KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Soczewki hybrydowe a topografia
Autor Wiadomość
Wojciech Sz. 

Rok wykrycia SR: 2006
Dołączył: 05 Kwi 2016
Posty: 131
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Pon Cze 06, 2016 8:05 pm   Soczewki hybrydowe a topografia

Witam, 15 czerwca jadę na wizytę kontrolną, na której mięć będę topografie rogówki. Wiem, żę przy noszeniu twardzieli, należy je odłożyć na około 1-2 tygodnie przed badaniem. Jak wygląda sytuacja w przypadku hybryd? Hybrydy nie dotykają bezpośrednio rogówki więc może czas na jaki musimy je odłożyć przez badaniem jest nieco krótszy? Jaka jest wasza opinia na ten temat?
 
 
adam001 

Rok wykrycia SR: 1996
Dołączył: 10 Gru 2014
Posty: 71
Wysłany: Pon Cze 06, 2016 8:32 pm   

Duzo zależy od fachowości, doświadczenia, operatywności specjalisty, jeden poradzi sobie bardzo szybko a drugi będzie się trochę dłużej bawił z dopasowaniem, topografia jest jednym z elementów dobrego doboru szkieł, tak samo jeden zaleci ileś tam czasu przed doborem nie nosić a drugiemu to nie przeszkadza, najważniejsze aby dobrze dopasowali. Pozdrawiam
 
 
Wojciech Sz. 

Rok wykrycia SR: 2006
Dołączył: 05 Kwi 2016
Posty: 131
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Pon Cze 06, 2016 8:41 pm   

Nie jadę dobrać szkieł/soczewek:) Zwykła co półroczna kontrola w eye laser we Wrocławiu. Soczewki dobierałem u Grabowskiego, który nie robi topografii przy doborze soczewek.
 
 
adam001 

Rok wykrycia SR: 1996
Dołączył: 10 Gru 2014
Posty: 71
Wysłany: Wto Cze 07, 2016 8:50 am   

a czemu ma służyć ta topografia?, 1-2 tygodnie nie noszenia szkieł to długo, a jak ktoś kiepsko widzi, w w eye laser zalecają taki termin?
 
 
Wojciech Sz. 

Rok wykrycia SR: 2006
Dołączył: 05 Kwi 2016
Posty: 131
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Wto Cze 07, 2016 9:08 am   

Tak, z tego co pamietam, jak jeszcze nosiłem twardziele, to zalecono mi nie noszenie soczewek 1-2 tygodnie przed topografią. Jednakże, wydaje mi się, że z hybrydami okres powinien być krótszy. Badanie ma na celu sprawdzenie jak zachowuje się stożek w ciągu ostatniego półrocza. Pomyślę nad optometrystą z hybrydami, który jednocześnie robi topografię. Wtedy mieć będę dwie pieczenie na jednym ogniu :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: