KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Gdzie dobrać soczewki twarde z refundacją NFZ?
Autor Wiadomość
davidson 

Rok wykrycia SR: 2005
Dołączył: 08 Lut 2007
Posty: 5
Skąd: Ostrów wlkp.
  Wysłany: Pon Sie 01, 2016 9:26 pm   Gdzie dobrać soczewki twarde z refundacją NFZ?

Witam. Wiem, że temat jest dosyć stary i powszechny dla każdego co ma ten "nieukrywany" zaszczyt bycia chorym na stożek rogówki ale jak zauważyłem ostatnimi czasy wiele ośrodków które dobierały szkła potraciły możliwość ich refundacji od NFZ. Szczerze mówiąc to zawsze dobierałem u pana Jaworskiego ale ostatnio mi bardzo kiepsko dopasował i chcę spróbować u kogoś innego. Czy macie jakieś swoje adresy? Rejon Polski nie ma znaczenia-chcę tylko żeby to był ktoś kto dobrze dobiera i ma ten NFZ. Pozdrawiam

[ Dodano: Wto Sie 09, 2016 6:54 am ]
Witam. Czy ktoś może dobierał soczewki u dr. Piotra Szymanka w Warszawie na Al. Niepodległości? Jakie macie opinie na temat tych soczewek? Pozdrawiam

[ Dodano: Wto Sie 09, 2016 6:56 am ]
Witam. Czy ktoś dobierał soczewki u dr. Szymanka w Warszawie na Al. Niepodległości? Ciekaw jest opinii. Pozdrawiam
 
 
Damian88 

Rok wykrycia SR: 2016
Dołączył: 31 Lip 2016
Posty: 4
Skąd: Cieszyn
Wysłany: Nie Lis 20, 2016 8:16 am   

Niestety nie pomogę Ci ponieważ sam w najbliższym czasie czeka mnie dobór soczewek, aczkolwiek chciałem zapytać czy u dra Jaworskiego wspomniana refundacja przez NFZ jest możliwa? Jaki jest koszt soczewek, ile wynosi refundacja oraz okres użytkowania soczewek?
 
 
synthman80 

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 07 Maj 2014
Posty: 85
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: Nie Lis 20, 2016 2:18 pm   

u dr Jaworskiego refundacja tak ale bodajże do 700 złotych a soczewki kosztują 2600 jeśli cena się nie zmieniła.
 
 
Dynia

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 02 Kwi 2015
Posty: 408
Skąd: Polska
Wysłany: Pon Lis 21, 2016 5:09 pm   

Byłam u Szymanka w zeszłym roku.Sama wizyta 300zeta. Nie byłam zadowolona. W gabinecie jednocześnie przyjmował 3 osoby. Ale co tam, najważniejszy był dla mnie dobór. Po założeniu soczewki widziałam bardzo kiepsko, ale on się uoierał że dobrze leży. Soczewki prawie 3 kafle. Plus kolejna wizyta za 300 po tzw odbiór. I neszcze zalecają kolejną za ok miesiąc zeby zobaczyć jak się nosi. W sumie 900 za same wizyty plus soczewki. Nie kupiłam. Mi nie zależy żeby dobrze leżała tylko żeby widzieć. A potem ktoś mi polecił Nowaka i mimo braku refundacji i tego że jest optometrystą poradził sobie o wiele lepiej niż lekarze. To mnie utwierdziło w tym co wielokrotnie czytałam na forum. U optometrystów jest taniej, lepiej i nie siedzisz w gabinecie z innymi osobami postronnymi. Strasznie głupio mi było u Szymanka przy tych dwóch osobach gadać o sobie.
Soczewka hybrydowa u Nowaka 1000 zl, wizyta 250, druga już za 50 a trzeciej w ogóle nie było, miałam tylko dzwonić z informacją czy wszystko ok za miesiąc. Wychodzi taniej niż z refundacją u lelarza.
 
 
synthman80 

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 07 Maj 2014
Posty: 85
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: Pon Lis 21, 2016 6:22 pm   

a w jakim mieście dobierałaś?
 
 
Dynia

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 02 Kwi 2015
Posty: 408
Skąd: Polska
Wysłany: Pon Lis 21, 2016 7:41 pm   

W Poznaniu, Galeria Sucholeska. Tu macie namiary

http://www.galeriasuchole...rfect-eye-optic
 
 
Bata15 

Rok wykrycia SR: 2012
Dołączyła: 28 Paź 2012
Posty: 11
Skąd: MM
Wysłany: Pon Gru 26, 2016 8:34 pm   

Trochę to dziwne co zostało napisane o cenach za wizyty, bo u dr. Szymanka wizyty kosztują 100-110 zl... A wizyta z odbiorem soczewek jest bezpłatna. Wiem, bo w tym gabinecie już trzecią soczewkę zamawiam...
 
 
hiberix 


Rok wykrycia SR: 1997
Dołączył: 11 Sty 2007
Posty: 68
Wysłany: Wto Gru 27, 2016 10:17 am   

no i ja jestem zdziwiony tymi cenami,probowalem dobierac soczewki u Szymanka jesienia,zaplacilem tyle ile napisala Bata
_________________
Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było
 
 
Dynia

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 02 Kwi 2015
Posty: 408
Skąd: Polska
Wysłany: Śro Gru 28, 2016 11:36 am   

Byłam w lipcu 2015 roku, mam rachunek za wizytę na 245zl. Zeskanuję i wrzucę.

[ Dodano: Czw Gru 29, 2016 6:16 pm ]
Obiecany link do pliku z rachunkiem

http://www.tinypic.pl/3i6l92epyibk

Zwracam honor o 55 zł bo teraz widzę, że napisałam 300 - przepraszam, biję się w piersi - ała. Nie wiem dlaczego mnie tak policzyli. Mam dwie teorie, albo chodzi o to, że nie jestem z Wawy albo o to, że mam rzadką chorobę, więc policzyli extra.
 
 
glub 


Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 21 Paź 2006
Posty: 642
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Sty 09, 2017 9:45 pm   

ala- za co oni wzieli 245 zeta??? za jedną wizytę??? przestalem do nich chodzić gdy w ciągu pól roku ceny za wizytę skoczyły z 80 na 120 a miesiąc później na 180 za wizytę...
 
 
Wojciech Sz. 

Rok wykrycia SR: 2006
Dołączył: 05 Kwi 2016
Posty: 131
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Wto Sty 10, 2017 7:32 am   

Ja przestałem chodzić jak próbowali na siłę wcisnąć mi źle dobrane twarde soczewki. Widziałem w nich mega poświatę i zachodziły "bobelkami" powietrznymi jakieś 1h po ubraniu. Było to jakieś 3 lata temu. Szczerze nie polecam. Jest wiele lepszych gabinetów.
 
 
Dynia

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 02 Kwi 2015
Posty: 408
Skąd: Polska
Wysłany: Wto Sty 10, 2017 11:16 am   

Glub, tak, to była cena za jedną wizytę. Ja też w ich soczewkach widziałam bardzo źle mimo, że "bardzo dobrze leżą". A co mi kurna po dobrym leżeniu.
 
 
glub 


Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 21 Paź 2006
Posty: 642
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Sty 10, 2017 10:05 pm   

Masakra ...
 
 
hiberix 


Rok wykrycia SR: 1997
Dołączył: 11 Sty 2007
Posty: 68
Wysłany: Śro Sty 11, 2017 12:17 pm   

Dynia,w/g mnie fakt ze nie jestes z Warszawy czy masz skomplikowana wade jest bez znaczenia,ja tez nie jestem ze stolicy i jestem po dwoch przeszczepach z paskudnym astygmatyzmem a mimo to nie zostalem ,,skasowany,, tak jak Ty,dlatego naprawde sie zdziwilem ze az tyle zaplacilas,z czego to wynika-pojecia nie mam..co do mojej wizyty w ACL,bylem tam naprawde dlugo i probowalem wszystkiego poczawszy od twardych i hybrydowych az po semiskleralne,te ostatnie byly naprawde dobre,bardzo wygodne i widzialem w nich calkiem dobrze,w kazdym razie dla mnie bomba ale co z tego kiedy doktor po obejrzeniu jak leza pod lampa szczelinowa stwierdzil ze one nie sa dla mnie bo opieraja sie na rogowce a zasada w doborze skleralnych ponoc taka,ze nie powinny-wiec dobral inne,tez skleralne tylko o innych parametrach i tutaj juz nie bylo tak kolorowo bo widzenie znaczaco w nich spadlo,wiec co mi po tym ze pieknie lezaly jak wizja do dupy,a wywalic prawie 3 tys kola to nie igraszka-nie zamowilem,zaplacilem tylko za wizyte
_________________
Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było
 
 
Dynia

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 02 Kwi 2015
Posty: 408
Skąd: Polska
Wysłany: Czw Sty 26, 2017 10:13 am   

Z ciekawości przejrzałam wszystkie faktury. W Okolaser w Warszawie w 2014 roku za wizytę u dr Izdebskiej skasowali 300zł. W Oftalmice za 2 badania w 2014 roku zapłaciłam 320 zł. Plus 2 wizyty za 200 zł bo najpierw te badania zlecili a potem po badaniu trzeba było isc na wizytę znowu żeby mi to ktoś zinterpretował. Czyli razem 720 zł za 2 wizyty i 2 badania. Dla porównania w Czechach wizyta razem z kompletem badań i to takich jakich nigdy nie miałam w Polsce 150 zł. O co tu kurna chodzi?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: