KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Czy to jest stożek?
Autor Wiadomość
lb0434 

Rok wykrycia SR: 2015
Dołączyła: 08 Cze 2015
Posty: 3
Wysłany: Pon Wrz 21, 2015 3:09 pm   Czy to jest stożek?

Witam
Proszę specjalistę o podpowiedz gdyż część lekarzy mówi ,że mam stożek a inni ze nie jest to stożek.
Komu mogłabym przesłać zdjęcia topografii rogówki. Już nie wiem co mam robić a jestem w ciąży.
Proszę o informację.
Pozdrawiam
 
 
Dynia

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 02 Kwi 2015
Posty: 408
Skąd: Polska
Wysłany: Pon Wrz 21, 2015 4:43 pm   

Żaden lekarz nie zrobi ci konsultacji przez net, a już tym bardziej za free. Po pierwsze: zrób topografię rogówki - najważniejsze badanie przy stożku. Już po samej topografii będzie widać czy to stożek. Żółte i czerwone plamy w wyniku badań świadczą niestety o stożku. Wpisz w google "topografia rogówki" to zobaczysz jak to wygląda. Dość prosta metoda sprawdzenia bez badania to spojrzenie w dół, druga osoba powie ci czy dolna powieka odgina się w kształcie litery V - jeśli tak, to niestety stożek jest. Nie wiem czy ta metoda zadziała przy początkowym stadium stożka, ale przy zaawansowanym widać to bardzo wyraźnie.
Musisz osobiście iść do lekarza, inaczej się nie da, na forum znajdziesz namiary na lekarzy specjalizujących się w stożku. Nie polecam zwykłych okulistów bo mało kto wie w ogóle czym jest stożek.
Z jakiego miasta jesteś?
 
 
lb0434 

Rok wykrycia SR: 2015
Dołączyła: 08 Cze 2015
Posty: 3
Wysłany: Pon Wrz 21, 2015 5:07 pm   

Wlasnie topografie posiadam i czesc mowi ze jest a czesc ze nie. Ci co mowia ze jest to poczatkowe stadium. A jestem z Gorzowa Wlkp i u nas ciezko ze specjalista :(
 
 
Dynia

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 02 Kwi 2015
Posty: 408
Skąd: Polska
Wysłany: Pon Wrz 21, 2015 6:26 pm   

Najbliżej masz do Poznania do dr Mańczak
http://www.znanylekarz.pl...okulista/poznan
Potem to już Warszawa albo Katowice, przy czym z tego co czytałam na forum Katowice są chyba najbardziej polecane bo tam jest profesor Wylęgała. Blisko ciebie jest jeszcze Bydgoszcz i doc Kałużny z kliniki Oftalmika.
O Czechach nawet nie wspominam bo rozumiem że w twoim stanie byłoby raczej ciężko.

PS. Jedna osoba na forum pisała coś podobnego do twojego przypadku, a potem okazało się że to były zaburzenia filmu łzowego, więc spokojnie. Jeśli są wątpliwości to duża szansa że to nie jest stożek.
 
 
lb0434 

Rok wykrycia SR: 2015
Dołączyła: 08 Cze 2015
Posty: 3
Wysłany: Pon Wrz 21, 2015 6:59 pm   

Ja wlasnie od kilku lat robie topografie gdyz moj ojciec mial dosc mocna postac stozka.
Dzieki za podpowiedzi :)
 
 
Witek 


Rok wykrycia SR: 2002
Dołączył: 07 Cze 2005
Posty: 24
Skąd: Gdynia
Wysłany: Wto Wrz 22, 2015 10:51 pm   

Tam gdzie robią ci ta topografię napewno jest ktoś kto zna się na temacie. I raczej jego zdanie się liczy.
 
 
 
MEG

Rok wykrycia SR: 2010
Dołączył: 17 Sie 2010
Posty: 77
Skąd: wielkopolska
Wysłany: Sob Wrz 26, 2015 1:03 pm   

Topografią zajmuje sie też w Poznaniu Lexummedica
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: