KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Dlaczego lekarze twierdzą że stożek nie boli?
Autor Wiadomość
Dynia

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 02 Kwi 2015
Posty: 408
Skąd: Polska
Wysłany: Pon Paź 19, 2015 3:14 pm   Dlaczego lekarze twierdzą że stożek nie boli?

Jak w temacie. Oczy mnie bolały zanim się dowiedziałam, że mam stożek. Przy czym jest to dziwny ból bo boli mnie jakby tył oka razem z oczodołem. Natężenie jest różne od lekkiego acz upierdliwego kłucia po bardzo silny ból jakby mi ktoś ściskał oko od środka, mam ochote wtedy wydłubać oko i mam wrażenie że coś je wypycha na zewnątrz. 2 razy bolało tak mocno, że trafiłam na SZOR gdzie dostałam kroplówkę z lekiem przeciwbólowym, stożka nikt w czasie konsultacji nie widział mimo, że oglądało mnie kilku okulistów plus ordynator, którego zawołali bo cyt :" tu jest coś dziwnego". Dałam sobie wmówić że to nerwy i brak magnezu. Łykanie suplementów oczywiście nie pomogło.
Gdy już było wiadomo, że to stożek mówiłam lekarzom o tym bólu i za każdym razem słyszałam, że stożek nie boli. To jak to jest, że na forum jest sporo wpisów pt "boli mnie oko"? Jak z tym jest u was? Dlaczego lekarze uparcie wmawiają pacjentom, że stożek nie boli?
(Nie chodzi o ból od soczewek bo ten jest inny, tylko o samoistny ból oka)
 
 
bugi 

Rok wykrycia SR: 2011
Dołączył: 26 Mar 2011
Posty: 74
Wysłany: Pon Paź 19, 2015 8:26 pm   

Zanim dowiedziałem się że mam stożek często bolała mnie głowa z powodu oczu. Oczy bolały podobnie jak opisujesz - gdzieś od środka. Jak chodziłem na kontrole do okulisty to mówiono mi że wszystko jest ok, mam sobie zakraplać nawilżaczami oczy, łykać suplementy itp...
_________________
Piłem w Spale, spałem w Pile i to jak na razie tyle...
 
 
joannakowalik11 

Rok wykrycia SR: 2011
Dołączyła: 05 Lut 2011
Posty: 47
Wysłany: Śro Paź 21, 2015 3:20 pm   

[quote="bugi"]Zanim dowiedziałem się że mam stożek często bolała mnie głowa z powodu oczu. uote]
A ciśnienie w oku ktoś sprawdzał?
 
 
Dynia

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 02 Kwi 2015
Posty: 408
Skąd: Polska
Wysłany: Czw Paź 22, 2015 12:51 pm   

Mam mierzone ciśnienie w oku na każdej wizycie i zawsze robione GdX. Od niedzieli okropnie boli mnie głowa z lewym okiem i oczodołem, żadne tabletki nie pomagają. Kupiłam nawet w rossmanie taka żelową maske na oczy i z tym leżałam. Chwilowa ulga i nic więcej. Nic nie pomaga... Mąż mi gada że trzeba na pogotowie, bo to już za długo, ale ja wiem co tam będzie i szkoda czasu. Dadzą kroplówke i odeślą do domu z zapewnieniem, że to nerwy. Kiedyś czekaliśmy w kolejce 10 godzin bo najpierw przyjmowali żuli co się przewracali na ulicy. I te teksty: znowu pan, panie Kowalski? Dopiero co pana wypuściliśmy. Szkoda że nikt nie zajmuje się problemem notorycznych bywalców, pijaków na SZORach. Musze dotrwać jakoś do 26 listopada, wtedy mam zabieg w Czechach i zapytam o ten ból. Wczoraj pół wieczora przeryczałam bo myślałam że rozsadzi mi oko. Dzisiaj spałam do 11stej. I gdy tylko otworzyłam oczy już wiedziałam że ten dzień będzie też do doopy. Siedzę teraz w ciemnym pokoju w okularach słonecznych i wyzywam na Boga.
 
 
nikolas2008 

Rok wykrycia SR: 1995
Dołączył: 19 Sty 2009
Posty: 117
Wysłany: Pią Paź 23, 2015 9:06 am   

hej Dynia,cierpie na stożek od okresu dojrzewania a mam juz 35 wiosen na karku wiec juz troche z tym gównem sie męcze ale nigdy nie miałem czegos takiego jak ty!Czasem lekko czuje "cos" w prawym oku i tylko w prawym(jest słabsze tzn wiekszy stożek).Dzień dwa dni i wraca wszystko do normy.Widze u ciebie ze masz rok wykrycia 2013-czyli stosunkowo niedawno w porownaniu ze mną i takie męczarnie,współczuje,mam nadzieje ze w Czechach pomogą
 
 
GSR 

Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 02 Lut 2015
Posty: 361
Wysłany: Pią Paź 23, 2015 3:05 pm   

Mialem tak kiedys i lakarz zrobil mi dwa otwory laserem w OP i juz nie wzrasta cisnienie.
 
 
Dynia

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 02 Kwi 2015
Posty: 408
Skąd: Polska
Wysłany: Pią Paź 23, 2015 6:42 pm   

Ja mam ciśnienie w oczach prawidłowe. Dzisiaj jest już lepiej, tylko ćmi. Ale gdy sobie pomyślę jak z tym bólem musiałam iść do pracy to aż mnie ciary biorą. Zazwyczaj szłam do rodzinnego i błagałam o L4. Nie wiem czy to ma jakiś związek ale przed wypadkiem (uraz głowy, razem z szyciem rany) ten ból zdarzał się 2-3 razy w roku (!) a teraz nie ma miesiąca żeby nie bolało. Dr Studeny mówił że po wypadku coś się stało z nerwami wzrokowymi. Już sama nie wiem, może to w nich tkwi przyczyna.
 
 
Daniel777 

Rok wykrycia SR: 2009
Dołączył: 22 Sty 2014
Posty: 24
Wysłany: Śro Paź 28, 2015 11:29 pm   

Cześc Dynia, gdy tak Cię bolą oczodoły spróbuj trochę brutalnej metody. Zanurz głowę w zimnej wodzie, może być taka z kranu ma około 8 stopni. jak dasz radę spróbuj twarzą w dół na bezdechu chociażby z 20-30 sekund. Pamiętaj żeby zanurzać twarz bardzo ale to bardzo powoli i trzymaj oczy zamknięte. napisz czy pomogło
 
 
Dynia

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 02 Kwi 2015
Posty: 408
Skąd: Polska
Wysłany: Czw Paź 29, 2015 10:49 pm   

Daniel, dzięki za radę. Spróbowałam gdy już tak mocno nie bolało ale w trochę inny sposób - lałam się zimnym prysznicem. Nie powiem, wrażenia piorunujące i zdecydowanie nie dla mnie, która kocha gorące kąpiele. Ulga też była kilkuminutowa. Niestety. W końcu samo przeszło i daje znać już tylko kilkurazowym w ciągu dnia, zakłuciem- jakby mi ktoś widelec od środka wbił, po czym natychmiast go wyciągnął. Sory że tak obrazowo piszę ale może ktoś ma podobny problem i będzie wiedział że nie tylko jego boli.
 
 
Daniel777 

Rok wykrycia SR: 2009
Dołączył: 22 Sty 2014
Posty: 24
Wysłany: Pią Paź 30, 2015 12:02 am   

Tak na świeżo odnośnie bólu oka.

mojej ciotce 6 miesięcy temu zaczęło boleć prawe oko, a dokładnie oczodół. Chodziła od jednego okulisty do drugiego w końcu po tomografii okazało się, że ma tętnika w mózgu. Ciotka się naprawdę podłamała bo według opinii lekarzy tętniak miał nie mieć nic wspólnego z bólem oka.
Leczyła niewyjaśniony ból różnymi proszkami typu imbuprom, gdyż lekarze z którymi miała kontakt mówili, że to samo przejdzie. Po mojej dzisiejszej wizycie u niej, okazało się, że od 2 miesięcy znika ostrość widzenia w prawym oku, obraz jest mętny i mało światła wychwytuje w dodatku tylko w kolorach czarno białym... Ciotka 62 lata jest załamana, gdyż w końcu dowiedziała się, że ów tętniak, którego naświetlała jakimiś promieniami gamma w Katowickim szpitalu, mógł być całkowicie odpowiedzialny za brak ukrwienia oka w wyniku czego doszło do uszkodzenia nerwu wzrokowego. Aby dowiedzieć się jak wygląda sprawa z nerwem, ciotka ma w najbliższej przyszłości udać się na rezonans głowy z uwzględnieniem oczodołów (jakiś mocniejszy kontrast)
natomiast prawda jest taka, że po odwiedzeniu wielu specjalistów do tej pory nie ma ani diagnozy ani procedury leczenia...
jakby tak się zastanowić to my jesteśmy trochę w podobnej sytuacji...

Pozdrawiam
 
 
Dynia

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 02 Kwi 2015
Posty: 408
Skąd: Polska
Wysłany: Pią Paź 30, 2015 10:23 am   

Ja pierdziule... Czy w PL są naprawdę tak kiepscy lekarze? Wg nich nic nie boli, może złamanie też nie boli? Może sam tętniak nie boli ale przecież gdy na coś uciska to już inna sprawa. Kilka lat temu gdy trafiłam z bólem do szpitala miałam i rezonans głowy i tomografie oczodołow. Niczego nie wykazały oprócz nietypowo przebiegających naczyń krwionośnych. Jeden z neurologów stwierdził że to fibromialgia, która często jest lekceważona przez lekarzy i wg nich jest wymysłem umysłu, czyt. chorobą psychiczną. Ale od fibromialgii nie robi się stożek ani tętniaki. Przerąbane... Mojej ciotce rozwalili kręgosłup podczas operacji i teraz nie chodzi. Winnych oczywiście brak. Kilka lat czekała na operację i jeszcze ją spieprzyli. Pozdrawiam Szpital Wojskowy w Bydgoszczy.

P.S. Mój dziadek całe życie nie chodził do lekarza. Leczył się sam, głównie ziołami. Umarł gdy lekarze zaczęli go leczyć.
 
 
Sandman 

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 20 Lis 2013
Posty: 164
Wysłany: Czw Gru 17, 2015 9:24 am   

Mi stożek sprawił dużo bólu i nadal potrafi się odezwać. Tylko, że to raczej nie boli sam stożek (czyli okolice rogówki), a przemęczone wysiłkiem oko. U mnie ból przeważnie wiąże się z progresją i najpewniej jest efektem wytęzonej pracy soczewki, która rozpaczliwie próbuje utrzymać ostrość obrazu mimo powiększającego się astygmatyzmu.. Boli całe oko, czasami aż nie mogłem spać po nocach.
 
 
GSR 

Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 02 Lut 2015
Posty: 361
Wysłany: Czw Gru 17, 2015 9:38 am   

Sprawdz cisnienie.
 
 
Sandman 

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 20 Lis 2013
Posty: 164
Wysłany: Czw Gru 17, 2015 11:14 am   

Miałem duży skok ciśnienia od sterydów po CXL.. Wtedy trochę bolało ale były też różne inne ciekawe efekty heh..
Po odstawieniu sterydow wszystko wróciło do normy. Tzn. mam podwyższone ale takie samo w obu oczach - 22. A oko boli jedno.
 
 
kanonier14 

Rok wykrycia SR: 2008
Dołączył: 30 Kwi 2013
Posty: 40
Wysłany: Śro Sty 06, 2016 10:03 pm   

Zanim wykryto u mnie stożka, a jednocześnie gdy wzrok zaczął sie nagle pogarszac miałem takie bóle głowy,że szkoda gadać...Gdy rano " czułem " głowe i oczy wiedziałem,że ten dzien jest spisany na straty...Byłem na tomografii-nic, dopiero potem poszłem do okulisty i bum! stożek...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: