KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Soczewki hybrydowe EyeBrid
Autor Wiadomość
glub 


Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 21 Paź 2006
Posty: 642
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Wrz 19, 2015 7:01 pm   

Dynia. Tylko ze to przewał i to gruby.
One powinny być refundowane bez łaski i kombinacji.
 
 
endriu1

Rok wykrycia SR: 2007
Dołączył: 22 Lut 2015
Posty: 65
Wysłany: Sob Wrz 19, 2015 11:21 pm   

glub dobrze nawija,placisz tak wysokie podatki ze hybrydy,crossy,intaksy powinny byc darmowe(wez kalkulator w reke i oblicz ile przez cale zycie oddasz temu demokratycznemu orlowi ktory siedzi w gniezdzie i placze bo nic nie moze zrobic),slepniesz to sama znajdz droge po ktorej kroczysz bo jak nie masz kasy to kasy nie zarobisz,dynka nie licz na panstwo bo po dupie dostaniesz i sie nauczysz,ziomek GSR nie ma co szukac wyjscia jak drzwi sa zamkniete jest jak jest i trzeba sie z tym pogodzic
 
 
AdamSiedlce 

Rok wykrycia SR: 2015
Dołączył: 05 Sty 2015
Posty: 67
Skąd: Siedlce
Wysłany: Nie Wrz 20, 2015 6:09 am   

GSR napisał/a:
Sorry troche za ot ale gdzie w PL dostane soczewki kerasoft? Nie miekkie na astygmatyzm.

Jeśli są to miękke roczne to koziak takie dobiera. W dzień rewelacja nawet jak dla mnie bo to moje pierwsze pierwsze soczewki ale w nocy nie da się funkcjonować.

[ Dodano: Nie Wrz 20, 2015 7:15 am ]
Szkoda ze temat toczy się soczewki takie albo takie a ci co mają intaks itp. Po zabiegach bardzo mało piszą. Może to jest jest jakies wyjście. Zrobić zabieg i mieć spokój na parę lat.
_________________
Zanim zgine chce czuć ze żyje
 
 
glub 


Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 21 Paź 2006
Posty: 642
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Wrz 20, 2015 10:03 am   

Niektorzy sie nie kwalifikuja na zadne intaksy czy ringi i musza kaszanic sie z hybrydami w oczekiwaniu na przeszczep
 
 
AdamSiedlce 

Rok wykrycia SR: 2015
Dołączył: 05 Sty 2015
Posty: 67
Skąd: Siedlce
Wysłany: Nie Wrz 20, 2015 1:33 pm   

Wogole jest juz bardzo mało aktywnych osób... staram się systematycznie czytać to forum i stwierdzam że udziela się jakieś 15 osób i nie wiadomo jaka drogę wybrać:(
_________________
Zanim zgine chce czuć ze żyje
 
 
GSR 

Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 02 Lut 2015
Posty: 361
Wysłany: Nie Wrz 20, 2015 6:22 pm   

AdamSiedlce napisał/a:
GSR napisał/a:
Sorry troche za ot ale gdzie w PL dostane soczewki kerasoft? Nie miekkie na astygmatyzm.

Jeśli są to miękke roczne to koziak takie dobiera. W dzień rewelacja nawet jak dla mnie bo to moje pierwsze pierwsze soczewki ale w nocy nie da się funkcjonować.

[ Dodano: Nie Wrz 20, 2015 7:15 am ]
Szkoda ze temat toczy się soczewki takie albo takie a ci co mają intaks itp. Po zabiegach bardzo mało piszą. Może to jest jest jakies wyjście. Zrobić zabieg i mieć spokój na parę lat.


Ja mialem te od niego. Czytalem na forum innym wlasnie o soczewkach kerasoft, moze faktycznie to te same toryczne.
 
 
michall 

Rok wykrycia SR: 2011
Dołączył: 17 Sie 2011
Posty: 104
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Wrz 21, 2015 7:05 pm   

Moje eyebridy sa do wymiany, w ogole nie trzymaja sie oka i caly czas lataja po powierzchni, synergeyes po pol godzinie-godzinie byly przyklejone jak zwykle miekkie, moze kwestia odpowiedniego doboru...
_________________
cross linking pod koniec 2011.
 
 
glub 


Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 21 Paź 2006
Posty: 642
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Wrz 21, 2015 7:13 pm   

To twoje pierwsze eyebridy?

Przymoim pierwszym komplecie, Koziak zmienial mi 3 razy moce i luźność soczewek w ramach gwarancji bo oko sie przemodelowywało.
Choc teraz uwazam ze lewa jest za ciasna a prawa za luzna. I mogly by byc ciut mocniejsze.
 
 
nikolas2008 

Rok wykrycia SR: 1995
Dołączył: 19 Sty 2009
Posty: 117
Wysłany: Pon Wrz 21, 2015 9:40 pm   

az sie boje mojego doboru,dajcie jakies rady na co zwracac uwage
 
 
endriu1

Rok wykrycia SR: 2007
Dołączył: 22 Lut 2015
Posty: 65
Wysłany: Pon Wrz 21, 2015 10:00 pm   

ktos wie jakie najlepsze sa plyny pod hybrydy i czy ktos uzywal tabletek odbialczajacych
 
 
glub 


Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 21 Paź 2006
Posty: 642
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Wrz 22, 2015 7:53 am   

kazdy plyn do miekkich soczewek bedzie dobry dla hybryd. mogą być też te typu aosept na bazie perhydrolu

odbiałczać musisz. do tego jeszcze czyścik typu piloset daily cleaner a jesli masz tluste lzy to także usuwać lipidy np concare lipoclean.

ostatnio odkryłem nowe tabsy odbiałczające. trizyme firmy sauflon.
usuwają także osady tłuszczowe i woski.

ale jeśli tluszcz już się wżarł w miękką część to już po ptokach, zostaną. choć może się zmniejszą.
 
 
Witek 


Rok wykrycia SR: 2002
Dołączył: 07 Cze 2005
Posty: 24
Skąd: Gdynia
Wysłany: Nie Paź 04, 2015 11:26 pm   

Brałem udział w warsztatach z Panem Piotrem Szymankiem, na tą chwilę mogę powiedzieć tyle że ma kilka wad, na tym etapie to napewno zakładanie i zdejmowanie. I jeszcze jedna sprawa to zauważalnie mniejszy zakres wyraźnego widzenia. Soczewki miałem na oczach około godziny, narazie ciężko mówić o zaletach - napewno zwiększony komfort w styczności z zakurzoymi pomieszczeniami. Dostałem zaproszenie na szczegółowy dobór do kliniki w Warszawie. Po tym będę mógł napisać coś więcej.
 
 
 
nikolas2008 

Rok wykrycia SR: 1995
Dołączył: 19 Sty 2009
Posty: 117
Wysłany: Pon Paź 05, 2015 9:44 am   

no własnie ja sie boje troche zdejmowania,przy twardzielach wystarczyło porzadnie mrugnac i wypadały same,no ale skoro Glub sobie poradził to moze i mi sie uda.Z drugiej strony jesli jest je ciezko wyjac to raczej nie powinno byc problemu z ich wypadnieciem a w twardych niestety sie to zdarzało
 
 
Witek 


Rok wykrycia SR: 2002
Dołączył: 07 Cze 2005
Posty: 24
Skąd: Gdynia
Wysłany: Pon Paź 05, 2015 10:21 am   

Nie ma możliwości wpadniecia soczewki lub przemieszczenia. Siedzi na oku jak przyklejona, dlatego tez z zdjęciem jest problem bo tak jest przyssana
 
 
 
joannakowalik11 

Rok wykrycia SR: 2011
Dołączyła: 05 Lut 2011
Posty: 47
Wysłany: Pon Paź 05, 2015 6:39 pm   

AdamSiedlce napisał/a:
A na moje pytanie ktoś odpowie co do ceny i okresu użytkowania:)

W Wa-wie u dr Szymanka Eye brid....760 plus wizyta 120.Jeśli to kolejne wyślą do domu.
Komfort noszenia...OK,ale zdejmowanie, nawet po kilku tygodniach, to masakra czasem.Trudno ją uszczypnac,bo częśc miękka jest wąska.
Ciekawe jak będzie z trwałościa.Poprzednia SYNERG....po 5 m-ch odkleiła się czesc miękka od twardej...następna wytrzymała ok 6 m-cy;tak,że w jednym roku już 2 hybrydy trzeb a było kupic. ;((Jednak twarde są wytrzymalsze,ale komfort noszenia mniejszy...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: