KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Soczewki twarde problem z widzeniem elementów podświetlanych
Autor Wiadomość
gatek

Rok wykrycia SR: 2015
Dołączył: 28 Sty 2016
Posty: 20
Wysłany: Czw Sty 28, 2016 7:18 pm   Soczewki twarde problem z widzeniem elementów podświetlanych

Witajcie

Od Grudnia noszę soczewki twarde i od samego początku mam z nimi problem. Za każdym razem gdy patrzę na punkt świetlny lub np. tekst na ekranie (lub czymkolwiek innym co jest podświetlone)
pojawia mi się „U”.



Rysunek powyżej przedstawia analogicznie prawe / lewe oko oraz na górze widzenie w soczewkach, na dole bez. Kropka to np. dioda, lampka czy zwykła żarówka.

Nie wiem jak to nazwać, wiem że bardzo przeszkadza, w soczewkach można jedynie sprzątać i czytać książki. Nie da się pracować na komputerze, telefonie, oglądać TV.

Jakby tego było mało lepiej widzę bez soczewek (ostrość), jeszcze lepiej w okularach ale bardzo przeszkadzają mi poświaty. Najlepiej widzę po zdjęciu soczewek w okularach.

Czy ktoś tak miał lub jest w stanie podpowiedzieć czy „ten typ tak ma” czy jest to wina soczewek, cokolwiek ?

Nie mam problemu z noszeniem soczewek, nie wypadają, nie sprawiają problemów, dość szybko mogłem je nosić po 5-6h dżinnie.

Niestety obecnie leżą na stole, do niczego się nie nadają.
 
 
GSR 

Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 02 Lut 2015
Posty: 361
Wysłany: Czw Sty 28, 2016 9:37 pm   

Ja mam bez soczewek tak jak Ty w soczewkach tylko mam U do dolu i U ma 6 nog i to w rozne strony :-) ))) a co do soczewek to sa zle dobrane. Pozdro.
 
 
gatek

Rok wykrycia SR: 2015
Dołączył: 28 Sty 2016
Posty: 20
Wysłany: Czw Sty 28, 2016 10:01 pm   

czyli nie powinienem mieć takiego śmiesznego efektu ?

rozumiem że mam zmienić zakład ?
 
 
GSR 

Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 02 Lut 2015
Posty: 361
Wysłany: Pią Sty 29, 2016 12:08 pm   

nie wiem czy zmienić ale moze coś jest nie tak z doborem a może byc też tak, ze twardziela juz lepiej nie zrobisz w Twoim przypadku, nic nie tracisz idac do innego zakładu.
 
 
gatek

Rok wykrycia SR: 2015
Dołączył: 28 Sty 2016
Posty: 20
Wysłany: Nie Sty 31, 2016 7:24 pm   

jendą jeszcze wymieniam na większą, zobaczymy czy się coś zmieni bo w prawym oku dodatkowo obraz mam zdublowany.

w sumie tak z praktyki ile czasu trwa dopasowanie, takie porządne ? bo coś w te kilka tygodni nie wierzę..
 
 
corkscrew

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 18 Lip 2017
Posty: 9
Wysłany: Wto Sie 22, 2017 4:44 pm   

Niestety mam ten sam problem co założyciel tematu . Mimo iż na jednym oku mam stożek 1 stopnia a na drugim 3 to po założeniu soczewek na obu oczach występuje podwójne widzenie i to tak, że duch oraz prawdziwy obraz są tak samo widoczne. W okularach w dzień na lepsze oko nie mam w ogóle duchów a mimo to w soczewce pojawiają się one tak samo jak na gorszym oku. Z tego co udało mi się ustalić to problem dużych źrenic i wewnętrznej strony stożka i nie wiele da się na to zaradzić. Również próbowałem wymiany na większe i skleralne jednak efekt wiąż taki sam.
 
 
GSR 

Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 02 Lut 2015
Posty: 361
Wysłany: Nie Wrz 10, 2017 10:55 am   

zmien goscia od soczewek
 
 
corkscrew

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 18 Lip 2017
Posty: 9
Wysłany: Nie Wrz 10, 2017 6:13 pm   

taki też jest plan lecz muszę się wstrzymać bo chce zrobić crossa za tydzień na oku i po zabiegu wrócić do tematu soczewek u jakiegoś lekarza ( a nie jak wcześniej optometrysty) który w przypadku braku możliwości sensownego doboru soczewek będzie mógł wskazać jakąś metodę chirurgiczną która może by mogła pomóc.
 
 
GSR 

Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 02 Lut 2015
Posty: 361
Wysłany: Pon Wrz 11, 2017 10:05 pm   

najpierw kombinuj z soczewkami potem z zabeigami na oczach. taka moja rada. pamietaj, ze lekarze nawet okulisci chodza w okularach :)
 
 
corkscrew

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 18 Lip 2017
Posty: 9
Wysłany: Pon Wrz 11, 2017 11:02 pm   

No chciałem tak zrobić ale soczewki próbuje dobrać już od kwietnia-maja mamy wrzesień soczewek dobrych dalej nie ma a wada znacznie się pogorszyła. I teraz trochę żałuję że miałem w planie najpierw soczewki potem lekarzy.
 
 
alicarter 

Rok wykrycia SR: 2000
Dołączył: 05 Sie 2012
Posty: 48
Skąd: Przemyśl
Wysłany: Nie Paź 01, 2017 4:50 pm   

GSR napisał/a:
najpierw kombinuj z soczewkami potem z zabeigami na oczach. taka moja rada. pamietaj, ze lekarze nawet okulisci chodza w okularach :)

Nie odradzaj koledze crossa bo to zabieg praktycznie nieryzykowny a korzyści spore . Można całkowicie zatrzymać rozwój stożka . Brat miał 2 lata temu i sobie bardzo chwali.
 
 
 
corkscrew

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 18 Lip 2017
Posty: 9
Wysłany: Wto Paź 03, 2017 10:16 am   

No niestety u mnie się to nie sprawdziło. Po crossie na gorszym oku wystąpiły nowe duchy jednak z racji ze i tak było ich sporo nie przejmowałem się. Natomiast jestem aktualnie 3 tygodnie po crossie na lepszym oku które przed crossem widziało w okularze na ok 0.8 i po crossie pojawiło mi się podwójne widzenie wszystkiego czy to w dzień czy w nocy, gdzie przed crossem jedyne efekty stożka widziałem w nocy i to też takie że spokojnie dało się z tym funkcjonować. Dodając do tego że przez duże źrenice nie mogę dobrać soczewek w których mógłbym pracować przy kompie a przed crossem lewe oko spokojnie sobie z tym dawało rade mogę śmiało uważać że ten zabieg znacznie pogorszył moją sytuację. Wiem że to dopiero 3 tyg. po zabiegu a oko ma wracać około 6 ale patrząc na różnicę tego co widzę w nocy i jak ogromna to zmiana śmiało mogę napisać ze napewno oko nie powróci do wzroku z przed zabiegu
 
 
alicarter 

Rok wykrycia SR: 2000
Dołączył: 05 Sie 2012
Posty: 48
Skąd: Przemyśl
Wysłany: Wto Paź 03, 2017 7:46 pm   

corkscrew napisał/a:
No niestety u mnie się to nie sprawdziło. Po crossie na gorszym oku wystąpiły nowe duchy jednak z racji ze i tak było ich sporo nie przejmowałem się. Natomiast jestem aktualnie 3 tygodnie po crossie na lepszym oku które przed crossem widziało w okularze na ok 0.8 i po crossie pojawiło mi się podwójne widzenie wszystkiego czy to w dzień czy w nocy, gdzie przed crossem jedyne efekty stożka widziałem w nocy i to też takie że spokojnie dało się z tym funkcjonować. Dodając do tego że przez duże źrenice nie mogę dobrać soczewek w których mógłbym pracować przy kompie a przed crossem lewe oko spokojnie sobie z tym dawało rade mogę śmiało uważać że ten zabieg znacznie pogorszył moją sytuację. Wiem że to dopiero 3 tyg. po zabiegu a oko ma wracać około 6 ale patrząc na różnicę tego co widzę w nocy i jak ogromna to zmiana śmiało mogę napisać ze napewno oko nie powróci do wzroku z przed zabiegu

0,8 w okularach to bardzo dobry wynik , było co ratować i na twoim miejscu bym na pewno nie narzekał narazie. Uwierz mi że po przeszczepie rogówki widziałbyś na 95 % znacznie gorzej, raczej bez twardziela by się nie obyło . Poczekaj na ostateczne rezultaty . Swoją drogą dlaczego nie można dobrać soczewki przy powiekszonej zrenicy?
 
 
 
corkscrew

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 18 Lip 2017
Posty: 9
Wysłany: Wto Paź 03, 2017 9:50 pm   

Nie mogę dobrać soczewek ponieważ mam w nich podwójne widzenie wszystkiego tak że niby obrazy są ostre ale nie do rozczytania z powodu że na siebie nachodzą. Ponoć odpowiedzialne jest to że soczewka koryguje tylko przód rogówki a stożek jest i z przodu i z tyłu i jak ktoś ma normalną źrenicę to tego nie odczuwa natomiast moje duże wszystko łapią. gdy zaświecę w oczy latarką tak aby się zmniejszyła źrenica widzę idealnie 100%. Niestety mój stożek jest jakiś naprawdę dziwny i zachowuję się tak że nawet lekarze nie do końca chyba kumają dlaczego tak się dzieję, bo 3 miesiące temu chodziłem na uczelnię i widziałem praktycznie wszystko w okularach (ponieważ mialem pogorszenie na topografii zaproponowano mi crossa) tylko miałem małe duchy widoczne tylko w nocy. A aktualnie praktycznie nie widzę napisów z nr sali z 3m i mam podwójne widzenie czy w nocy czy w dzień na obu oczach mimo że pod względem "stożkowym" jedno jest 4 lata starsze ( jedno ma 1 stopien a drugie od 3 lat miało 2-3 stopień) . A zanim zdecydowałem sie na crossa usłyszałem ze gdybym zrobił go wcześniej to może gorsze oko by teraz widziało jak to lepsze. Po crossie sytuacja sie odwróciła i oko które widziało na 80% dostało takie duchy że świat obserwuje tym "dawniej gorszym" i jestem zmuszony przejsc na soczewki w których nie jestem w stanie pracować na komputerze nawet a przy moich studiach to niemały problem. Soczewek próbowałem z 3 róznych . Zawsze identyczny efekt i to na obu oczach taki sam
 
 
Dynia

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 02 Kwi 2015
Posty: 408
Skąd: Polska
Wysłany: Śro Paź 04, 2017 12:25 pm   

Słuchajcie, spróbujcie u Nowaka w Poznaniu. Radzi sobie w trudnych przypadkach. Może i u was się uda. U mnie przez 2 lata nikt nie potrafił dobrać nawet jednej soczewki na lepsze oko a on sobie poradził chociaż też nie było łatwo.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: