KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Eksploatacja soczewek twardych (czyszczenie, przechowywanie)
Autor Wiadomość
gatek

Rok wykrycia SR: 2015
Dołączył: 28 Sty 2016
Posty: 20
Wysłany: Nie Lut 07, 2016 11:40 pm   Eksploatacja soczewek twardych (czyszczenie, przechowywanie)

Witam

Mam soczewki twarde nie wiem jakiej firmy, typu etc. Z soczewkami dostałem zestaw concare


Muszę coś kupić i prawdę mówiąc szukam czegoś lepszego. W zakładzie raz soczewki zostały zalane płynem do przechowywania z zielono białej butelki i komfort noszenia był o niebo lepszy. Płyn był bardziej tłusty, mimo dużej ilości płynu soczewka nie uciekała z palca (co robi obecnie), nosze było bardziej komfortowe, mniej bolesne.

Możecie coś polecić ?

Znalazłem CONCARE LIPOCLEAN usuwający tłuszcze (lipidy) i odbiałczający (usuwający proteiny). Rozumiem że może on zastąpić tabletki odbiałczające i należy go stosować jako 3 środek ?
 
 
glub 


Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 21 Paź 2006
Posty: 642
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lut 08, 2016 11:42 am   

W moim przypadku lipoclean nie zastepuje tabletek odbialczajacych. Ale moje lzy sa tluste niczym bity na najnowszym Kalibrze☺
Niestety paskudze soczewki tak ze korzystam jeszcze z piloset daily cleaner a jeszcze raz na jakis czas mydełko. Do hybryd... Bo moje oczy produkuja od cholery syfu
 
 
endriu1

Rok wykrycia SR: 2007
Dołączył: 22 Lut 2015
Posty: 65
Wysłany: Czw Lut 18, 2016 2:05 am   

gatek sprawdź kilka płynów,jeżeli przy każdym płynie masz to samo uczucie(do dwóch dni możesz nosić szklą później jest coraz gorzej,oko piecze,szczypie,łzawi,straszny ból którego nie idzie opisać powiedz o tym okuliście on ci powie jak znam życie ze tak musi być)
a teraz pytanie do reszty ekipy jak długo nosicie szkła obojętnie jakie(okulary,twardziele,hybrydy), jak długo wam się udało nosić to wszystko od wiadomości ze macie stożek,później wiadomo twardziele a później co.Zastanawia mnie to jak długo można korygować wadę szkłami a kiedy od zaczęcia noszenia twardzieli trzeba pójść na przeszczep,wiecie jak mocno twardziele musza rozwalić oko byśmy byli zakwalifikowani do przeszczepu,czy to cztery lata,piec ,dwadzieścia amorze nic nie pisać,jesteśmy tylko liczba na paragonie.
chodzi mi o to czy lepiej pojsc na przeszczep w wieku 19 lat i cos osiagnac czy sluchac lekarzy i zrobic przeszczep w wieku 85 lat i cie pochowaja w beczce po ropie?
 
 
adam001 

Rok wykrycia SR: 1996
Dołączył: 10 Gru 2014
Posty: 71
Wysłany: Czw Lut 18, 2016 10:38 am   

Wiadomo, jest to sprawa indywidualna, u każdego inaczej, to jest sprawa bardziej stanu, kondycji rogówki a nie wieku, lekarz sprawdza stan rogówki, przezierność, czy są blizny, jaka jej grubość i jeśli jest w normie, się nie pogarsza to jeżeli da się korygować szkłami i się widzi i nie ma progresji stożka to na razie nie ma co się pchać nie wiadomo na co, jeśli masz 19 lat sprawdzaj regularnie stan stożka, nie da się do końca przewidzieć czy choroba sie zatrzyma czy będzie sie rozwijać i miej rękę na pulsie czy jest z wiekiem progres, wielu okulistów zaleca unikania forsownych sportów np ostra siłownia, stres oksydacyjny, to nie twardziele rozwalają oko tylko jakieś zmiany w organiżmie, sa one dyskomfortowe w noszeniu i tworza jakieś urazy mechaniczne w wyniku noszenia, medycyna sie rozwija i za 5, 10 lat moga pojawic sie nowe metody leczenia.
 
 
gatek

Rok wykrycia SR: 2015
Dołączył: 28 Sty 2016
Posty: 20
Wysłany: Czw Lut 18, 2016 5:40 pm   

Okulistów się powinno wysłać w kosmos, takie jest moje zdanie.

Mi przez 5 lat wmawiano że mam astygmatyzm i odradzano badania komputerowe etc. Mój stożek widać w lampie szczelinowej a na jedno oko przez 3 lata nie mogli dobrać okularów mimo to nie zasugerowano niczego. Teraz najciekawsze, znany lekarz polecany na forach i portalach zgarniający najlepsze noty.

Nieświadomy idę na laser a tam się mnie pytają czy ja wiem co to jest stożek rogówki...

Każą mi nosić soczewki bo się muszę przyzwyczaić.. fajnie ale do czego mam je nosić ? nawet smsa w nich nie napiszę. Z "efektami" ale ostro widzę w okularach i bez. Jakby tego było mało od kilku dni na jednym oku po zdjęciu soczewki przy mruganiu wyczuwam "coś" (brak bólu) i pojawiło się podwójne widzenie (w soczewkach i bez), żeby było śmieszniej cienie uległy redukcji a tekst widziany podwójne jest dwa razy ostry...

Co do płynu to do twardzieli za bardzo nie ma wyboru, zdecydowałem się na produkty Eyeye z wit B5, soczewki się łatwiej zakłada i są jakby "mnie odczuwalne". Myje je nadal concare ale po wyjęciu z płynu do przechowywania są czyste i przezroczyste (często były lekko mleczne). Efekt mgły pojawia się sporadycznie.

Zbyt mało noszę soczewki by coś więcej powiedzieć.
 
 
MarcinT 

Rok wykrycia SR: 2011
Dołączył: 28 Gru 2011
Posty: 21
Wysłany: Pią Lut 19, 2016 8:17 am   

Ja uzywam ten

i nie narzekam. Zadnej zabawy w jakies odbialczania.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: