KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Ból oka po zdjęciu soczewki
Autor Wiadomość
Max 


Rok wykrycia SR: 2004
Dołączył: 06 Cze 2005
Posty: 333
Wysłany: Śro Mar 21, 2007 11:09 pm   Ból oka po zdjęciu soczewki

Nie wiem co dzieje się z moim oczkiem w soczewce ale od samego początku "przygody" z SR mam jakieś dziwne nawet jak na stożkowca dolegliwoś.
Od 3 dni zauważyłem, iż po zdjęciu soczeweki zaczyna boleć mnie oko - ból taki powierzchiowy nie całego oka dziwne uczucie a zanika po założeniu soczewki :???:

Wydaje mi się, że nie jest to raczej normalne bo rożnie było przez te parę lat ale jeszcze nie miałem takiego przypadku by w soczewce było w miarę ok a po jej zdjęciu gdy oko teoretycznie powinno "odpoczywać" mnie zaczyna boleć a jedyne antidotum to albo coś przeciwbólowego albo włożenie soczeweki ale przecież nie mogę w niej chodzić 24 na dobę.
Czy kotś z forumowiczów miał taki przypadek ?
Nie wiem moze coś z soczeweką jest nie tak (albo stożek progresuje) mam ją od niecałego miesiąca. Wizytę kontrolną ma za miesiąc ale sądzę, ze jeżli będzie tak dalej trzeba się wybrać na konsultację :roll: .
_________________
Człowiek, który porusza się w tłumie, nie dojdzie dalej niż inni. Ten, który chodzi samotnie, może znaleźć się tam gdzie jeszcze nikogo nie było.
 
 
 
Romano 
stożkowy strażak


Rok wykrycia SR: 1999
Dołączył: 09 Cze 2005
Posty: 67
Skąd: k/Łowicza
Wysłany: Czw Mar 22, 2007 10:34 am   

Nie wiem Max czy ja mam to samo co ty. Mianowicie zdarza sie że nieraz soczewka dziwnie się ułozy na oku i strasznie uwiera, czekam chwile, mrugam, przekręcam gałami we wszystkie strony żeby wszystko wróciło do normy. Czasami dzieje to sie szybo a czasami dłużej. I właśnie wtedy soczewka lub jakiś paproch który sie tam dostał prawdopodobnie "przerysuje" rogówkę na tyle skutecznie że potem oko boli(rzeczywiście ból jest powierzchniwowy) i rzeczywiście po zdjęciu soczewki oko boli a po jej ponownym załozeniu ten dziwny ból jakby ustał choć wiekszy dyskomfort pozostaje na tym oku. Zdarza sie to u mnie rzadko ale od czasu do czasu mam takie przypadki.
Pewnego razu tak mnie właśnie oko naiwaniało ze nie mogłem zasnąć. :sad:
_________________
gasić keratoconus ile się da
 
 
LukaszCPU314 

Rok wykrycia SR: 2011
Dołączył: 23 Lis 2013
Posty: 3
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Lis 23, 2013 5:12 pm   ból oka

Witam,

Ja mam identyczną przypadłość. stożek rogówki mam wykryty od 2011. Zaczęło się od bólu prawego oka. Miałem robione crossy na obu oczach ale ból prawego oka mam do dziś. Soczewki kontaktowe go łagodzą ale przed zdjęciem soczewek na wieczór zaczynam się obawiać po po zdjęciu ból od razu się pojawia. Jest bardzo silny. Proszę o odpowiedź. Być może tobie udało się jakoś rozwiązać problem.

Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: