KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Stożek rogówki a zawod kierowcy
Autor Wiadomość
Sprite19

Rok wykrycia SR: 2015
Dołączył: 24 Wrz 2016
Posty: 8
Wysłany: Sob Wrz 24, 2016 1:07 am   Stożek rogówki a zawod kierowcy

Witam jestem nowy na forum. Niedawno dowiedziałem się że mam stożek rogówki. Na razie jest na tyle dobrze ze ostrość wzroku mam na tyle dobra ze okulista nie przypisal mi nawet okularów. Chciałbym zapytać może ktoś z was będzie wiedział czy z tą wada mam szansę zdawać kurs na kategorie c i w późniejszym czasie wykonywać zawód kierowcy. Wiem że nawet jeśli otrzymam prawo jazdy to później mogę i tak o tym pomarzyć bo wszystko zależy od lekarza medycyny pracy. Proszę o pomoc jeśli ktoś miał podobny problem lub po prostu zna odpowiedź na moje pytania. Z góry dziękuję za pomoc
 
 
GSR 

Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 02 Lut 2015
Posty: 361
Wysłany: Sob Wrz 24, 2016 6:33 am   

Ogladales MLODE WILKI? Jak ogladales to sobie przypomnij co mowi Cichy jak jada do Niemiec pociagiem,
Jak nie ogladales to koniecznie zobacz.
 
 
nikolas2008 

Rok wykrycia SR: 1995
Dołączył: 19 Sty 2009
Posty: 117
Wysłany: Sob Wrz 24, 2016 8:29 am   

o ile dobrze pamietam to na forum jest albo był ktoś kto wykonywał zawód kierowcy
 
 
GSR 

Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 02 Lut 2015
Posty: 361
Wysłany: Sob Wrz 24, 2016 7:35 pm   

sluchaj, ja mam wyskosciowe, inni maja zawod kierowcy, ile uwazasz za stosowne i nie przekszadza Ci to w pracy I NAJWAZNIEJSZE - nie stwarzasz zagrożenia dla innych to NIE MOW NIKOMU , ZE MASZ STOZEK, MASZ JAKAS WADE I JUZ.
 
 
Sandman 

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 20 Lis 2013
Posty: 164
Wysłany: Pon Wrz 26, 2016 8:12 am   

Na prawdę mając na tyle dobry wzrok, żeby nie było potrzebny noszenia okularów można już z całą pewnością zdiagnozować stożek rogówki? Masz może pod ręką topografię rogówki bo jestem ciekawy jak taki stożek wygląda:)

A jeżeli chodzi o pracę i stożek to wszystko zależy od tego jak się będzie dalej zachowywał - może się zatrzymać (szczególnie po zabiegu CXL jest na to duża szansa) i wzrok zostanie taki jak masz do końca życia także zupełnie bym się tym nie przejmował na razie.

A dla prawa jazdy i dla medycyny pracy i tak nie ma znaczenia jakie masz schorzenie oczu, a tylko jak dobrze widzisz po korekcji (dowolnie jakiej - okulary, soczewki itp.).
 
 
Sprite19

Rok wykrycia SR: 2015
Dołączył: 24 Wrz 2016
Posty: 8
Wysłany: Pon Wrz 26, 2016 11:15 am   

Sandman napisał/a:
Na prawdę mając na tyle dobry wzrok, żeby nie było potrzebny noszenia okularów można już z całą pewnością zdiagnozować stożek rogówki? Masz może pod ręką topografię rogówki bo jestem ciekawy jak taki stożek wygląda:)

A jeżeli chodzi o pracę i stożek to wszystko zależy od tego jak się będzie dalej zachowywał - może się zatrzymać (szczególnie po zabiegu CXL jest na to duża szansa) i wzrok zostanie taki jak masz do końca życia także zupełnie bym się tym nie przejmował na razie.

A dla prawa jazdy i dla medycyny pracy i tak nie ma znaczenia jakie masz schorzenie oczu, a tylko jak dobrze widzisz po korekcji (dowolnie jakiej - okulary, soczewki itp.).
byłem u specjalisty dr Bąk w Krośnie ( podobno najlepszy na Podkarpaciu) i tam po wszystkich badaniach stwierdził że jest to stożek rogówki ale jak na razie w małym stopniu i powiedział że na razie nic z tym nie robimy bo niewiele to pomoże. W grudniu mam wizytę u niego minie pół roku od pierwszej wizyty i kolejne badanie pokaże czy coś się zmieniło. Okularów nawet nie przypisal. Podeślę topografie na pw
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: