ze żyje
 
 
Laik 


Rok wykrycia SR: 2014
Dołączył: 13 Sty 2014
Posty: 66
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Wto Sty 06, 2015 4:19 pm   

Gemini w Zlinie, Czechy
_________________
OL - III(III-IV) - CXL + MOD PRK(23.04.2014)
OP - III - CXL + MOD PRK(23.04.2014)

Nie zaglądam na forum, ale odpisuję na PM-ki jak coś.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: