KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Soczewki hybrydowe EyeBrid
Autor Wiadomość
wojgp 

Rok wykrycia SR: 2005
Dołączył: 12 Wrz 2010
Posty: 149
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Paź 05, 2015 7:27 pm   

Wg tego co podaje producent, to część miękka jest praktycznie taka sama:
Eyebrid
śr całkowita 14,90 mm, średnica twardej części 8,50mm

Ultrahealth
śr całkowita 14,50 mm, średnica twardej części 8,50mm

Przez kilka lat używania Clearkone nie zdarzyło mi się jeszcze, aby część miękka oddzieliła się od twardej.
Twarde faktycznie nie mają jak się uszkodzić przy ściąganiu, ale 2 mi wypadły podczas noszenia i komfort był tragiczny, co je całkowicie dyskwalifikowało.
 
 
AdamSiedlce 

Rok wykrycia SR: 2015
Dołączył: 05 Sty 2015
Posty: 67
Skąd: Siedlce
Wysłany: Pon Paź 05, 2015 7:36 pm   

A jest wogole jakiś plus noszenia twardych soczewek poza cenna ?
Bo mi jakoś się dobrze chodzi w sumie mam jedną ale żeby narzekać i marudzić to aż źle nie jest
_________________
Zanim zgine chce czuć ze żyje
 
 
nikolas2008 

Rok wykrycia SR: 1995
Dołączył: 19 Sty 2009
Posty: 117
Wysłany: Wto Paź 06, 2015 8:31 am   

plus twardej jest taki ze w niej widzisz;-)byc moze jestes nielicznym szczesciarzem ktorych noszenie twardzieli kompletnie nie rusza,skoro wytrzymujesz pół roku to i dalej pojdzie,ja miałem od samego poczatku problemy i mam je do dzisiaj
 
 
glub 


Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 21 Paź 2006
Posty: 642
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Paź 08, 2015 9:46 pm   

a mnie zaraz szlag trafi... moje j***ne oko zmieniło kształt i soczewka jest za luźna i marszczy się...

i przez to dostaje ciężkiej kurwicy...
 
 
nikolas2008 

Rok wykrycia SR: 1995
Dołączył: 19 Sty 2009
Posty: 117
Wysłany: Pią Paź 09, 2015 6:36 pm   

o kuzwa,konsultowales to?jesli wypada to jeszcze ją zgubisz.
 
 
glub 


Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 21 Paź 2006
Posty: 642
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Paź 09, 2015 10:10 pm   

Nie zdazylem... Musze zlapac sie z dr koziaiem w tyym celu... Mam nadzieje ze nie zleci, choc boje sie mrugać
 
 
nikolas2008 

Rok wykrycia SR: 1995
Dołączył: 19 Sty 2009
Posty: 117
Wysłany: Wto Paź 13, 2015 10:21 am   

wiem juz o co chodzi z tą lużnością,dobierałem u Koziaka EyeBridy,jak luzne to to wiekszy komort,jak scislejsze to lepiej sie trzymają i bądz tu mądry i pisz wiersze;-)za miesiac bede miał odbiór,z tego co sie dowiedziałem to raz mozna wymiec czy cos w nich poprawic bez posztow w ramach gwarancji producenta.Co do zdejmowania to robił to przyssawką i nawet sprawnie poszło,pytałem czy to nie uszkodzi soczewki-stwierdził ze nie
 
 
glub 


Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 21 Paź 2006
Posty: 642
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Paź 13, 2015 1:53 pm   

U mnie wymienial trzy razy. Moze dlatego ze namnie testował😀
 
 
Wojciech Sz. 

Rok wykrycia SR: 2006
Dołączył: 05 Kwi 2016
Posty: 131
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Wto Sie 30, 2016 10:04 am   

Hej, zbliża mi się koniec moich hybryd Synergies. Noszenie jest w porządku, komfort i widzenie również, jednakże irytuje mnie brak możliwości zniwelowania astygmatyzmu za pomocą tychże soczewek. Podobno możliwość taką mają eyebrid, ponieważ dorzucają tam część toryczną. Jakie są wasze plusy i minusy noszenia eyebrid? Ktoś pisał, żę pole widzenia jest mniejsze w stosunku do ClearKone oraz ściąganie bardziej uperdliwe.
 
 
glub 


Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 21 Paź 2006
Posty: 642
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Sie 30, 2016 10:19 am   

widzenie w eyebrid dla mnie lepsze. komfort też. nie przypuszczam by pole widzenia było mniejsze, one wyglądają na oku jak zwykła soczewka a ostatnio przy kontroli w SPKSO jakaś studentka doktorka nabrala się bo myślała że to piękny przeszczep.
ściąganie jest na początku trudne a potem już nie.
 
 
Witek 


Rok wykrycia SR: 2002
Dołączył: 07 Cze 2005
Posty: 24
Skąd: Gdynia
Wysłany: Nie Gru 04, 2016 12:06 am   

mam okazje wypróbować hybrydy od p. Szymanka. Od ponad 11 lat noszę twarde soczewki i chciałem sobie poprawić. Niestety, na mnie to nie zadziałało. Zalet nie zauważyłem, Za to wady: wrażenie mniejszego pola widzenia, dłuższy niż w przypadku twardzieli czas ustawiania się w prawidłowej pozycji co wpływa na "łapanie ostrości" po kilku godzinach miałem ochotę już je zdjąć (w twardzielach oczy mi się nie męczą). Wrażenie widzenia nierealnego, ciężko to wytłumaczyć ale miałem wrażenie że soczewka powoduje postrzeganie obrazu innego niż bez soczewek, jest to bardzo subtelna różnica więc może nie każdy będzie to zauważał. Zakładanie i zdejmowanie jest trochę utrudnione ale myślę ze po paru dniach można sobie poradzić bez lusterka. Podsumowując nie przekonały mnie do siebie te hybrydy. Wolę twardziele.. może to przyzwyczajenie
 
 
 
Wojciech Sz. 

Rok wykrycia SR: 2006
Dołączył: 05 Kwi 2016
Posty: 131
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Nie Gru 04, 2016 10:30 am   

CHyba jesteś jedyną osobą na forum, która nie dostrzega zalet hybryd :) Myślę, że źle ci je dobrano. Ja mam widzenie lepsze niż w twardzielach, komfort noszenia bez porównania. W ogóle ich nie czuje. Nie parują, nie reagują na szybkie ruszanie oczami na boki czy też na warunki atmosferyczne typu wiatr itp. Nie zauważyłem też mniejszego pola widzenia. Nosiłem twardziele i nigdy już nie wrócę do tej męczarni. Jeśli twoje oczy się z nimi "zaprzyjaźniły" to jesteś sczęściarzem ;) Aha, mówię tutaj o soczewkach KlearKone. Nie wiem jak jest w przypadku hybryd Eyebrid.
 
 
GSR 

Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 02 Lut 2015
Posty: 361
Wysłany: Nie Gru 04, 2016 12:27 pm   

powiedzcie mi moi drodzy przyjeciele w niedoli, jak jest z hybrydami w nocy, nie rozciagaja sie swiatła?
 
 
Wojciech Sz. 

Rok wykrycia SR: 2006
Dołączył: 05 Kwi 2016
Posty: 131
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Nie Gru 04, 2016 2:24 pm   

Trochę tak. Dlatego unikam jazdy autem nocą. Tyle, że ja mam jakiś dodatkowy astygmatyzm, którego podobno soczewki KlearKone nie są w stanie zupełnie zniwelować.
 
 
glub 


Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 21 Paź 2006
Posty: 642
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Gru 04, 2016 7:40 pm   

@Witek, śmiem twierdzić że twoje hybrydy były źle dobrane przez Szymanka, z resztą mi źle dobrał twarde kiedyśtam i wmawiał że się nie przywyczaiłem do nich. więc sprawdź gdzie indziej.
i synergyeyes ultrahealth [lepsze od clearkone] i EyeBrid [imho najlepsze] sprawdź sobie u dr Koziaka na Ursynowie. Koleś uratował mi oczy tymi hybrydami

@GSR mi się nic takiego nie pojawia wiec moze u mnie nie ma lub nie zwracam na to uwagi.

@Wojciech Sz.- też unikam jazdy nocą ale raczej z powodu oślepiania przez pojazdy jadące z naprzeciwka niż z powodu rozciągania swiateł. w moto i tak siedzę wyżej i to męczy a w furze to już masakra....
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: