KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Kilka pytań
Autor Wiadomość
marcin778

Rok wykrycia SR: 2016
Dołączył: 18 Gru 2016
Posty: 1
Wysłany: Nie Gru 18, 2016 4:46 pm   Kilka pytań

Hej.
Jestem Marcin. 26 lat. O stożku dowiedziałem się kilka dni temu i dostałem skierowanie na konsultacje do voightmedica.

4 lata temu miałem zapalenia spojówki na prawym oku. Nie zostało dobrze wyleczone i została mi na niej blizna, przez którą prawe oko jest zdecydowanie słabsze. Oko jest zamglone, mam problem żeby coś przeczytać tym okiem.
Jakoś się z tym pogodziłem. Lewe oko było w porządku. Mogłem normalnie żyć i z lewego oka jestem bardzo zadowolony. Widzę nim wszystko.
A tu nagle...

Byłem na wizycie kontrolnej ( nowa przychodnia / nowy lekarz ). Okazało mi się że mam astygmatyzm oraz stożek rogówki na lewym oku ( tym zdrowym), dostałem skierowanie na konsultacje do voight medica

Ogólnie jestem załamany. Prawe oko od dawna jest zepsute, teraz trzeba sie zająć lewym.

Jestem bardzo zadowolny z lewego oka, nie mam problemów z widzeniem. I teraz pytanie. Okulista mówił mi o zabiegu xlingking. Przez ostatnie dni troche o tym czytałem. Mam mieszane uczucia. Gdyby prawe oko bylo zdrowe to bym sie nie zastanawiał. Jednak czytam opinie ze bo zabiegu pojawia się mglisty obraz, który może się utrzymać nawet do roku.
I tutaj pytanie do Was. Czy ten mglisty obraz znika? Czy jest to bardzo mglisty obraz, który uniemożliwia czytanie ?? czy po prostu delikatna mgła?

Dodatkowo przez jaki czas odczuwa się światłowstręt ? Po ilu dniach można wrócić do normalnej pracy ? Jestem pracownikiem biurowym.

Czy na moim miejscu zdecydowaliście się na zabieg? Jeśli tak to na który rodzaj. Na konsultację pewnie się wybiorę.
 
 
Anastasis 

Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 05 Mar 2016
Posty: 53
Wysłany: Nie Gru 18, 2016 10:50 pm   

Ja bym spróbował poszukać dobrych lekarzy i spróbować co się da zrobić z tym prawym okiem, jakie są opcje, jakie widzenie z lewym to też poszukac dobrych lekarzy skoro taka jest sytuacja z prawym okiem, potwierdzić czy to rzeczywiście stożek, jakie stadium, grubość rogówki, przede wszystkim pilnuj to oko lepsze czy sie z miesiąca na miesiąc nie pogarsza, najważniejsze żeby nie było progresji, stożek rogówki to potrafi być wredna choroba, najczęsciej jest dwuoczny niesymetryczny czyli na prawym mozę sie też pojawić, czyli jak masz zdiagnozowany na jednym to może być bardzo początkowe stadium , poczytaj na internecie jest dużo informacji o stożku, dobrze że dostałeś skierowanie na dalsze konsultacje to się coś więcej dowiesz, może nie jest tak źle i na zabieg nie trzeba sie będzie śpieszyć, jak coś sie dowiesz wiecej to odpisz
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: