KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Zmętniała rogówka???
Autor Wiadomość
dream on

Rok wykrycia SR: 2000
Dołączył: 15 Wrz 2011
Posty: 2
Wysłany: Czw Gru 18, 2014 5:40 pm   Zmętniała rogówka???

Witajcie,
mam problem z rogówką (prawdopodonie). Lekarze nie bardzo chcą mówić na ten temat, ponieważ miewałem częste zapalenia błony naczyniowej i boją się operować. Ale po krótce...
Czy ktoś z Was miał coś takiego jak:
- zmętnienie przed oczami (a nawet mleko patrząc w źródło światła)
- przyciemnione widzienie (potrzebuję dużo światła, aby widzieć lepiej)
- częsta zmiana okularów do czytania
- przyznam, że po Tropicamidzie widzę jaśniej
- częsty ból rogówki, swędzenie
- bóle głowy

Dodam iż nie jest to zaćma, ponieważ miałem wykonywane zabiegi. Do tego przeciw jasktrowe, więc ingerencja w oko była częsta. A czytałem, że takie urazy mogą powodować zmętnienie rogówki.
Byłbym wdzięczny za każdą odpowiedź.

Aha... zauważyłem też, że okulista ma zawsze utrudniony wgląd w prawe oko. W tym celu nastawia lampę na maxa, żeby widzieć w głąb oka.

Zmętniała i wykończona rogówka?

Pozdrawiam serdecznie i zdrówka życzę.

[ Dodano: Czw Gru 18, 2014 5:43 pm ]
Aha... dodam jeszcze, że:
Jak pozamiatam okiem pożądnie to widzę piękne kolory, wyraźnie i ostro. Tylko jakby mi coś wszystko przykrywało. Jakbym miał wiecznie ciemne i brudne okulary na nosie.
 
 
MEG

Rok wykrycia SR: 2010
Dołączył: 17 Sie 2010
Posty: 77
Skąd: wielkopolska
Wysłany: Pią Gru 19, 2014 10:56 am   

Witaj, ten drugi syndrom to wg mnie może być zaćma wtórna, do pozostałych się pewnie nie powinnam wypowiadać, gdyż moje schorzenie jest innym od SR,niemniej przed problemami ze swoją rogówką (w towarzyszącej wszelakim kłopotom ze wzrokiem- aniridii)miałam operację usunięcia zaćmy i ona już rok po-kwalifikowała się do lekkiej poprawki, nazywa się późniejsza zaćma mianem wtórnej i na nią to już tylko witrektomia by pomogła, a że moje oko skomplikowane, to nikt po tych 9latach po zaćmie mi już nie proponował, ale zaciemnione widzenie,to może być to.Utrudniony wgląd w prawe oko zaś faktycznie sceduje na przymgloną rogówkę i blizny po op.zaćmy-też mam na lewym, nawet regionalna Góral(lekarka) mówi, że nie może zmierzyć cisnienia, bo jakieś okręgi się fałszywie nakładają:)dużo zdrowia
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: