KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Jak funkcjonować w pracy po cross linkingu na obu oczach?
Autor Wiadomość
synthman80 

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 07 Maj 2014
Posty: 85
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: Śro Mar 16, 2016 8:47 pm   Jak funkcjonować w pracy po cross linkingu na obu oczach?

Jak pracować jeśli teoretycznie będzie się miało wykonany cross na obu oczach ze ściągnięciem nabłonka w krótkim odstępie czasu, zakładając że praca bez soczewek nie jest zbyt możliwa a okulary iodpadają? Niektórzy lekarze dobierają soczewki dopiero 3 miesiące po zabiegu.
Nikt normalny nie weźmie przecież pół roku L4 a robienie crossa równocześnie na obu oczach to szaleństwo.
 
 
Yo87 

Rok wykrycia SR: 2012
Dołączył: 06 Sie 2015
Posty: 41
Skąd: Bobrowniki/Braintree
Wysłany: Śro Mar 16, 2016 11:58 pm   

Ja co prawda po MyOringu wróciłem do pracy po 4 dniach. W pracy przełożeni wiedzieli, że trzeba mnie sprawdzać częściej(operator/ustawiacz/programista CNC w branży lotniczej), ale nie wyobrażam sobie powrotu do pracy po zabiegu na obydwu oczach. Jeżeli masz progres i musisz robić CXL tak szybko jak się da każdy zrozumie L4. Próbowałeś korekcji okularowej? U mnie poprawiła widzenie obuoczne do znośnych 70%.
_________________
Zycie jest jak transwestyta. Wszystko pięknie, ładnie a tu c%&!...
 
 
synthman80 

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 07 Maj 2014
Posty: 85
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: Czw Mar 17, 2016 12:45 am   

W tym momencie akurat szukam pracy ale kto wie może za chwilę znajdę. Może na drugie oko będę mógł zrobić np. po roku, okaże się na badaniach, jak na razie nosiłem 2 lata soczewki, w soczewkach widzę świetnie, bez soczewek niedobrze. Co do okularów, nie wiem czy się da u mnie. Sprawdzę dopiero drugiego specjalistę.
 
 
Sandman 

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 20 Lis 2013
Posty: 164
Wysłany: Czw Mar 17, 2016 6:15 pm   

Zależy od zawodu i zaawansowania stożka - czyli czy korekcja okularowa jest wystarczająca do jego wykonywania. Ale tak czy inaczej ratowanie wzroku powinno zawsze stać wyżej niż życie zawodowe. Bo bez niego w końcu pracować dać się nie będzie dało.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: