KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Ból oczu
Autor Wiadomość
gaksei 


Rok wykrycia SR: 2005
Dołączył: 18 Kwi 2007
Posty: 15
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lip 02, 2007 11:45 am   

Kopiernik napisał/a:
Mnie też czasami boli oko... to bez stożka :grin: Czuję się, jakby ktoś gniótł mi oko od przodu.
Ostatnio mam inny, chyba poważniejszy problem. Soczewka uwiera, muszę ją zdejmować kilka razy dziennie. Jak za długo zwlekam, po zdjęciu soczewki, kiedy dotykam oko - rogówka boli niesamowicie. Nie wiem czym to jest spowodowane: wzrostem stożka? suchym powietrzem w miejscu pracy? Przez kilka miesięcy cieszyłem się, że soczewka leży jak ulał... :sad: Miał ktoś taki przypadek?

Pzdr


Ja tak mam czasami. Jednego dnia wkładam soczewkę i leży idealnie a potem następnego dnia mam z nią problemy, strasznie uwiera i bardzo łatwo odpada z oka. Zauważyłem, że to ma chyba duży związek ze stopniem nawilżenia soczewki. Kiedy soczewkę wsadzam na parę godzin do wody destylowanej to potem jest niezwykle wygodna w oku i nie ma z nią problemów.
_________________
Jesus saves, cause he shops at Walmarts!!!
 
 
glub 


Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 21 Paź 2006
Posty: 642
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lip 02, 2007 12:24 pm   

a ja mam podkłady z miękkich i mnie oczy nie bolą od nacisku :D
tylko kurcze blade mm tak pofałdowane rogówki że ... lepiej nie mówić.
kaszana.
 
 
gaksei 


Rok wykrycia SR: 2005
Dołączył: 18 Kwi 2007
Posty: 15
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Lip 03, 2007 2:10 pm   

glub napisał/a:
a ja mam podkłady z miękkich i mnie oczy nie bolą od nacisku :D
tylko kurcze blade mm tak pofałdowane rogówki że ... lepiej nie mówić.
kaszana.


SPox, nie łam się! Ja mam na rogówkach fale jak na Bałtyku podczas pełnego sztormu!:-)
Jedna rogówka do wymiany w tym roku, a druga jest równiez na najlepszej ku temu drodze...
_________________
Jesus saves, cause he shops at Walmarts!!!
 
 
glub 


Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 21 Paź 2006
Posty: 642
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Lip 03, 2007 11:09 pm   

hm ja bym wolał uciec od operacji jak najdalej.
Zobaczymy co dr Koziak wymyśli.

dr Koziak przyjmuje w "galerii ursynów" na natolinie- ktoś miał z nim do czynienia?
 
 
Frisson 


Rok wykrycia SR: 2007
Dołączyła: 08 Maj 2007
Posty: 429
Skąd: Lubaczów
Wysłany: Sob Lip 28, 2007 3:38 pm   

Mam problem. Ostatnio miałam zapalenie rogówki i lekarz przepisał mi maść. Powiedział, że soczewki mam nosić, jak już będę mogła... Minęło 3 tygodnie, wróciłam do szkieł, nosiłam je dwa lub trzy dni. Jednak wczoraj oko zrobiło mi sie strasznie czerwone, wyglądało tak jakby popękały w nim naczynka, do tego w kąciku oka robiła mi się ropa. Oko strasnzie boli, a w soczewce czułam jakbym miała je cały czas wysuszone. Nie wiem co mam zrobić... Szkieł dzisiaj nie włożyłam, powróciłam do żelu.. ale oko nadal jest czerwone.. zastanawiam się czy ten stan zapalny, zamaist zniknąć, nie powiększył się...
Co ja mam zrobić? Przez te oczy już mi się żyć nie chce... POMOCY !!!
_________________
"Nie chodzi o to by być zdrowym, ale o to, żeby nauczyć się żyć z własnymi chorobami."
 
 
 
ania_kielce 


Rok wykrycia SR: 2004
Dołączyła: 07 Cze 2005
Posty: 517
Skąd: K I E L C E
Wysłany: Nie Lip 29, 2007 3:47 pm   

jesli dobrzepamietam nosisz miekkie soczewki?
jezeli tak to moze sprobuj przerzucic sie na okulary?
_________________
 
 
Frisson 


Rok wykrycia SR: 2007
Dołączyła: 08 Maj 2007
Posty: 429
Skąd: Lubaczów
Wysłany: Nie Lip 29, 2007 7:17 pm   

Okulista powiedział, że to niemożliwe, a te miękkie soczewki to prawdopodobnie tylko do stycznia. Chodziło głównie o to, żeby moje oczy przyzwyczaiły się do ciała obcego. Miesiąc temu jak byłam u Wylęgały w Bielsku to chciał mi twarde założyć, ale nie zrobił tego.. powód? nie chciał podważać opinii mojego okulisty, a swojego kolegi. To jest beznadziejne ;/ Zresztą w tych szkłach jest jeszcze gorzej niż bez nich. Czytać nie mogę, wszystko mi się rozmazuje. Ale moje oczka do tej pory doskonale tolerowały szkła, a teraz się zbuntowały...
_________________
"Nie chodzi o to by być zdrowym, ale o to, żeby nauczyć się żyć z własnymi chorobami."
 
 
 
gaksei 


Rok wykrycia SR: 2005
Dołączył: 18 Kwi 2007
Posty: 15
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lip 30, 2007 2:04 pm   

Myslę, że powinnaś chyba najpierw całkowicie wyleczyc oczy ze stanu zapalnego, a dopiero potem próbować znowu zakłądać soczewki. Szkoda by było, zeby tak piekne oczy były cały czas zakrwione...;-)
A co do soczewek, to im szybciej zaczniesz nosić te twarde, tym lepiej dla ciebie. Ja zacząłem późno i niestety jedną rogówkę mam już do wymiany w tym roku...
_________________
Jesus saves, cause he shops at Walmarts!!!
 
 
Frisson 


Rok wykrycia SR: 2007
Dołączyła: 08 Maj 2007
Posty: 429
Skąd: Lubaczów
Wysłany: Pon Lip 30, 2007 5:30 pm   

Cóż, tylko że skąd ja mam wiedzieć kiedy ten stan zapalny mi minie, skoro mój lekarz powiedział mi "Jak już będziesz mogła nosić soczewki, to je noś". Wychodzi na to, ze chyba będe musiała je zakładać "w ciemno", aż do momentu kiedy oczy już nie będą robiły się czerwone. Jednak to chyba do nieczego nie prowadzi, bo wtedy stan wcale mi sie nie wyleczy :evil: .
Może byście mi polecili lekarza, który jest kompetentny i sprawdza się w praktyce, a nie tylko dużo gada i się chwali swoimi sukcesami. Wpradzie w styczniu mam jechać do Katowic, ale chyba nie wytrzymam tak długo, a oczu mi szkoda.
Jeszcze tak się zasanawiałam czy ten ból, zaczerwienienie i ropa mogą mieć coś wspólnego z za dużym ciśnieniem w oku... Bo tak właściwie to lekarz mi go nie badał, ale wiem, ze mam gigantyczne. A nie wiem jak ten "nadmiar" się objawia.
_________________
"Nie chodzi o to by być zdrowym, ale o to, żeby nauczyć się żyć z własnymi chorobami."
 
 
 
glub 


Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 21 Paź 2006
Posty: 642
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lip 30, 2007 6:33 pm   

mi przez dw` lata pewien człowiek w mojej pracy mówił bym odstawił soczewki bo mam oczy non stop czerwone.
ale albo się widzi albo nie... więc wyboru nie bylo.
 
 
Frisson 


Rok wykrycia SR: 2007
Dołączyła: 08 Maj 2007
Posty: 429
Skąd: Lubaczów
Wysłany: Pon Lip 30, 2007 7:04 pm   

Tylko, że to nie jest zwykłe zaczerwienienie oczu. Teraz kiedy nie mam soczewek jest lepiej, ale tylko kiedy je nałożę to po kilku godzinach praktycznie nie widać białka tylko samo czerwone. W dodatku wiem, ze te naczynka pękają i krew w minimalnym stopniu się wylewa. Tak łdanie zarysowuje mi się brzeg szkła na oku. :evil: Oko mnie wtedy tak strasznie boli, że mrugac nie mogę i jeszcze ta ropa. Jest bez przerwy w kąciku oka. To ejst ochydne i strasznie wygląda. Wogóle wyglądam wtedy jak jakiś krwiopijca czy coś w tym stylu... To nie może być zwykłe zaczerwienienie.
_________________
"Nie chodzi o to by być zdrowym, ale o to, żeby nauczyć się żyć z własnymi chorobami."
 
 
 
glub 


Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 21 Paź 2006
Posty: 642
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lip 30, 2007 7:30 pm   

no raczej nie jest normalne...
a próbowałaś sztucznie zmniejszyć przekrwienie oczu jakimś visine?
wiem że koszmarnie brzmi ale cóż... może podziała...
 
 
Frisson 


Rok wykrycia SR: 2007
Dołączyła: 08 Maj 2007
Posty: 429
Skąd: Lubaczów
Wysłany: Wto Lip 31, 2007 8:00 am   

Okulista specjalnie przepisał mi jakiś żel na zapalenie, a z nim nie można brać żadnych innych leków. Tylko teraz zapalenie zniknęło a to wampirze spojrzenie pojawia się po włożeniu szkła. W najbliższych dniach wybiore się do kogoś kto się na tym naprawdę zna i może wtedy wszytsko się ułoży.
_________________
"Nie chodzi o to by być zdrowym, ale o to, żeby nauczyć się żyć z własnymi chorobami."
 
 
 
argun 

Rok wykrycia SR: 2000
Dołączył: 10 Lip 2006
Posty: 113
Skąd: Lublin
Wysłany: Wto Lip 31, 2007 9:49 am   

Daj sobie z tydzien spokuj z kompem i sprawdz czy bedziesz miec tak dalej ...
 
 
ania_kielce 


Rok wykrycia SR: 2004
Dołączyła: 07 Cze 2005
Posty: 517
Skąd: K I E L C E
Wysłany: Wto Lip 31, 2007 10:02 am   

Frisson a czy u Ciebie nie pojawiło się czasem przenikanie naczyń?
jest to takie coś co się dość często zdarza ludziom noszącym mięczaki albo twardo-miękkie soczewki, wiem ze po takim czymś ciężko założyć cokolwiek :/
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: