KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Czyszczenie, odbialczanie i generalnie zasady jak to robic?!
Autor Wiadomość
szefo1987 
Tomekk


Rok wykrycia SR: 2008
Dołączył: 29 Mar 2010
Posty: 60
Skąd: Ostrow Wielkopolski
Wysłany: Śro Sty 11, 2017 7:38 pm   Czyszczenie, odbialczanie i generalnie zasady jak to robic?!

Dostalem nowe soczewki ale zadnych wskazowek na temat exploatacji. Czy jest ktos w stanie opisac jak wyglada caly proces czyszczenia i dbania o soczewki oraz doradzic jakich plynow urzywac. Dodam ze oczy mi poprostu puchna po kilku godzinach noszenia i mysle ze chodzi tu wlasnie o ta "higiene" poniewaz tak nie bylo na poczatku. Dziekuje z gory pozdrawiam.
_________________
(-ToMeK-)
 
 
glub 


Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 21 Paź 2006
Posty: 642
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Sty 12, 2017 3:09 pm   

Jeśli chodzi o płyny to zależy czy twarde czy hybrydy. Do twardych jest inny płyn a do hybryd stosuje się zwykłe płyny do miękkich. Jakie? to zależy od Twoich oczu. Moje nie znoszą Baushowskich, tolerują Alconowskie a najlepiej przy ClearCare.

Odbiałczanie tabletkami to tez zależy od oczu. Ja musze raz na tydzień inaczej zajdą takim czymś strasznym. Zwykle raz na dwa trzy tygodnie możesz sprobować.

Jak ci oczy puchną to zacząłbym od tabletek odbiałczających i zmianę płynu do soczewek bo może obecny Ciebie drażni.
 
 
adam001 

Rok wykrycia SR: 1996
Dołączył: 10 Gru 2014
Posty: 71
Wysłany: Czw Sty 12, 2017 11:23 pm   

Przy bauschowskich puchły mi oczy, wywaliłem do kubła, stosuję concare, oddzielny do czyszczenia odzdzielny do przechowywania, jest ok.
 
 
Chanella

Rok wykrycia SR: 2017
Dołączył: 13 Lut 2017
Posty: 1
Wysłany: Pon Lut 13, 2017 11:44 am   

ja wolę płyny ReNu http://mylenshop.com/pol_m_Marki_ReNu-421.html, przy każdych innych miałam zaczerwienione oczy i czułam soczewki na sobie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: