KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Czy to stożek?
Autor Wiadomość
Turkotka 

Rok wykrycia SR: 2016
Dołączył: 25 Lut 2016
Posty: 3
Skąd: Norwegia, Oslo
Wysłany: Czw Lut 25, 2016 5:10 pm   Czy to stożek?

Witam! Po ostatnich objawach boję się że i ja mam stożek rogówki dlatego chciałbym Was bardzo poprosić o pomoc bo już się trochę ciężko na głowie robi mi od tego wszystkiego.

Mam 25 lat. Pierwsze objawy w marcu 2015- miałem dziwne ataki pulsowania (tylko to) najpierw w jednym potem w drugim oku. Zmartwiło mnie to więc pierwszy raz umówiłem się do okulisty. Badanie dna oka, zdjęcie siatkówki , ciśnienie, badanie pola widzenia- wszystko ok. Następnie po ok trzech tygodniach zacząłem mieć ataki bólu- nie jakieś super silne ale byłem już trochę przerażony. Były to krótkie ataki po 5 min raz do trzech razy dziennie. No do jak najszybciej do okulisty- tym razem dodatkowo gonioskopie, ciśnienie, pole widzenia, jeszcze raz zerknął do oczka tym razem bez rozszerzania źrenicy. Wszystko ok. Bóle te trwały może ok dwóch tygodni.W tym okresie nabawiłem się sporej ilości mętów w prawym oku które mam do dzisiaj. W lewym też mam ale nie aż taką ilość. I tak od kwietnia 2015 nie miałem ataku bolów tylko czasami takie dziwne uczucie w oczach, używałem czasami kropel na suche oko. Miałem okresy że po przebudzeniu moje oczy nie miały ostrości, widziałem wszystko jak przez mgłę. Czasami nawet jak się położyłem np. prawą stroną głowy na poduszkę również przez chwile traciłem ostrość na 5 sekund. W między czasie miałem rezonans magnetyczny głowy, byłem u laryngologa oraz miałem podstawowe badanie krwi i moczu. Odwiedziłem optometryste i dostałem okulary -0,25 na prawe oko gdyż najmniejszych literek na tablicy nie widziałem. I tak zganiałem że to jednak może suche oko, może trochę za dużo komputera aż do lutego 2016 kiedy byłem na wakacjach w Polsce na spacerze wieczorem zauważyłem że lampy w oddali mają wokół siebie gwiazdki. Mineły 3 tygodnie i jestem zmartwiony gdyż wróciłem do pracy, pracuję w nocy. Wszystkie objawy pasują do SR - widzę halo wokół latarni, dalsze światła widzę właśnie jak gwiazdki, reflektory samochodów mają promień do góry i na dól. Zrobiłem topografię- zdjęcie zalinkuję poniżej. Zapisałem się do okulisty ale tutaj jest problem bo czuję że nie potraktował mnie poważnie. Powiedział że topografia jest ok, zerknął do oczka mówi że jestem zdrowy a takie widzenie czasami jest i nie wie co jest przyczyną. Standardowo miałem również pole widzenia oraz ciśnienie ( i tutaj trochę wysokie bo 20 oraz 21 ale byłem po kawie i do tego zestresowany). Tak czy inaczej powiedział że jestem zdrów jak ryba. Dodam że objawy z tymi światłami pojawiły się w jeden dzień. Czy może to być początkowa faza SR? Prosiłbym doświadczonych użytkowników portalu o ocenę topografu.




Z góry wszystkim dziękuję za odpowiedzi
 
 
Sandman 

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 20 Lis 2013
Posty: 164
Wysłany: Pią Lut 26, 2016 9:31 am   

To nie jest stożek na 100% jezeli w wieku 25 lat nie masz nawet astygmatyzmu. Wg. map rogówkę masz prawie idealnie równą - marzenie każdego, nawet początkującego, stożkowca :)
Te objawy bólu i pojawienia się mętów pasują jak ulał do synerezy ciała szklistego - poczytaj o tym. Jeżeli miałeś bodźce wzrokowe to może nawet ciało szkliste odkleiło się trochę od siatkówki. Generalnie nic groźnego.

Tak czy inaczej najważniejsza rada ze wszystkich - nigdy nie trzyj oczu. Nawet jak swędzą czy szczypią czy cokolwiek innego się z nimi dzieje ręce z dala od oczu.
 
 
GSR 

Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 02 Lut 2015
Posty: 361
Wysłany: Pią Lut 26, 2016 12:51 pm   

ech..... pozazdroscic
 
 
Turkotka 

Rok wykrycia SR: 2016
Dołączył: 25 Lut 2016
Posty: 3
Skąd: Norwegia, Oslo
Wysłany: Pią Lut 26, 2016 7:34 pm   

Dziękuję za odpowiedź, powinienem być spokojniejszy a nie jestem. Zapomniałem też napisać że mam lekki światłowstręt. Nie znalazłem informacji o związku problemów z ciałem szklistym z takim widzeniem- halo oraz gwiazdki wokół świateł. Im dalej światło (szczególnie led) tym gwiazdka większa. Stało się to z dnia na dzień w obu oczach. Najbardziej irytuje mnie ten okres widzenia jak przez mgłę przez 3 minuty jak wstawałem a potem wracało do normy. Chociaż już od 3 miesięcy tego nie miałem. Widocznie muszę szukać przyczyny gdzieś indziej. Jeszcze poprosiłbym żeby mi ktoś napisał co oznacza dolny a co górny obrazek gdyż na górnym coś tam widać w prawym oczku.
 
 
synthman80 

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 07 Maj 2014
Posty: 85
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: Pią Lut 26, 2016 9:33 pm   

Nikt Ci tu nie odpowie czy to stożek bo nikt na tym forum nie jest lekarzem mimo że wielu ma wpisy jakby byli lekarzami
 
 
GSR 

Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 02 Lut 2015
Posty: 361
Wysłany: Sob Lut 27, 2016 8:33 am   

Kiedys mialem tak rank, ze widzialem dobrze po 5-10 minutach.
Halo i Twoje gwiazdki niby wskazuja na jakis problem. Plus dla Ciebie, ze masz piekna rogowke. Halo i mgla moze tez byc przy tworzacej sie zacmie, jest tez pewnie milion powodow dla ktorych tak masz. Kolega wyzej pisal bardzo madra i wazna rzecz. Nikt tu nie jest lekarzem. Smigaj do jakiejsc kliniki, dobrej i nie jednej a 2,3. W pl ciezko trafic na dobra klinike o czym pewnie juz tu mozna bylo przeczytac.
 
 
Dynia

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 02 Kwi 2015
Posty: 408
Skąd: Polska
Wysłany: Sob Lut 27, 2016 3:54 pm   

W Czechach zrobią ci kompleksowe badania za ok 150 zł, tyle kosztowała mnie wizyta razem z badaniami. W PL doprosić się o badanie dna oka jest ogromnym problemem. Jeśli widzisz żle a polscy lekarze nie robią nic żeby poznać przyczynę- zmień lekarzy. W PL lubią obserwować i wołać cały czas na pełnopłatne wizyty za 300 zl. Ja zmarnowałam 3 lata na nic nierobieniu. Żałuję że wcześniej nie posłuchałam głosów na forum o specjalistach u sąsiadów. Bardzo ważne to działać, nie czekać aż będzie ci gorzej, co w Polsce jest normą.
 
 
Turkotka 

Rok wykrycia SR: 2016
Dołączył: 25 Lut 2016
Posty: 3
Skąd: Norwegia, Oslo
Wysłany: Sob Lut 27, 2016 7:41 pm   

Dziękuje koledzy za informację, mogę przyznać że można się naczytać że mało jest dobrych okulistów w Polsce ale u mnie jest ten problem że mieszkam w Norwegii gdzie tutaj jest ogólnie porażka z służbą zdrowia. W szpitalu są jeszcze dobrzy specjaliści ale żeby się tam dostać to jest masakra. Lekarze ogólni czy na pogotowiu to jest jakaś porażka. I to nie jest tylko moje zdanie. Opada ci noga? Masz stan zapalny od miesiąca? Nie ma problemu weź paracetamol i ci przejdzie. Paracetamol to lek na wszystko. Pierwszy urlop teraz mam zaplanowany na wrzesień i na pewno będę szukał jakieś dobrej kliniki najlepiej w okolicach Torunia ale myślę że jestem w stanie pojechać nawet do Czech.
 
 
GSR 

Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 02 Lut 2015
Posty: 361
Wysłany: Sob Lut 27, 2016 10:31 pm   

Jestes z okolic torunia to sobie podjedz do bydgoszczy do profesora Kalużnego.
 
 
Dynia

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 02 Kwi 2015
Posty: 408
Skąd: Polska
Wysłany: Nie Lut 28, 2016 2:32 pm   

Odradzam Kałużnych i ich Oftalmike, wyciągnęli ode mnie kilka tysięcy na same wizyty i badania nie robiąc kompletnie nic żeby zatrzymać stożek. Sprzedają najgorszego rodzaju soczewki twarde po zawyżonej cenie, przy czym uparcie twierdzą że nic innego na stożek nie ma.Profesor nie zajmuje się stożkiem tylko jego syn Bartłomiej. Na wizytę czeka się 1,5- 2 miesiące bo wolą trzepać kasę z zaćmy. Jednego dnia na same badania zostawiłam tak 900 zeta. Byłam głupia że się na to nabierałam. Uważajcie na naciągaczy.
 
 
pawel_rz

Rok wykrycia SR: 2016
Dołączył: 27 Lut 2016
Posty: 6
Wysłany: Nie Lut 28, 2016 5:02 pm   

Dynia dzięki za informację, w szpitalu w Toruniu okulistka powiedziała mi, żebym tam się wybrał bo najbliżej... prawdopodobnie w szpitalu Jurasza w Bydgoszczy da mi się zrobić prześwietlenie rogówki, co dalej? Zobaczymy. Mam mieszane uczucia, a niestety sama świadomość, że mam coś takiego jak stożek rogówki (na podst. badań w Toruniu) jest dla mnie mocno uciążliwa.
 
 
Dynia

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 02 Kwi 2015
Posty: 408
Skąd: Polska
Wysłany: Nie Lut 28, 2016 8:26 pm   

Tak w Szpitalu Jurasza przy ul. Skłodowskiej jest poradnia rogówkowa, w której nota bene pracuje Kałużny. Nie wiem jak u nich z terminami. W 2013 roku dali mi tam termin na za 2 lata, dlatego pojechałam do Wawy bo tam termin byl "już" za 9 miesięcy i to tylko dlatego że miałam fuksa bo facet który wchodził przede mną odwołał wizytę na którą mnie zapisano. Nawiasem mówiąc w Wawie też nic nie zrobili. Jeśli chcesz mieć topografię szybko to tylko prywatne kliniki. W Oftalmice na samo badanie topografii bez wizyty lekarskiej i bez opisu czeka się miesiąc. Ogólnie w każdej prywatnej klinice czeka się ok miesiąca. W Juraszu wszystko tylko na NFZ i czekasz latami.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: