KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Zakładanie i Sciąganie hybryd
Autor Wiadomość
Wojciech Sz. 

Rok wykrycia SR: 2006
Dołączył: 05 Kwi 2016
Posty: 131
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Pon Cze 06, 2016 4:51 pm   Zakładanie i Sciąganie hybryd

Założyłem ten temat, ponieważ wielu nowych użytkowników hybryd ma z tym problemy. Ponadto w necie często są sprzeczne informacje. Jak na przykład na stronie http://www.soczewki.biz/e...-hybrydowa.html, gdzie w uwagach jasne jest napisane "Nie używać przyssawek do zakładania i zdejmowania soczewek", a poniżej jest film instuktażowy odnośnie ściągania soczewek eyebrid właśnie przyssawką! Podzielcie się swoimi doświadczeniami i uwagami
 
 
adam001 

Rok wykrycia SR: 1996
Dołączył: 10 Gru 2014
Posty: 71
Wysłany: Pon Cze 06, 2016 9:37 pm   

Istotą jest nie uszkodzenie soczewki, do zakładania można używać przyssawek ale są to specjalne przyssawki do tych szkieł nie takie jak do twardych, można też zakładać palcami, natomiast ściąganie soczewek można tylko palcami.
 
 
Dynia

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 02 Kwi 2015
Posty: 408
Skąd: Polska
Wysłany: Śro Cze 22, 2016 5:28 pm   

http://e-soczewki.pl/przy...-cup-p-456.html

Napisali, ze służy do zdejmowania soczewek hybrydowych. Straszna cena za zwykłą przyssawkę. Nic już nie kumam. To można czy nie można zdejmować hybrydy przyssawką. Ja nawet zwykłej miekkiej nie założe i nie zdejme sama, tylko z pomocą. Chciałabym to robić sama, a mam problem z niesprawnymi palcami u rąk, nie mam w nich czucia.

[ Dodano: Śro Cze 22, 2016 7:57 pm ]
żeby było śmieszniej ta sama przyssawka w sklepie zagranicznym 14 zl. Co jest nie tak z tym naszym krajem? Zarabiamy 4x mniej a ceny jak z kosmosu. Na dodatek jest informacja że przyssawka nie służy do zdejmowania hybrydowych soczewek. Co za dezinformacja...
https://www.dryeyeshop.co...-case-p444.aspx
 
 
adam001 

Rok wykrycia SR: 1996
Dołączył: 10 Gru 2014
Posty: 71
Wysłany: Pią Cze 24, 2016 4:12 pm   

Dokładnie, cena produktu jest mocno zawyżona do realnej wartości produktu, pytanie czy przy zakupie hybryd standardowo dają takie przyssawki, ta na linku to jest dokładnie taka jaką mam do hybryd do zakładania, zakładam paluchami, nie tą przyssawką,
wiedza wprost od lekarzy: te hybrydy nie można ściągać przyssawkami, ze względu na delikatną konstrukcję połączenia częsci miękkiej i twardej, oczywiście można sciągać przyssawką, ale jest niebezpieczeństwo np odklejenia się cześci miękkiej od twardej, dlatego nie warto ryzykować, na stronach www są filmy jak ściągać te soczewki z oka przez tzw uszczypnięcie na godzinę 6, osobiście jestem bardziej przekonany do twardych soczewek ale to przy większym stożku ponieważ lepiej się widzi zwłaszcza przy czytaniu, oglądaniu tv ...te hybrydy są dobre przy aktywności ruchowej, lub gdy ktoś ma niebezpieczeństwo wpadania paprochów do oka, generalnie w twardych się lepiej widzi a wiele jest opinii ze dla wielu hybrydy się lepiej nosi w komforcie, no ale kazdego oczko stożkowe jest inne więc temat może być rzeka, nie schodząc tematu,

przy tym linku http://e-soczewki.pl/przy...-cup-p-456.html
napisali do sciągania to pewnie omyłkowo

Przy tym pierwszym linku http://www.soczewki.biz/e...-hybrydowa.html to pewnie autor miał na mysli tradycyjne przyssawki do twardych soczewek, tak to rozumiem,

na logikę tak by to wychodziło zważywszy na konstrukcje tych soczewek, istota jest tutaj nie uszkodzenie soczewki a nie jak nam wygodniej
za jakis czas może coś się tu zmieni
 
 
Limankis

Rok wykrycia SR: 2011
Dołączył: 03 Paź 2016
Posty: 3
Wysłany: Pon Paź 03, 2016 9:39 am   

No właśnie ja się wgl zastanawiam nad hybrydą ogólnie czy kupić czy nie
 
 
glub 


Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 21 Paź 2006
Posty: 642
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Paź 03, 2016 2:56 pm   

hybrydę ściągam palcami. Dostałem tę przyssawkę do zdejmowania ale za chiny nie chce działać.
 
 
Dynia

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 02 Kwi 2015
Posty: 408
Skąd: Polska
Wysłany: Śro Paź 05, 2016 10:02 pm   

Mam taki swój sposób, który polecił mi pan Nowak. Godzinę przed zdjęciem niczym nie zakraplam. Oko jest tak suche że udaje mi się ją ściągnąć za pierwszym podejciem. Minus jest taki że to cholernie boli. Ale gdy zakraplałam była tak przyssana do oka że męczyłam się dobre 15min zanim zeszła i to też bolało i do tego oko łzawiło jeszcze bardziej ją zasysając. Gdy oko jest suche łatwiej palcami wyczuć miękki kołnierz soczewki, gdy oko jest zakroplone prędzej uszczypnę oko niż soczewkę.
 
 
glub 


Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 21 Paź 2006
Posty: 642
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Paź 05, 2016 10:58 pm   

brrr makabra.. tak se uszkodziłem nabłonek rogówki i lądowanie na dyżurze...
zakrop jak pan bóg przykazał ale i poruszaj na lewo, prawo okiem by lekko soczewkę wzruszyć a potem mozesz bez problemu zdjąć..
a swoja drogą jak się przykleja to jest za ciasna... skonsultuj sie z lekarzem.. mi co rusz koziak dobiera co raz luzniejsze soczewki
 
 
endriu1

Rok wykrycia SR: 2007
Dołączył: 22 Lut 2015
Posty: 65
Wysłany: Czw Paź 06, 2016 1:49 am   

jak dla mnie podstawa do zakładania i zdejmowania hybryd było powiększające lusterko z własnym podświetleniem(widzi się cześć miękka która trzeba uszczypnąć,najlepiej podjechać do sklepu i testować by jak najlepiej zobaczyć miękka cześć hybrydy),następnie suche oko(sucha hybryda) i suche palce,suche oko(sucha hybryda)trzeba ja wyczuć a dłonie trzeba myc suchym mydłem niczym tłustym(cześć miękka ma być sucha i palce a jak wypłynie sol pomiędzy hybryda a okiem zostawiamy oko w spokoju aż się wyczuje ze oko znów suche,nic na sile gdy oko mokre),palce można dosuszyć recznikem papierowym.Przyssawek do hybryd nie ma jest tak zwane przedłożenie palców i nią zakłada się hybrydę i ściąga się palcami(w twardych jest odwrotnie zakładasz palcami ściągasz przyssawka ale ściągając hybrydę przyssawka można rozwalić hybrydowe,porostu twarde szkło wyciągniesz a miękka cześć zostanie na oku)
 
 
glub 


Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 21 Paź 2006
Posty: 642
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Paź 06, 2016 1:31 pm   

ja tam bez lustra zakladam i zdejmuję :-P
 
 
Dynia

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 02 Kwi 2015
Posty: 408
Skąd: Polska
Wysłany: Pią Paź 07, 2016 11:24 pm   

Glub, ale po co mam sie konsultowac z lekarzem? Soczewke dobieralam u optometrysty, nie mam zaufania do lekarzy. Już nie ...
 
 
endriu1

Rok wykrycia SR: 2007
Dołączył: 22 Lut 2015
Posty: 65
Wysłany: Sob Paź 08, 2016 2:46 am   

według mnie kłótnia na forum jest nie istotna mając na uwadze jak dużego psikusa zafundowała nam nasza ukochano ziemia,która stworzyła nas,by ja zobaczyc przez chwile a jak ja zobaczyles zaczales slepnac by nie zobaczyc cudu jakim jest swiat i my,.Musimy razem się wspierać,może za sto lat ktoś wynajdzie lekarstwo na stożki.
 
 
glub 


Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 21 Paź 2006
Posty: 642
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Paź 08, 2016 10:42 am   

Dynia napisał/a:
Glub, ale po co mam sie konsultowac z lekarzem? Soczewke dobieralam u optometrysty, nie mam zaufania do lekarzy. Już nie ...



może dlatego z u mnie dobiera lekarz a konkretnie doktor Koziak, wiec moim doborem zajmuje się ktoś wyżej od optopetrysty i potrafi skorzystać z dwoch gwarantowanych wymian. dzieki temu mam dobrane dobrze, jak było coś slabo to zmieniał.
 
 
Dynia

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 02 Kwi 2015
Posty: 408
Skąd: Polska
Wysłany: Sob Paź 08, 2016 10:48 am   

Ale kto się kłóci? Wymieniamy tylko poglądy. Endriu ale Ty ostatnio masz myśli filozoficzne. Od czasu gdy mam soczewke staram się w ogóle nie mieć takich myśli. Pieprze ten stożek, nie pozwole żeby miał nade mną wladze.
A wracając do tematu hybrydy wydają się być trudne w obsłudze bo i płyn trzeba do nich lać, zakładanie i ściąganie do łatwych też nie należy. No i wg producenta moich max 10h na oku. Są trochę droższe i tylko na pół roku. Ale w ciągu 4 miesięcy posiadania tej hybrydy wypadła mi tylko 2 razy z oka i to w taki sposób ze czułam że zaraz to nastąpi i zdązyłam ją złapać. Nigdy juź nie wrócę do zwykłych twardych. Szkoda tylko źe na oko z MyoRingiem nie da sie dobrać...
 
 
nikolas2008 

Rok wykrycia SR: 1995
Dołączył: 19 Sty 2009
Posty: 117
Wysłany: Sob Paź 08, 2016 5:24 pm   

każdy ma swój sposób,ja właśnie bede zmieniał hybrydy albo na hybrydy albo spróbuje z miekkimi,dobierałem rok temu w listopadzie a wiec przetrwaly prawie rok i nadal nadają sie do uzywania,Od początku do zdejmowania używałem przyssawki,tak jak Glub nie opanował używania jej tak ja nie opanowałem zdejmowania paluchami
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: