KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Gdzie dobrać soczewki twarde z refundacją NFZ?
Autor Wiadomość
hiberix 


Rok wykrycia SR: 1997
Dołączył: 11 Sty 2007
Posty: 68
Wysłany: Czw Sty 26, 2017 12:49 pm   

naprawde nie wiesz?o kase Dynia,o kase,nasi lekarze sa pazerni okrutnie(nie twierdze ze wszyscy) i jak trafi im sie baran do strzyzenia-to go strzyga do golej skory
_________________
Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było
 
 
matandked 

Rok wykrycia SR: 2012
Dołączył: 04 Sie 2012
Posty: 5
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Mar 01, 2017 1:00 pm   a gdzie najtańsze soczewki?

W swojej "karierze" wyrabiałem soczewki u dwóch lekarzy:
  • dra Koziaka (przy metrze Imielin)
  • dra Szymanka przy Al. Niepodległości

Z tego co słyszałem ten drugi cieszy się ogromną sławą i b. dobrymi opiniami.
Jednak z mojego punktu widzenia - zapłaciłem więcej niż u dra Koziaka (mimo, że ten pierwszy nie ma podpisanej umowy z NFZ) i usłyszałem jeszcze bardzo demotywującą rzecz tzn. proszę się nie nastawiać, że po ewentualnym przeszczepie (w obu oczach mam taki stożek, że czekam od 3 lat na przeszczep) będzie lepiej - będzie gorzej i ciężej będzie dobrać soczewki.

Nie mam zamiaru ponownie iść do gabinetu przy Niepodległości. Nie mam też poczucia, że wydanie większej kwoty sprawiło, że dostałem jakieś wyjątkowe, czy lepsze soczewki, a jedynie ponownie nadwyrężyło mój budżet.

Gdzie (niekoniecznie w Warszawie) można wyrobić twarde soczewki taniej?

Czy są jakieś sposoby, aby rzeczywiście ze środków NFZ zrefundować sobie soczewki twarde? Odniosłem wrażenie, że gabinety, które mają podpisaną umowę z NFZ, mają od razu wyższe ceny. Tak, aby przypadkiem z refundacji z NFZ nie dało się całkowicie pokryć kosztu soczewek :?:

Czytałem gdzieś tutaj na forum, że ludzie mający stożek dostają czasem renty (i może to im pozwala zrefundować zakup soczewek), ale ja b. bałbym się o coś takiego wystąpić, żeby US nie zabronił mi całkiem pracować.
 
 
Dynia

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 02 Kwi 2015
Posty: 408
Skąd: Polska
Wysłany: Śro Mar 01, 2017 8:10 pm   

To właśnie Szymanek powiedział mi, że przeszczepu nie robi się dla widzenia tylko żeby rogówka była gruba. Dla mnie ten tekst był także szokujący ale dał mi do myślenia aby przeszczepu nie robić z tego powodu w Polsce.
To niestety normalne że z dofinansowaniem wszelkie środki ortopedyczne są sztucznie windowane cenowo. Nie tylko soczewki. W PFRONie od lat idą takie przekręty że szkoda gadać.
Temat rent pominę bo wszyscy wiemy jakie to są "ogromne piniądze". Renta socjalna teraz wzrasta do zawrotnych 840 zł brutto!!!
 
 
glub 


Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 21 Paź 2006
Posty: 642
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Mar 02, 2017 11:43 pm   

to wlasnie w pl mnie odstręczało że przeszczep nie dla widzenia... noszkurwa... w juesej robią wiele przeszczepow i tam ludzie normalnie widzą a tu jakieś widzenie z łaski jak się trafi przypadkiem.

Koziaka nadal polecę ale sprobuj też u Ryszarda Scibiora na żelaznej 81

Szymankowe soczewki w ogóle nie dawały się nosić i dwa tysie poszły w błoto.... poza tym ceny wizyty z kosmosu...

BTW ile płaciłeś za twardziele u Koziaka a ile u Szymanka? [szymankowi zaplaciclem wspomniane dwa tysie za dwie soczewki... a gwarancja fpissssss du, u Koziaka teraz dobieram tylko hybrydy wiec nie wiem ile twardziele u niego.
a dawno temu u Scibiora cena kompletu soczewek twardych oscylowała cirka 750 zeta, teraz nie wiem...
 
 
mataman 

Rok wykrycia SR: 2011
Dołączył: 27 Maj 2011
Posty: 4
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Kwi 13, 2017 3:44 pm   

Ja u Szymanka płacę zawsze podobnie. Dobór widzę że zdrożał ze 120 na 150zł. Same soczewki to 1780zł para. Lecz porównywanie cen soczewek nie ma sensu, bo wszędzie zależy ona od stopnia skomplikowania soczewki i wszędzie jest to koszt od 1tys do 2tys za parę.

Mi Szymanek zawsze dobrze dobierał, więc zastrzeżeń nie mam.
 
 
synthman80 

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 07 Maj 2014
Posty: 85
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: Sob Kwi 22, 2017 4:44 pm   

a jaka jest obecnie cena u dr Jaworskiego? Myślę czy nie dobierać następnych gdzie indziej gdzie jest taniej ale jeśli u niego było ok to poco ryzykować w sumie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: