KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Do uzytkowników płynu Boston
Autor Wiadomość
markow10

Rok wykrycia SR: 1985
Dołączył: 08 Kwi 2010
Posty: 3
Wysłany: Wto Lut 09, 2016 9:15 am   Do uzytkowników płynu Boston

Ponieważ od jakiegoś czasu , parę miesięcy zauważyłem minimalne kropeczki w oczach zaniepokoiło mnie co jest tego powodem. Przedtem tego nie było.
Kropli i płynu nie zmieniałem , używam Boston parę lat .
Zaniepokoiłą mnie ostatnio jego konsystencja .
Odlałem w kieliszek 2 cm i zauważyłem , że w środku płyn nie jest jednolity jest dużo drobinek jakby sadza i drobniutkie męty które wyraźnie są widoczne w płynie.
Proszę sprawdżcie swoje płyny czy też tak macie.
 
 
adam001 

Rok wykrycia SR: 1996
Dołączył: 10 Gru 2014
Posty: 71
Wysłany: Wto Lut 09, 2016 2:46 pm   

Witam, ja noszę soczewki twarde 16 lat , różne płyny używałem, głownie dwuskładnikowy Concare (mydełko plus do przechowywania) wydaje mi sie , że te dwuskładnikowe są lepsze, nigdy też nie odbiałczałem soczewek, nie sprawiały soczewki zabiałczonych, może to kwestia indywidualna lub te płyny mają wystarczające do tego składniki, może rozważe używać tabletek odbiałczających co jakiś czas czy to coś zmieni, odnośnie pytania to miałem styczność z tym płynem Bausch & Lomb Boston Simplus, 120 ml - 2 razy i drugą butelke świeżo zaczetą wywaliłem do kubła, oczy zrobiły sie bardzo spuchniete, jakieś może uczulenie na składnik, nie wiem, nie polecam, oczy nie tolerowały tego płynu, powróciłem do Concare i wszystko powróciło do normy, przy najbliższej okazji spytam sie o ten płyn Aosept plus do który ma inny sposób działania, Pozdrawiam
 
 
MarcinT 

Rok wykrycia SR: 2011
Dołączył: 28 Gru 2011
Posty: 21
Wysłany: Wto Lut 09, 2016 10:19 pm   

Uzywam boston i nic podejrzanego nie zauwazylem.
 
 
andriu 

Rok wykrycia SR: 2007
Dołączył: 23 Sie 2007
Posty: 366
Skąd: Dolnośląskie
Wysłany: Śro Lut 10, 2016 2:11 am   

Uzywałem i Bostonu i tych dwuskładnikowych, teraz uzywam zwykłego płynu do soczewek miękkich i jest ok.
_________________
Istnieją trzy rodzaje kłamstw: kłamstwa, okropne kłamstwa, statystyki.

Benjamin Disraeli
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: