KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Przeszczep 06,06,2015r
Autor Wiadomość
dampie159 

Rok wykrycia SR: 2007
Dołączył: 13 Cze 2015
Posty: 11
Skąd: Chodecz
Wysłany: Pon Cze 22, 2015 6:26 pm   

Aha. Czyli poprostu jak z większością pytań związanych z przeszczepem trzeba czekać na wynik ostateczny, każdy Przechodzi inaczej także jedynie co można się dowiedzieć to jak każdy z osobna to przeszedł ale nie mozna powiedziec że będzie się miało tak samo. Wskazówki rady i swoje przypadki. W Zależności jak duży astygmatyzm w ostateczności zostanie, okaże się czy soczewka miękka czy okulary czy soczewka twarda. Nic pozostaje tylko cierpliwie czekać i dzielić się swoimi doświadczeniami.
 
 
Jawor210 

Rok wykrycia SR: 2014
Dołączył: 23 Maj 2015
Posty: 30
Wysłany: Pon Cze 22, 2015 11:17 pm   

Witajcie moi kochani :)
Dzisiaj miałem wizytę kontrolną i rozmawiałem na temat oka lewego, tego ze stożkiem. Na chwile obecną widze 90% i lekarz powiedział, że mam na razie się nie przejmować, ze jak zdejmą szwy z prawego to się zajmą lewym. Wiecie żeby dalej nie postepował. Coś jeszcze wspominał o jakiś hybrydach, bo powiedziałem,że w twardych nie daje rady funkcjonować. Ewentualnie w Anglii podobno powstały miękkie dla stożkowców. W sierpniu wyjeżdzam na 2 tyg więc siędopytam o co chodzi i jeśli to by było coś sprawdzonego dam znać :) Jeśli chodzi o oko prawe, to wszystko jest w porządku i bez korekcji widzę już 50%. Mam teraz na oku soczewkę ochronną z drobną korekcją, więc widzę jeszcze lepiej, gdzie przed przeszczepem przypomnę, ze nie widziałem nawet tego 1 rzędu z tablicy :) Szwy mają zdjąć za 3 miesiące, a tak to dostałem kontynuacje kropelek i kilku leków
 
 
dampie159 

Rok wykrycia SR: 2007
Dołączył: 13 Cze 2015
Posty: 11
Skąd: Chodecz
Wysłany: Śro Cze 24, 2015 9:08 pm   

śli lewym widzisz 90% to Możliwe, że zaproponują Ci crossa żeby zatrzymać stozek. Ja miałem crossa 4 lata temu i od tamtej pory stozek się zatrzymał cały czas utrzymuje się bodajże -8D w soczewce wridzę 100%. Co do hybryd czytałem jakiś czas temu opinie kogoś kto sobie takie zafundował, bo też o nich myślałem. Ogólnie cena ta sama a komfort z tego co pisał użytkownik o wiele lepszy, bo wiadomo wieksza powierzchnia zakrywa oko i wtedy lepiej chroni przed dostaniem się kurzu czy innych zanieczyszczeń pod soczewkę co w przypadku tych naszych małych twardzieli jest na pozadku dziennym. Hybrydy wyglądają tak jak byś na miękka soczewkę położył twarda. Za 3 miesiące mają Ci zdejmować szwy dość szybko chyba.
 
 
Jawor210 

Rok wykrycia SR: 2014
Dołączył: 23 Maj 2015
Posty: 30
Wysłany: Śro Cze 24, 2015 9:25 pm   

Wybacz nie dopisałem, że tylko zewnętrzną warstwę. Dwie położone głębiej będę miał zdejmowane za rok. Jeśli chodzi o crossa, to prawda, że pogarsza się widzenie? I jeśli tak to jak bardzo?
 
 
Laik 


Rok wykrycia SR: 2014
Dołączył: 13 Sty 2014
Posty: 66
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Śro Cze 24, 2015 11:29 pm   

Zapraszam do mojego postu
http://forum.keratoconus....p?p=12526#12526
Nie ma reguły, może pogorszyć, nie naruszyć lub nawet polepszyć.
Pogorszenie przeważnie jest na podłożu efektu halo(najczęściej IMO) i innych artefaktów typu jakieś rozjeżdżanie.

Ja po CXL mam efekt halo w soczewkach - mocny wieczorami, nie wiem jak było przed, bo nigdy wcześniej nie miałem soczewek, a będąc ślepym z ostrością poniżej 10%(nie widziałem nawet 1 litery na tablicy) nie dostrzegałem aż tak tego.
_________________
OL - III(III-IV) - CXL + MOD PRK(23.04.2014)
OP - III - CXL + MOD PRK(23.04.2014)

Nie zaglądam na forum, ale odpisuję na PM-ki jak coś.
 
 
Baca


Rok wykrycia SR: 2012
Dołączył: 04 Kwi 2013
Posty: 143
Wysłany: Czw Cze 25, 2015 1:35 am   

poczytalem poczytalem..
I ciesze sie ze wszystko idzie zgodnie z planem i kazdy ma jakies spotrzezenia.
rowniez i ja --mianowicie:
- uwazam ze raczej nie pchalbym paluchow tam gdzie ma przeszczep, tzn. bylem na badaniu w moorfield w Londynie miesiac temu i lekarze stwierdzili ze ok nie potrzebuje korekcji
- lekarka prowadzaca powiedziala ze wszystko mozna korygowac na oku po przeszczepie ale proponuje
Lensektomia refrakcyjna wraz z soczewką wewnątrzgałkową wysokiej jakości i ew. dodatkową korekcją laserowa

zobaczymy co bedzie :)
- wysilek fizyczny znaczny--odrazu czuc na oku..wiec silka extreme odpada--fitnes moze byc:)
- klimatyzacja dym nawet intensywne zapaxgy - oko odbiera i mowi mi zeby zadlugo nie przebywac w takim otoczeniu
Jestem po przeszczepie ponad 2 lata teraz, we wrzesniu mam drugi na drugie oko--co powiem
licze sie z wieloma niedogodnosciami oraz ograniczeniami ale i tak ciesze sie z efektow:)
 
 
dampie159 

Rok wykrycia SR: 2007
Dołączył: 13 Cze 2015
Posty: 11
Skąd: Chodecz
Wysłany: Wto Lip 07, 2015 12:02 pm   

Ja po crossie widzę lewym Ok, zatrzymało się w takim stopniu w jakim było przy zabiegu i nic się nie dzieje, chyba że nie zauważam czegoś, bo nie pamiętam jak powinno się widzieć idealnie. Ale jak dla mnie wystarczająco. Gorzej w nocy, od kad pamiętam to nigdy nie widziałem dobrze w nocy, szczególnie we znaki się dawał swiatlowstret.
 
 
dampie159 

Rok wykrycia SR: 2007
Dołączył: 13 Cze 2015
Posty: 11
Skąd: Chodecz
Wysłany: Śro Lip 08, 2015 9:38 pm   

Wypełnione i wyslane. Powodzenia
 
 
Jawor210 

Rok wykrycia SR: 2014
Dołączył: 23 Maj 2015
Posty: 30
Wysłany: Śro Lip 08, 2015 9:49 pm   

Nie chce być niemiły, ale po cholere wrzucasz ten sam post do każdego tematu. Stworzyłaś jeden post i wystarczy, nie musisz zaśmiecać całego forum tą ankietą -.- Moderatorzy jacyś tutaj są? Prosiłbym o usunięcie tych wszystkich wątków i pozostawienie jednego. :)
 
 
hawran 

Rok wykrycia SR: 2003
Dołączył: 11 Paź 2014
Posty: 26
Wysłany: Czw Lip 16, 2015 10:20 pm   

Jawor210 - nie bądź cebulakiem. Zmysł estety Ci się włączył?
Człowiek chce dobrze, bada nasz problem, daj sobie spokój :)
_________________
Będzie git dzieciaku ;]
 
 
GSR 

Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 02 Lut 2015
Posty: 361
Wysłany: Pią Lip 17, 2015 5:11 am   

Hawran, bywaj czesciej to bys wiedzial dlaczego powinienesz przeprosic za cebulaka, a w zyciu naucz sie , ze nikogo Ty ani ja ani nikt inny nie interesuje, liczy sie tylko zysk, czy to w postaci takiej czy innej.
Moze jeszcze odpiszesz Pani z TVNu , tez pisala wczesniej. Ogarnij sie.
 
 
aurer 

Rok wykrycia SR: 2011
Dołączył: 15 Lis 2013
Posty: 28
Wysłany: Nie Sie 09, 2015 5:39 pm   

BACA trzymamy kciuki:)
 
 
Jawor210 

Rok wykrycia SR: 2014
Dołączył: 23 Maj 2015
Posty: 30
Wysłany: Nie Wrz 13, 2015 10:30 pm   

Witajcie
Mam pytanie. Chciałbym sie zapisać na cross fit, ale jestem 3 miesiące po przeszczepie i w sumie biegam bez problemu, więc sie zastanawiam czy to nie jest głupi pomysł. Co o tym sądzicie?
 
 
michall 

Rok wykrycia SR: 2011
Dołączył: 17 Sie 2011
Posty: 104
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Wrz 30, 2015 1:48 pm   

Jawor210 napisał/a:
Witajcie
Mam pytanie. Chciałbym sie zapisać na cross fit, ale jestem 3 miesiące po przeszczepie i w sumie biegam bez problemu, więc sie zastanawiam czy to nie jest głupi pomysł. Co o tym sądzicie?

nie nie nie, w crossficie masz wyciskanie... to zwieksza cisnienie wew. galkowe, ja bym mocno unikal...
_________________
cross linking pod koniec 2011.
 
 
rafalkk 

Rok wykrycia SR: 2015
Dołączył: 03 Wrz 2015
Posty: 24
Skąd: Krakow
Wysłany: Śro Wrz 30, 2015 4:42 pm   

czy są jakieś badania potwierdzające to, że wzrost ciśnienia w gałce powoduje wzrost stożka, czy tak się przyjęło i tak wszyscy mówią? co z zawodowymi sportowcami jak Murańka czy panowie z poniższych linków:

http://www.nkcf.org/livin...ration-for-all/
http://www.today.com/news...gacy-2D11837794
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: