KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Odbiałczanie hybryd
Autor Wiadomość
Wojciech Sz. 

Rok wykrycia SR: 2006
Dołączył: 05 Kwi 2016
Posty: 131
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Czw Kwi 07, 2016 12:10 pm   Odbiałczanie hybryd

Witam, piszę do was ponieważ mam pytanie do osób noszących soczewki hybrydowe. Mianowicie, czy takowe soczewki powinno się odbiałczać? Jeśli tak to jaki środek do tego używanie i jak często? Postanowiłem zapytać się, ponieważ zdziwiła mnie opinia mojego optometrysty, który twierdzi, że w przeciwieństwie do twardzieli (które już nosiłem) nie jest to konieczne.

Pozdrawiam serdecznie :-)
 
 
glub 


Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 21 Paź 2006
Posty: 642
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Kwi 07, 2016 7:53 pm   

Ja musze odbialczac gdyz moje oko produkuje mnostwo osadu...
Do czyszczenia soczewek izywam concare lipocleaner, daily cleaner i raz na tydzień odbialczanie, po pół tabletki na soczewkę.

Dziwny ten twoj optometrysta... Normalnie to co dwa tygodnie powinno sie wykonac odbialczanie
 
 
Wojciech Sz. 

Rok wykrycia SR: 2006
Dołączył: 05 Kwi 2016
Posty: 131
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Czw Kwi 07, 2016 9:32 pm   

Dzięki za odpowiedź :) Czy do codziennego czyszczenia wystarczy mi jedynie płyn aosept plus oraz raz na dwa tygodnie odbiałczanie? Jakich tabletek używasz do odbiałczania hybryd? Wczesniej używałęm jedynie płynu Unica Sensitive, otrzymanego wraz z soczewkami. Po ściągnięciu soczewek płukałem je w tym płynie a następnie zalewałem je nim w pojemniku.
 
 
glub 


Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 21 Paź 2006
Posty: 642
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Kwi 08, 2016 10:42 am   

To musisz sam sprawdzic czy Tobie wystarcza. Mi nie.
Aosept swietnie dezynfekuje ale marnie czyści.
Tabletki? Różne, piloset czy eyeye to chyba bez znaczenia. Przynajmniej dla mnie.
 
 
GSR 

Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 02 Lut 2015
Posty: 361
Wysłany: Pią Kwi 08, 2016 11:25 am   

a powiedzcie mi taka rzecz, pytam z czystej ciekawości, sporo Was posiada hybrydy, czy one sa lepsze niz skleralne ? sądujac co dzieje sie na zachodzie ostatnio wiecej chyba jest wlasnie skleralnych.
 
 
Wojciech Sz. 

Rok wykrycia SR: 2006
Dołączył: 05 Kwi 2016
Posty: 131
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Pią Kwi 08, 2016 12:49 pm   

Ja na chwilę obecną nosze hybrydy. Komfort jest bardzo dobry, jednakże z widzeniem to różnie bywa. Na lewym oku mam większy stożek i Clearkone nie jest w stanie wyeliminować lekkiej poświaty nad tekstem. Ponadto hybrydy są bardzo delikatne. Jedno pęknięcie mam już za sobą. Zastanawiam się nad zakupem w przyszłosci Ultra Health bądż też skleralnych soczek. Jednakże, przy tych drugich jest niewiele opini użytkowników odnośnie komfortu noszenia czy jakości widzenia. Nie ukrywam, że takowe informaje są dla mnie bardzo interesujące.
 
 
glub 


Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 21 Paź 2006
Posty: 642
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Kwi 08, 2016 12:57 pm   

Zamiast ultrahealth wypróbuj Eyebrid, ponoc pod kazdym wzgledem lepsze od synegyeyes
 
 
Wojciech Sz. 

Rok wykrycia SR: 2006
Dołączył: 05 Kwi 2016
Posty: 131
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Pią Kwi 08, 2016 1:30 pm   

Dzięki za info. Możesz poszerzyć swoją opinie na temat eyebird? A jak sprawa wygląda w sklelarnych?
 
 
glub 


Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 21 Paź 2006
Posty: 642
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Kwi 08, 2016 3:12 pm   

Wojciech Sz. napisał/a:
Dzięki za info. Możesz poszerzyć swoją opinie na temat eyebird? A jak sprawa wygląda w sklelarnych?


o skleralnym słowa nie napisze bo nie znam.

eyebrid noszę już drugi komplet po dwóch kompletach synergyeyes ultrahealth.

Są lepsze pod względem możliwości dopasowania części miekkiej i twardej.
ze względu na kształ są wygodniejsze bo część twarda nie wygląda tak stożkowato.
tlenoprzepuszczalność taka sama lub wyższa.
 
 
Wojciech Sz. 

Rok wykrycia SR: 2006
Dołączył: 05 Kwi 2016
Posty: 131
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Pią Kwi 08, 2016 3:25 pm   

Dzięki za odpowiedż! Możesz mi jeszcze powiedzieć u kogo dobierałes i w jakiej cenie one są? A. Grabowski coś o nich wspominał, ale on sam chyba posiada jedynie Synergies.

Pozdrawiam serdecznie!
 
 
GSR 

Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 02 Lut 2015
Posty: 361
Wysłany: Pią Kwi 08, 2016 9:45 pm   

Eyebridy chyba w wawie ma Koziak, kiedys mi cos wspominał. W sumie pewnie kazdy Ci zalatwi.
 
 
Wojciech Sz. 

Rok wykrycia SR: 2006
Dołączył: 05 Kwi 2016
Posty: 131
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Pią Kwi 08, 2016 11:32 pm   

GSR napisał/a:
Eyebridy chyba w wawie ma Koziak, kiedys mi cos wspominał. W sumie pewnie kazdy Ci zalatwi.

A kto ci twoje dobierał? :mrgreen:
 
 
GSR 

Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 02 Lut 2015
Posty: 361
Wysłany: Sob Kwi 09, 2016 10:15 am   

Ja nie nosze. Dobieralem miekkie toryczne i wszystko fajnie a po kilku godzinach byly co raz to gorsze w widzeniu i wysychaly a czasem same z tej suchosci wypadaly wiec je olalem, jakos widze jeszcze bez.
 
 
glub 


Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 21 Paź 2006
Posty: 642
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Kwi 09, 2016 4:24 pm   

GSR napisał/a:
Eyebridy chyba w wawie ma Koziak, kiedys mi cos wspominał. W sumie pewnie kazdy Ci zalatwi.


Koziak moje dobierał.
 
 
Mefiusz 

Rok wykrycia SR: 2011
Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 13
Wysłany: Sob Kwi 30, 2016 7:48 pm   

glub napisał/a:
GSR napisał/a:
Eyebridy chyba w wawie ma Koziak, kiedys mi cos wspominał. W sumie pewnie kazdy Ci zalatwi.


Koziak moje dobierał.


Jaki jest koszt kompletu tych soczewek ? Sposób zakładania/zdejmowania/pielęgnacji jak przy każdych hybrydach ?

Zastanawiam się nad zmianą moich hybryd i potrzebuje kilku info. bo Grabowski ma tylko Ultra Health za 2200zł.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: