KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Voigt Medica- niejasności..
Autor Wiadomość
gka9895

Rok wykrycia SR: 2014
Dołączył: 28 Gru 2014
Posty: 2
Wysłany: Nie Gru 28, 2014 1:16 am   Voigt Medica- niejasności..

Witam, na początku chciałam zaznaczyć, że jestem całkowicie ciemna jezeli chodzi o SR. Natomiast problem rozpoczął się w momencie, gdy u mojego chłopaka wykryto SR.
Może zacznę od początku.. na badaniach lekarskich do pracy okulistka (Monika Rola- PROXIMA Nowy Sącz) skierowała mojego chłopaka na badania do swojego gabinetu pod kątem SR (mapa rogówki) na której stwierdzono, że ma początkowe stadium tej choroby. Powiedziała, że ona nie ma specjalistycznego sprzętu do reszty badań i skierowała nas do Voigt Medica do Krk. Tam po 2 godz badań stwierdzili, że potrzebny jest zabieg, który miałby kosztować 10 tys zł.
I tutaj rozpoczął się dylemat.. 10 tys za zabieg? O co konkretnie chodziło dr. mówiącemu, że to laserowe wszczepianie pierścieni? Niewiele zrozumieliśmy z jego tłumaczenia, bo zaczął tak kręcić, ze pogubiłam się. Apzt. chorobę tęmożna podobno leczyc soczewkami w początkowym stadium? Dlaczego nie zaproponował nam innej metody leczenia, tylko od razu z grubej rury 10 tys za zabieg..

Chciałabym się poradzić innych osób, które już miały styczność z SR. Może proponujecie innego lek? Inną klinikę?

Z góry dziękuję i pozdrawiam. :wink:
 
 
rafal875

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 12 Wrz 2013
Posty: 66
Wysłany: Nie Gru 28, 2014 2:02 am   

Macie blisko na ceglaną do Katowic.
Zadzwonić umówić się i jechać - będzie sprawa jasna.
 
 
gka9895

Rok wykrycia SR: 2014
Dołączył: 28 Gru 2014
Posty: 2
Wysłany: Nie Gru 28, 2014 11:30 pm   

Tylko w tym jest problem, że do Katowic mam 250 km i liczylam, że w Krk da się coś ogarnąć.
 
 
romczyk 

Rok wykrycia SR: 2012
Dołączył: 31 Gru 2014
Posty: 1
Wysłany: Śro Gru 31, 2014 11:21 am   

no widzisz :D ale warto!
 
 
jenderk 

Rok wykrycia SR: 2007
Dołączył: 20 Wrz 2008
Posty: 24
Wysłany: Śro Gru 31, 2014 12:00 pm   

Hej, noszenie twardych soczewek nie jest takie fajne, tanie i przyjemne. U czesci osob tak jak u mnie twarde soczewki to koszmar. Wieczny bol oczu, przekrwienie, spochniete powieki i czesta ropa w kacikach (nie wspomne jakimkolwiek pyle np. latem z suchej gruntowej drogi, zamiatania piachu... KO). Dwa to cena, ja za pierwsza sztuke dalem 700zl, ktora splynela nieopatrznie do kanalizacji po 2 tygodniach. Jest dofinansowanie okolo 50% ale raz w roku. Sa wygodniejsze hybrydowe ale tez nie zawsze daja efekt z tego co tu czytam, a cena jeszcze wieksza i bez dofinansowania.
Na pewno warto sprobowac bezinwazyjnie ale moze to troche zmienic dotychczasowe zycie np. wypady pod namiot z apteczka do soczewek nie sa niczym przyjemnym, spanie u znajomych po imprezie na spontanie raczej niemozliwe itp.
Kredyt dzwignia handlu moze czasem warto zainwestowac. Ale poki co odwiedzcie jeszcze ze 2 specjalistow i porownaj opinie bo niektorzy lubia wciskac to co umieja robic np. mi we Wroclawiu babka polecala cross linking, a w szpitalu w Katowicach po badaniu stwierdzili ze sie nie nadaje wiec czekam na przeszczep :/
PS. dzisiaj czytalem tu na forum post o mocnej diecie z borowkami amerykanskimi moze tez warto sprobowac :)
 
 
 
Bychol 

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 23 Mar 2014
Posty: 43
Wysłany: Czw Sty 01, 2015 2:50 pm   

pierwsza rada to przejść się do 2-3 specjalistów, to jest polska każdy orze jak może, dotego daj topografie jak to wygląda które stadium stożka itd. jakoś nie mam zaufnia do lekarza który nie potrafił wytłumaczyć wam o jaki zabiego chodzi jakie jest stadium stożka czy się rozwija dalej itd.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: