KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Igrzyska Paraolimpijskie - Rio de Janeiro
Autor Wiadomość
rp82 

Rok wykrycia SR: 2005
Dołączył: 17 Gru 2015
Posty: 9
  Wysłany: Czw Wrz 08, 2016 5:49 pm   Igrzyska Paraolimpijskie - Rio de Janeiro

Przemysław Wegner szykuje się do startu w Rio de Janeiro

"Wzrok Przemysława Wegnera uratować może jedynie przeszczep rogówki. - Gdybym go jednak zrobił, nie mógłbym już uprawiać sportu - mówi poznański kolarz. I szykuje się do startu na Igrzyskach Paraolimpijskich w Rio de Janeiro"

źródło:

http://poznan.wyborcza.pl...ie-szykuje.html
 
 
hiberix 


Rok wykrycia SR: 1997
Dołączył: 11 Sty 2007
Posty: 68
Wysłany: Pią Wrz 09, 2016 8:33 am   

tutaj ludzie zrobiliby wszystko by ratowac wzrok a facet majac postepujace stozki i szanse na duzo lepszy wzrok nie chce nic robic bo chce startowac w paraolimpiadach... ma filozofie,nie ma co...
_________________
Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było
 
 
Dynia

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 02 Kwi 2015
Posty: 408
Skąd: Polska
Wysłany: Pią Wrz 09, 2016 4:19 pm   

Ciekawe jak się w ZUSie tłumaczy, dlaczego nie chce się leczyć. Niestety znam takie osoby.
 
 
rafal 

Rok wykrycia SR: 2004
Dołączył: 22 Lis 2006
Posty: 47
Skąd: Bytom
Wysłany: Pią Wrz 09, 2016 7:32 pm   

Nikt nie gwarantuje sukcesu przeszczepu. Ja przeszedłem w 2011 w ponoć najlepszym ośrodku na Śląsku, rokowania były super. Astygmatyzm mam tak duży na przeszczepionym oku, że nie mogę dobrać soczewki, praktycznie widzę na biało. Żeby funkcjonować w miarę normalnie muszę je zaklejać. Na drugim oku też mam stożek i modlę się, żeby nie musiało dojść do przeszczepu.
_________________
Rafał
 
 
Dynia

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 02 Kwi 2015
Posty: 408
Skąd: Polska
Wysłany: Pią Wrz 09, 2016 8:34 pm   

Wszyscy robimy co się da żeby nie dopuścić do przeszczepu i dobrze funkcjonować, ale ten człowiek otwarcie przyznaje że niepełnosprawność to jego sposób na życie, że ma dzięki niej profity. I to jest chore.
 
 
GSR 

Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 02 Lut 2015
Posty: 361
Wysłany: Pią Wrz 09, 2016 8:53 pm   

sport wyczynowy by odpuscil, moze by mu sie i stozek zatrzymał, moze.... a moze nie a teraz stracic kariere , nie stracic, kazdy z nas ma swoje priorytety , nie ma co oceniac goscia przez pryzmat wlasnego zycia. niech sobie zyje jak chce.
 
 
endriu1

Rok wykrycia SR: 2007
Dołączył: 22 Lut 2015
Posty: 65
Wysłany: Nie Wrz 11, 2016 11:56 pm   

ja osobiście mam wielki szacunek dla Pana Przemysława Wagnera,pomimo choroby osiągnął swój cel a my tylko pierdzimy na forum i nawijamy jak to jest źle,wie może ktoś jaki stopień niepełnosprawności ma Przemek.
Pozdro dla wszystkich niepełnosprawnych.
 
 
GSR 

Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 02 Lut 2015
Posty: 361
Wysłany: Pon Wrz 12, 2016 6:07 am   

A po co Ci jego stopien? :-) ))) ZYJ jak on i nie kombinuj :-)
 
 
Dynia

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 02 Kwi 2015
Posty: 408
Skąd: Polska
Wysłany: Wto Wrz 13, 2016 4:13 pm   

Kto pierdzi na forum ten pierdzi, ale na bank nie ja. Nadal uważam że facet ma nierówno pod sufitem. Zrobiłabym prawie wszystko żeby widzieć, zrezygnowałabym z konsoli, roweru, nawet dobrej pracy. Jedyne czego bym nie zrobiła: nie zabiłabym nikogo za to. U tego kolesia widzę ogromne zachwianie priorytetów. I właśnie on pierdzi ... w rower, i stoi w miejscu. On. Ale jego stożek może nie mieć skrupułów. Znam osobę która olała najpierw propozycję zatrzymania choroby crossem, a potem kwalifikację do przeszczepu i nic nie robiła aby ratować wzrok, a teraz nikt tego przeszczepu nie chce zrobić, jest za późno, oko ślepe i już stracone. Nigdy w życiu nie ryzykowałabym zdrowia dla głupiego roweru (w moim wypadku konsoli - sorry Geralt :(
 
 
endriu1

Rok wykrycia SR: 2007
Dołączył: 22 Lut 2015
Posty: 65
Wysłany: Śro Wrz 14, 2016 12:42 am   

moze źle napisałem ze każdy tu pierdzi
 
 
Tymbark

Rok wykrycia SR: 2009
Dołączył: 02 Sty 2017
Posty: 3
Wysłany: Pon Sty 02, 2017 5:27 pm   

Poznałem kiedyś chłopaka niewidomego, który zajmuje się komentowaniem igrzysk.
Bardzo fajny gość. Niestety nie pamiętam w jakiej dyscyplinie się specjalizuje.....(chyba w piłce nożnej)
 
 
GSR 

Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 02 Lut 2015
Posty: 361
Wysłany: Pon Sty 02, 2017 6:34 pm   

a co on widzi , zeby komentowac? , pytam z ciekawosci :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: