KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: damdam
Pon Sie 09, 2010 11:13 am
ODBIAŁCZANIE tabletkami EYEye?
Autor Wiadomość
Aleksander 


Rok wykrycia SR: 2006
Dołączył: 30 Mar 2009
Posty: 10
Skąd: ZABRZE
Wysłany: Pią Maj 07, 2010 10:24 pm   ODBIAŁCZANIE tabletkami EYEye?

WITAM,PONOĆ U DOKTORA JAWORSKIEGO SĄ JUŻ NIEOSIĄGALNE TABLETKI DO ODBIAŁCZANIA FIRMY BAUSH&lomb....WIĘC KUPIŁĘM TE eyeye......I W ZWIĄZKU Z TYM MAM PYTANIE JAK MAM ODBIAŁCZAĆ W TYCH TABLETKACH SOCZEWKĘ?
TZN,DO TAJ PORY W STARYCH WYJMOWAŁEM MYŁEM MYDŁĘM CONCARE......ROZPUSZCZAŁĘM BAUSHA TABLETKĘ W PŁYNIE I WKŁĄDAŁEM SOCZEWCZKĘ NA 4 GODZINY,WYJMOWAŁĘM I PONOWNIE MYŁĘM MYDEŁKIEM PO ODBIAŁECZENIU......A JAK STOSOWAĆ TE NOWE TABLETKI W POŁACZENIU Z PŁYNEM CONCARE? I NA JAK DŁUGO JE WRZUCAĆ? POMÓŻCIE.
 
 
 
ania_kielce 


Rok wykrycia SR: 2004
Dołączyła: 07 Cze 2005
Posty: 517
Skąd: K I E L C E
Wysłany: Wto Maj 11, 2010 12:54 pm   

tak samo, wszystkie mają takie samo działanie i tak samo ich się używa

ja wrzucam na całą noc a potem na 4h do płynu do przechowywania i na oczy, są wtedy takie lekkie!
_________________
 
 
maxx 


Rok wykrycia SR: 2007
Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 142
Skąd: Poznań
Wysłany: Śro Lip 14, 2010 3:51 pm   

a mi Pani dr z Gdańska, której nie lubię, powiedziała, że te `odbiałczacze` wszystkie to można o kant mojej tłustej d rozbić.....

I jakoś mnie przekonała. Do oczyszczania stosowałem takie białe mydełko - firmy nie pamiętam. Chyba `bausha`. A teraz używam środek czyszczący Concare, swojego czasu takie białe mydełko miałem od Eyeye :) I raz na jakiś czas przed założeniem soczewek myję je tymże ustrojstwem, po czym myję zwykłym płynem B5.active eyeye. Oczy mam na miejscu jeszcze, także chyba ok:-)
 
 
 
ania_kielce 


Rok wykrycia SR: 2004
Dołączyła: 07 Cze 2005
Posty: 517
Skąd: K I E L C E
Wysłany: Śro Lip 21, 2010 7:26 am   

też czyszczę mydełkiem i spłukuję solą fizjologiczną a przechowuję w płynie kondycyjnym - wszystko Concare, ale gdy już nie mogę znieść soczewek wtedy je odbiałczam i dopiero mogę funkcjonować, jakby mi zdjęto ciężar z oczu, soczewki są lżejsze :)
ale jeżeli ktoś nie widzi różnicy to nie musi stosować odbiałczania...
_________________
 
 
bugi 

Rok wykrycia SR: 2011
Dołączył: 26 Mar 2011
Posty: 74
Wysłany: Śro Lip 02, 2014 8:35 pm   

Czy tabletki do odbiałczania mogą w jakiś sposób niszczyć soczewkę twardą?
Mówili mi przy pierwszych soczewkach że max 4h mogą być w płycie z tabletkami. Co by było gdybym zapomniał albo nie mógł ich wyjąć i by tak zostały przez 2-3 dni?
_________________
Piłem w Spale, spałem w Pile i to jak na razie tyle...
 
 
Maria70 

Rok wykrycia SR: 1995
Dołączyła: 26 Lis 2007
Posty: 41
Skąd: OPOLE
Wysłany: Wto Lip 08, 2014 9:49 pm   

Witam , ja zapomniałam ,że odbiałczam szkła i zostawiłam je w pojemniku na ponad 36h i nic się z nimi nie stało nie wiem czy fart , czy zawsze tak jest , miałam całkiem nowe szkła potem już zawsze pamiętałam o czasie i służyły mi jeszcze przepisowe 2 lata . Pozdrawiam
 
 
glub 


Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 21 Paź 2006
Posty: 642
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Lip 09, 2014 10:07 am   

lekko Offtopicznie: testowałem tabletki EyeEye oraz Piloset. uważam że Piloset lepiej odbiałczają.
Natomiast najlepiej wszelkie osady usuwał AoSept
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: