KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Noszenie twardych soczewek
Autor Wiadomość
adam001 

Rok wykrycia SR: 1996
Dołączył: 10 Gru 2014
Posty: 71
Wysłany: Wto Lut 23, 2016 2:13 pm   Noszenie twardych soczewek

Spotkałem się z poglądami, że terapeutyczne noszenie twardych soczewek jest przestarzałym poglądem klinicznym, że nie hamują rozwoju stożka
 
 
Sandman 

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 20 Lis 2013
Posty: 164
Wysłany: Śro Lut 24, 2016 10:56 am   

Masz rację bo ja bardzo rzadko spotykałem się z opinią, że noszenie soczewek może hamowac rozwój stożka. Powszechną i najczęstszą obecnie opinią jest, że nie noszenie soczewek nie ma na to wpływu, a nawet może pogarszać sprawę przez ciągłe zadrażnianie rogówki.
 
 
synthman80 

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 07 Maj 2014
Posty: 85
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: Śro Lut 24, 2016 12:34 pm   

Sandman napisał/a:
Masz rację bo ja bardzo rzadko spotykałem się z opinią, że noszenie soczewek może hamowac rozwój stożka. Powszechną i najczęstszą obecnie opinią jest, że nie noszenie soczewek nie ma na to wpływu, a nawet może pogarszać sprawę przez ciągłe zadrażnianie rogówki.


Nie strasz ludzi, opinii jest wiele i dobrze o tym wiesz. Jest masa ludzi którzy noszą soczewki i stożek się u nich zatrzymał.
 
 
Sandman 

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 20 Lis 2013
Posty: 164
Wysłany: Śro Lut 24, 2016 1:43 pm   

Opini jest wiele to prawda i nie wiadomo nic na pewno. Swego czasu przeczesywałem jednak internet w poszukiwaniu informacji na ten temat i znacznie częściej trafiałem na takie, że noszenie soczewek nie hamuje rozwoju stożka. Obecnie jest to powszechnie przyjęte założenie, które przedstawia zdecydowana większość ośrodków badań nad SR na świecie.
Noszenie soczewek powinno wynikać tylko i wyłącznie z konieczności utrzymania pożądanej ostrości wzroku ale na pewno nie jest wskazane z powodu terapeutycznego wpływu na rogówkę - tutaj jest wręcz przeciwnie.
 
 
adam001 

Rok wykrycia SR: 1996
Dołączył: 10 Gru 2014
Posty: 71
Wysłany: Śro Lut 24, 2016 1:47 pm   

to prawda, tylko nie wiemy,ze noszenie twardych szkieł przyczyniło się do powstrzymania stożka, może tak, może nie, Jak idzie się spać np o 22-ej to stożek nie ma ciszy nocnej do 6 rano kiedy nie ma szkieł, czyli nic nie wiemy
 
 
synthman80 

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 07 Maj 2014
Posty: 85
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: Śro Lut 24, 2016 2:27 pm   

Na pewno nie będę kierował się opinią nikogo na forum bo nikt tutaj zapewne nie ma dyplomu doktora n.m. Nie straszcie ludzi, powtarzam.
 
 
Sandman 

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 20 Lis 2013
Posty: 164
Wysłany: Śro Lut 24, 2016 2:36 pm   

Ale czym? Że soczewki nie hamują progresji? Przecież to jest obecnie powszechnie przyjęty pogląd - poczytaj o tym trochę w rożnych miejscach.
 
 
synthman80 

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 07 Maj 2014
Posty: 85
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: Śro Lut 24, 2016 5:47 pm   

Czytam na internecie jakoś inne opinie. Nie ośmieszaj się, nie będę brał do siebie opinii jakiegoś gościa który nie jest lekarzem i ubzdurał sobie że stożek nie hamuje progresji.
Przestań pisać i wierzyć w te głupoty.
 
 
Sandman 

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 20 Lis 2013
Posty: 164
Wysłany: Śro Lut 24, 2016 8:10 pm   

To nie jest moja opinia bo ja nigdy nie nosiłem soczewek (no dobra, tydzień) i nigdy o tym nie rozmawiałem z lekarzem. Więc nie mam swojego, empirycznego, zdania bo nawet jeżeli u mnie by to tak wyglądało i stożek się zatrzymał to co z tego.

Piszę jaki jest obecny kierunek w zarządzaniu leczeniem stożka rogówki. Wyraźnie napisałem żebyś nie wierzył mi tylko przejrzał ogólnodostępne źródła i obecne stanowiska środowisk zajmujących się stożkiem rogówki. Nie chcesz - ok, każdy jest kowalem swojego losu ale nie pisz, że są to głupoty jeżeli sam nie sprawdziłeś.

Aktualna opinia środowiska medycznego zajmującego się SR kontra właśnie opinie pojedyńczych ludzi w internecie - sam wybierz czemu wierzysz bardziej.

PS.
Dużej liczbie chorych stożek zatrzymuje się sam z siebie na którymś etapie życia.
 
 
MarcinT 

Rok wykrycia SR: 2011
Dołączył: 28 Gru 2011
Posty: 21
Wysłany: Czw Lut 25, 2016 4:08 pm   

Mi doktor powiedziala, ze noszenie soczewek nie hamuje stozka. Soczewki sa po to aby dobrze widziec. Jednakze moga lekko go zmniejszyc przez noszenie jesli sie nie rozwija.
Mialem tak na badaniach.
 
 
Sandman 

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 20 Lis 2013
Posty: 164
Wysłany: Czw Lut 25, 2016 4:54 pm   

Dokładnie tak. Jeżeli jakiś lekarz (nie pacjent!) powie wam że noszenie soczewek hamuje progresję stożka to jest to niezgodne z obecnym stanem wiedzy medycznej i ja bym go zmienił.
 
 
zyx

Rok wykrycia SR: 2015
Dołączył: 26 Maj 2015
Posty: 38
Wysłany: Sob Lut 27, 2016 1:22 pm   

Sandman napisał/a:
Dokładnie tak. Jeżeli jakiś lekarz (nie pacjent!) powie wam że noszenie soczewek hamuje progresję stożka to jest to niezgodne z obecnym stanem wiedzy medycznej i ja bym go zmienił.


Nic w medycynie na 100% nie jest pewne, dlatego w wielu sprawach i chorobach są różne obozy. Jeśli ktoś twierdzi na podstawie jednych badań i doświadczeń tak, a drugi na podstawie innych badań i DOŚWIADCZEŃ inaczej nie oznacza, że jest w błędzie. Także sam nie wprowadzaj innych w błąd.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: